ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2008 - Fórum téma

november 28

nem ertem a CSS-t

carstepPCE · 2008. Nov. 28. (P), 16.15
Sziasztok,

Egy ideje mar nem nagyon irogatok CSS-t, de most megint kell es valamiben elakadtam, amire sehol nem talaltam megoldast eddig, ezert segitsegeteket kerem? Eddig FF3-ban es Safari-ban neztem meg, ahol Safari jol jelenitette meg, mig az FF3-ban a Search submit gomb mar kilogott a keretbol, de nem ertem miert, szerintetek az alabbi kodreszletnek mit kellene megjelenitenie?:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"
   "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html lang="en">
<head>
	<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
	<title>VRN Search</title>
	<meta name="author" content="Bolla Sandor">
	<!--<link href="CSS/basic.css" media="screen" rel="stylesheet" type="text/css">-->
    <style>
        form {
    margin:     0px;
    padding:    0px;
}

.pceframe-main {
    width:      500px;
    margin:     10px auto;
    border:     1px solid gray;
    padding:    2px;
}

.pceframe-header {
    margin:             0px;
    padding:            .5em;
    background-color:   #4D4D4D;
    color:              white;
    border-bottom:      1px solid #4D4D4D;
}

.pceframe-vrnfield-frame {
    margin:     0px;
    padding:    5px;
}

.pceframe-button-frame {
    float:      right;
    width:      55px;
    margin:     0px;
    padding:    0px;
}
    </style>
</head>
<body>
	<div class="pceframe-main">
		<div class="pceframe-header">[login information]</div>
        <div class="pceframe-vrnfield-frame">
            <form action="" method="POST">
                <span class="pceframe-vrnfield-label">Enter your VRN number:</span>
                <input type="text" id="pceframe-vrnfield">
                <div class="pceframe-button-frame">
                    <input type="submit" id="pceframe-buttons-submit" name="submit" value="Search">
                </div>
            </form>
        </div>
	</div>
</body>
</html>
Udv
Sanyi
 

HTML, CSS Kiegészítések

barpi61 · 2008. Nov. 28. (P), 12.11
Honnan veszik a fejlesztők a böngésző specifikus kiegészítéseket a HTML-hez, Javasrcipthez, CSS_hez???
Mint pl. a scrollbar-... (CSS-ben),a document.all (HTML)stb.

Ilyeneket sem általában (JS, HTML, CSS, DOM, BOM leírásokban), sem a böngészők honlapján nem találok :-(

Köszönettel: Árpád
 

Grafikus főmenüből kép almenü nyitása egér fölé húzással

gsoft · 2008. Nov. 28. (P), 11.20
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy kellene egy grafikus főmenü egyes pontjaira egy ugyanúgy grafikus almenüt nyitni egér fölé húzással(onMouseOver vagy stb.).
Minták is érdekelnének. Köszönöm.
 

november 28

lightwindow azóta is fennálló probléma pls pls help

Marci1992 · 2008. Nov. 27. (Cs), 22.45
Az oldalamon flasheket akarok megjeleníteni, és erre a lightwindowot akarom használni...megcsináltam az oldalamon, hogy kis képekre kattintva jelenjenek meg falshek...Ez a megoldás ha a saját lemezemről indítom a firefoxban 100%osan működik, ie-ben a szürke háttér csak a képernyő felső felén van. Viszont ha feltöltöm a tárhelyre, semmi sem működik..
Ez a probléma úgy indult, hogy meg volt az oldalam alapja, és ugyanúgy megszerkesztettem mint ahogy most van. A tárhelyen minden hibátlanul működött(a flashek is) de egy grafikai hiba volt:S:S...Erre kaptam a megoldást, hogy sérült egy képfájl. Ezt felülírtam, de erre a lightwindow hülyült meg. Nagyon jó lenne, ha vki tudna vmilyen tanácsot adni, mert ez teljesen kiboríít:(


oldalam:

http://opto.hu/sokoldalucimke.html

A válaszokat előre is köszönöm
 

Adatok rendezése (több paraméter szerint)

attyhor · 2008. Nov. 27. (Cs), 16.13
Tiszteleletem mindenkinek!

