ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 7, 2008 - Fórum téma

mySQL insert form probléma

walko · 2008. Jún. 7. (Szo), 19.09
Üdv mindenkinek!

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy készítek egy from-t phpben, ami egy mySQL adabázishoz ad hozzá értékeket, amelyeket a felhasználó visz be.
Az adatbázis kapcsolat csodálatosan létrejön, a kód azt írja hogy sikeres a rögzítés, mégsem találom a bevitt adatokat az adatbázisban.
A kódrészelet, ami bevitelt végezné:

$tipus = $_POST["tipus"];
$modell = $_POST["modell"];
$evjarat = $_POST["evjarat"];
mysql_query("INSERT INTO 'autok' (tipus, modell, evjarat) VALUES ('$tipus', '$modell', '$evjarat')");
echo "Sikeres rögzítés!";
Válaszaitokat előre is köszönöm.
 

Iframe-ben megnyitott Lightbox töltse be a teljes képernyőt

dardos · 2008. Jún. 7. (Szo), 16.24
Hello!

Komoly problémám van. Találtama neten egy jó kis képnézegetőt (), de a lightbox.js fájlban nem tudom átírni a felugró ablak méreteit.

A probléma az, hogy az én oldalam felépítése olyan, hogy az index.html-ben van egy 200x200-as iframe, amibe be van töltve a galéria oldal, és ugyebár ezt az egész képnézegetőt abba kell betölteni, így ha rákattintok a galériában az egyik kiskép-linkre, akkor csak az iframe-ben bontakozik ki a lényeg, de nekem az kellene, hogy az egész képernyőt betöltse, vagyis az index.html méreteit vegye figyelembe, amikor lefut a script.

Itt van a részlet, ami szerintem erre vonatkozik, de ha ne jól gondoltam, légyszi nézzétek meg a belinkelt oldalon az egész scriptet!

[colorer=javascript]getPageSize: function() {

var xScroll, yScroll;

if (window.innerHeight && window.scrollMaxY) {
xScroll = window.innerWidth + window.scrollMaxX;
yScroll = window.innerHeight + window.scrollMaxY;
} else if (document.body.scrollHeight > document.body.offsetHeight){ // all but Explorer Mac
xScroll = document.body.scrollWidth;
yScroll = document.body.scrollHeight;
} else { // Explorer Mac...would also work in Explorer 6 Strict, Mozilla and Safari
xScroll = document.body.offsetWidth;
yScroll = document.body.offsetHeight;
}

var windowWidth, windowHeight;

if (self.innerHeight) { // all except Explorer
if(document.documentElement.clientWidth){
windowWidth = document.documentElement.clientWidth;
} else {
windowWidth = self.innerWidth;
}
windowHeight = self.innerHeight;
} else if (document.documentElement && document.documentElement.clientHeight) { // Explorer 6 Strict Mode
windowWidth = document.documentElement.clientWidth;
windowHeight = document.documentElement.clientHeight;
} else if (document.body) { // other Explorers
windowWidth = document.body.clientWidth;

Javaval com portra (MySQL-ből) webről

grais · 2008. Jún. 7. (Szo), 10.41
Sziasztok. Olyan forráskódot keesnék, ami képes pl egy MySQL adatbázisból kinyert adatokat COM portra tenni.
A cél egészen pontosan az lenne, hogy a GPS modul által a webre töltött, és SQL adatbázisba mentett log legutolsó bejegyzését com portra tenné ki GPS vevőt emulálva.

Várom a ötleteket....