ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 25, 2008 - Fórum téma

html linken #nogo

Kevlar · 2008. Jún. 25. (Sze), 16.47
Sziasztok

Mi a véleményetek erről?
<a href="#nogo" class="osztaly">szöveg</a>
Ha nem akarom, hogy a link bárhova is mutasson, de class név alapján Javascriptből hivatkozhatok a linkre, és rendelhetek hozzá müködést.
A href-et azért nem hagynám el, mert tapasztalataim szerint IE-ben így nem müködik a :hover esemény (és a kurzor sem vált "kézre").
A sima # pedig az oldal tetejére dob.
A gond annyi, hogy a #nogo bekerül a böngésző címsorába.

Úgy tudom, a #nogo egy böngészők által támogatott megoldás, bár konkrét leírást most nem találtam erről Google-n.

Ti mit használtok ebben az esetben? Van talán elegánsabb/jobb megoldás?
 

www-vel kezdődő szavak HTML linké alakítása

peachman · 2008. Jún. 25. (Sze), 13.58
Sziasztok!

Nem tudom melyik az a sztring függvény amivel a következőt meg lehetne csinálni:

Adva van egy HTML formázással tagolt szöveg, amelyben itt-ott szerepelnek webcímek. HTTP tagot nem tartalmaznak csak ilyen formában vannak: www.valami.com

Némelyik előtt-után szóköz van, de valamelyiknél HTML tagok vagy sorvége.

Melyik PHP függvénnyel tudnám a megkeresni a linkeket és kicserélni HTML tagolt linkre?

str_replace nem jó, mert nem tudom előre milyen nevű linkek lehetnek.
 

Weblap szinoszeallitasa

zoliky · 2008. Jún. 25. (Sze), 12.12
Az adobe kuler oldalon talaltam egy csomo szinpalettat. Kozuluk az egyik kapta a legnagyobb pontozast: "sandy stone beach ocean".
Az igasag az, hogy a palleta sok barnat hasznal es nem vagyok megszokva vele! Nem tudom milyen jol hasznalhato egy forumnak. Esetleg megnezhetitek az oldalam: www.progra.ro (username: progy, password: progydemo) orulnek par velemenynek. Jol neznek ki a szinek? vagy zavarjak a szemet?
Egyebkent a barna egy modern szin? (elnezest a huje kerdesekert, nem ertek a szinekhez).
 

TJPzoom 3 és Opera 9.50

nevergone · 2008. Jún. 25. (Sze), 07.50
Sziasztok!

Van itt egy érdekes kis eszköz, amelyre rá kellene lesni:
http://valid.tjp.hu/tjpzoom/

Teljesen jól működik a böngészők alatt, kivéve az Opera 9.50 -et, amelynél Linux és Windows alatt is csak egy fehér téglalap jeleneik meg, ha a kép fölé viszem az egeret. Érdekes, hogy a 9.27 -es Opera alatt még jó volt.

Van valami ötletetek a hiba elhárításával kapcsolatban? A készítőnek már írtam, de egyelőre nem válaszolt.
Köszönöm a segítséget!
 

Közös munka a megrendelővel

foxmulder · 2008. Jún. 25. (Sze), 00.55
Sziasztok!

Kezdő vagyok, ezért bevállalnék egy-két honlapot rokonoknak, barátoknak és üzletfeleknek. Immár a többedik próbálkozás fullad kudarcba, mert elbeszélünk egymás mellett. Már ott elakadunk, hogy az "ügyfél" nem tudja milyen működést akar, nincs elképzelése a megjelenésről (max. annyi, hogy legyen háttérzene), de ezek kevésbé lepnek meg, jóval inkább az, hogy a marketing stratégiát, a saját cégük egész arculatát velem terveztetnék meg. Nem sikerül megértetnem velük, hogy egy honlap csak egy megjelenési forma, a tartalmat nekik kell megteremteniük, de legalább körvonalazniuk.
Mit lehet kezdeni az ilyesfajta megrendelői igényekkel: "Nekem mindegy, hogy csinálod, csak látogassák többen a honlapomat". Mire én: "Milyen plusz tartalommal tudnád ezt elősegíteni?" Válasz: "Ezt neked kell tudnod, te ülsz egész nap a gép előtt" (!!!)

Csak én lettem ennyire szakbarbár, vagy eddig ügyesen eltitkoltátok, hogy ennek a szakmának a 80%-a pszichológia?