Létrehoztam egy kis alkalmazást php+mysql segítségével, ami egy ranglista (ping-pong) nyilvántartó, készítő alkalmazás. Két kérdésem lenne:
1. előszőr is, az össz pontszámot nem tárolom külön táblában. Érdemes lenne? Jelenleg a ranglista létrehozásakor az erre létrehozott tábla tartalma törlődik, feltölti adatokkal, majd a rendezés ebben a táblában történik. Hatékony ez így, vagy lehet szebben is? :-)
2. Több paparméter szerint rendezném, pl azonos pontszám esetén a magasabb osztályban játszó legyen előbb. Ezt elég fapadosan, de még megoldottam, viszont ha ezek is egyeznek, hogyan tudom a sorszámot megadni úgy, hogy (ha 4 azonos eredmény van) 14-17 legyen mindannyiuk helyezési száma?

Köszönöm a segítséget!

Horváth Attila
 

CSS - browser default stílus használata egy saját stíluson belül

JohnnyWeiss · 2008. Nov. 27. (Cs), 15.31
Most nemtudom előző levelem elment-e, megírom mégegyszer:

Van nekem egy saját stílusbeállításom egy weboldalon.
<div class="own_style">
...
</div>

Hogy lehetséges beállítani, hogy a <div>-ben egy <hivatkozásnál ne vegye figyelembe a stílusbeállításokat, hanem használja a böngésző alapértelmezettet. Tehát a <div> - </div> között valami ilyesmit: <a style="browser-default" ....>
 

Project manager eszköz idődiagrammal

Vitaleas · 2008. Nov. 27. (Cs), 12.22
Sziasztok!

Olyan (ha van akár open source is) project manager toolt keresnék, amiben ha kiadom a feladatot a programozónak muszáj legyen jelölnie mikorra készül el a feladattal én pedig lássam vizuális formában, hogy éppen az adott processek, hogy haladnak melyikkel van csúszás.

Tudtok ajánlani ilyet?
 

Adatbázisból kivett formázás

codefreak · 2008. Nov. 27. (Cs), 00.04
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy üzeneteket pakolok adatbázisba, be is kerül olyan módon (space-ek, új sor stb..) ahogy írom, de mikor kiveszem összefolyik az egész.

Hogyan tudom formázni?

Köszönettel,

Egy kezdő php-s.
 

november 26

MSSQL latin2-es érdekesség

tisch.david · 2008. Nov. 26. (Sze), 10.32
Sziasztok!

Az alábbi érdekességbe futottam bele MSSQL szerver 2005-nél, egy latin2-es adatbázisnál:
Adott a következő select:
SELECT nev FROM tabla WHERE nev LIKE '%Y%'
Ez a lekérdezés nem adja vissza azt a sort, melyben a név Andocs 22 NY. Ha a keresést NY-re módosítom
SELECT nev FROM tabla WHERE nev LIKE '%NY%'
akkor visszaadja ezt a sort is. Ugyanez a helyzet a többi magyar kettős mássalhangzóval is.

Lehet, hogy ez normális, engem mindenesetre meglepett, és érdekelne, hogy vajon milyen megoldások léteznek az általam elvárt viselkedés kikényszerítésére?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv:

Dávid
 

november 24

Fájl beágyazása PDF-be PHP segítségével

aboy · 2008. Nov. 24. (H), 12.01
Sziasztok!

Végignéztem sok google találatot, köztük weblaboros linkeket is, de nem találtam erre megoldást.

A problémám a következő: szükség lenne egy olyan PDF lib-re, amit PHP-ből lehet használni és képes bármilyen állományt beágyazni a PDF-be. Van is egy ilyen, a PDFLib. Ezzel az a gond, hogy a fizetős verziója (ami tökéletes lenne) 800 euró körül mozog, a Lite verziója viszont sokmindenben butább, és nem látom előre, hogy mire lesz szükség, ezenkívül nem világos hogy milyen feltételekkel lehet üzleti alapon használni.

PDFLib esetén a következőképp néz ki egy fájl beágyazása:

$p->create_annotation(left_x, left_y, right_x, right_y, "FileAttachment", "filename=akarmi.ext mimetype=akarmi");

ez nagyszerűen működik is, a gond az hogy a többi elérhető pdf lib alatt nem találtam fájl típusú annotation beszúrására lehetőséget (FPDF/TCPDF, HARU)

ahogy említettem PDFLib Lite-tal is működik a fenti példa, de a doksi szerint van jópár feature ami ebből hiányzik..

köszönöm a segítséget!