ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2008 - Fórum téma

december 2

css, xhtml, kezdő

bogarka1 · 2008. Dec. 2. (K), 11.04
Hali!
Nagyon kezdő vagyok. Készitek 1 játékos oldalt css-el. Még csak a fele van kész és már 200 oldal van. Az a problémám, hogyha beakarok tenni 1 linket, vagy valamit a fő vagy oldal menübe, mind a 200 oldalt átkell írnom. Tudnátok ajánlani valami megoldást rá, hogy csak 1 oldalt kellene javítani? Megoldható ez valahogy?
 

december 1

float-olt elemekhez igazítás

solkprog · 2008. Dec. 1. (H), 20.45
Sziasztok. Problémába ütköztem:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
	<head>
		<style type="text/css">
			.all {
				border:1px solid red;
				float:left;
			}
			.left {
				float:left;
			}
			.right {
				text-align:right;
			}
			.box {
				width:300px;
				height:200px;
				border:1px solid green;
				float:left;
			}
		</style>
	</head>
	<body>
		<div class="all">
			<div class="left">Ball oldal</div>
			<div class="right">Jobb oldal</div>
			<div class="boxs">
				<div class="box">1. box</div>
				<div class="box">2. box</div>
				<div class="box">3. box</div>
			</div>
		</div>
	</body>
</html>

Zend_Router : .html eltüntetése

cs.m · 2008. Dec. 1. (H), 16.57
Szevasztok!

Lenne egy jó kis zendes kérdésem, remélem van valakinek jó ötlete, sőt egy példának nagyon meg tudnék örülni. Arról van szó, hogy Zend FW-ben rakunk össze egy online shopot, és a megrendelő most azt kérte, hogy minden url végére tegyük be a .html végződést (még ha ennek semmi értelme sincs), de ez van.

Az url-ek elkészítésével semmi gond nincs (még szép), viszont azt nem értem, hogyan tudnám azt megoldani, hogy a Zend ne vegye figyelembe ezt a kiterjesztést az url végén. Gyanítom, hogy a Zend_Router lenne a megoldás, de mintha a ZFW dokumentációs oldalán levő példák, leírások túl összetettek lennének ehhez a problémához.

Annyi lenne szükséges, hogy csak simán ne is lássa a Zend a végződést.
pl.: http://valami.hu/controller/action/var1/value1.html, http://valami.hu/controller2/action3/var4/value4.html

Tippeket, példákat örömmel fogadok :)

üdv,
Marcell
 

offsetWidth értéke nulla

fERI · 2008. Dec. 1. (H), 02.20
Sziasztok!

Javascript segítségével szeretnék egy div-et a window közepére igazítani. A probléma az, hogy a offsetWidth érték szélességre a div tekintetében nullát ad vissza (természetesen a magasságra is ugyan ez az eredmény). A prototype.js használom fel az elem elérésére. Így a kód:
$('a_neve_a_divnek').offsetWidth
Szóval ez nullát ad vissza. Amennyiben a style tulajdonságból szeretném elérni a div szélességét, akkor pedig nem ad vissza semmit (még azt sem, hogy undefined).

Van valakinek ötlete?

Nem értem, hogy miért nem megy...

Köszönöm a segítséget.

Üdv.
fERI
 

december 1

Meghatározott adattáblák fájlba mentése

Trashcom · 2008. Nov. 30. (V), 23.25
van egy kis gondom...
a gépemen lévő adatbázis táblákból kellene .sql fájlba kiirni az adatokat...
nem mindet, -mert akkor ugye ez egy biztonsági mentés lenne,- de nekem a sok táblából csak néhány kellene...
eddig a navicat nevű progival csináltam kézzel, de szeretném ezt php-vel megoldani...
van valakinek valami 5lete?
 

radio input elemek értékeinek átvitele xmlhttprequesttel. hogyan is kell?

killroy · 2008. Nov. 30. (V), 12.35
Sziasztok Laborosok!

Egy konkrét problémával állok elétek. :)

Fejlesztek egy kisebb cégnek webáruházat és vannak különböző termékek amiket a kosárba lehet rakni ugyebár. Vannak bizonyos feltételek a kosárba helyezés teljesüléséhez, ezalatt bizonyos kötelezően megadandó adatokat értek.
Az ellenőrzéshez xmlhttprequest-et használok és egy GET metódussal viszem át az adatokat a szervernek.

Na már most a SELECT, illetve CHECKBOX elemek értékeit át tudtam vinni a szervernek. Mivel a selectnek és a checkboxnak van egy egyedi ID="akarmi" attribútuma amivel egyszerű a történet.
Vannak RADIO elemek és tanácstalan vagyok hogy ebben az esetben hogyan vigyem át az adatokat a szervernek. Mert ugye több elemről van szó amit egy PHP ciklussal listáztatok ki adatbázisból. Azt sejtem hogy ilyenkor az lenne a megoldás ha mindegyiknek adnék egy egyedi azonosítót mondjuk egy szám segítségével, vagy esetleg ezeket egy tömbként kéne kezelni, de ez nekem még magas és fogalmam sincs hogy néz ki ez a gyakorlatban.

Megpróbáltam érhetően felvázolni a problémámat, remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm.
 

Mysql Névelő szűrése

cSuwwi · 2008. Nov. 30. (V), 00.40
Hali,

A kérdésem az lenne, hogy miként lehet egyszerűen (akár subquery-k nélkül) megoldani egy select querynél, hogy a névelőket ne vegye figyelembe? Konkrét példával élve, egy dvd adatbázis listázásánál ne hozza előre a névelővel szereplő címeket, hanem a megfelelő helyen jelenjenek meg.

Talán a substring jó lenne, de a névelő lehet 'A' és 'Az' is, de általánosságban nem tudom hogy kéne nekifogni. Persze végső megoldásként lehetne utólag php-val bűvészkedni, de ha lenne megoldás rögtön sql-ből megoldani, az jobb lenne.
Köszi.
 

november 30

nevelde

balazs.egyed · 2008. Nov. 29. (Szo), 22.16
Szeretnék egy neveldét indítani.

Szerintetek milyen rendszerből induljak ki? Eddig volt dolgom ezekkel: php-fusion v7, e107, php-nuke, wordpress, és egyéb kissebb blogok, valamint elég sok html oldal.
 

Txt fájl beolvasása linkre kattintva php oldalon / php oldalra

dzset · 2008. Nov. 29. (Szo), 19.12
Sziasztok, van egy problémám, amiben szeretném, ha valaki segítene.
Van egy "akarmi.php" oldalam. Az egyik divbe hivatkozások. A hivatkozások mögött egy-egy txt fájl.
Azt szeretném, ha a hivatkozásra kattintva, ugyanebbe az oldalba, és ugyanebbe a divbe jelenne meg a kiválasztott hivatkozáshoz tartozó txt fájl. Tudom, elvileg nagyon egyszerű, de én ezen nagyon elakadtam.
(keresgettem a neten, és találtam hasonlót, amit szeretnék, de nekem nem működik, átalakítva sem.
http://www.freeweb.hu/verslista/irasok/index.php?nev=aggie és itt ha a Versek I. hivatkozásra kattintunk egy txt töltődik be.)
Köszönettel: dzset
 

november 28

kis blokkok csoportjának középre rendezése

pentike · 2008. Nov. 28. (P), 21.48
Sziasztok!

A következő problémára szeretnék megoldást találni:

Vegyük az alábbi demo html-t:

A középső blokkban lévő piros kockák balra vannak úsztatva, szélességtől függően fér ki több vagy kevesebb oszlop. Az lenne a cél, hogy a kis kockák az oszlopok számától függetlenül mindig középen legyenek.

Nekem már nincs rá ötletem, minden segítséget szívesen fogadok.