ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 12, 2008 - Fórum téma

Online TV/Rádió + Router

bboncza · 2008. Jún. 12. (Cs), 23.37
Nos.. Készítettem egy online tv-t és régebben egy online rádiót is. Mindkettővel volt egy kis probléma, méghozzá a következő: van egy gép a szobámban, plusz még egy egy másik helyiségben és routerrel vannak összekötve. Az én géperől kapja a netet a másik. És amikor beüzemeltem a tv-t/rádiót és feltettem a webre, akkor a másik gépen lehetett fogni az adást minden gond nélkül, de sehol máshol nem a világban. Gondolom valahogy a router zavar be és csak ilyen belső hálózatra teszi fel a dolgokat.
Szóval arra kéne megoldás hogy az online tvmet ne csak a szomszéd szobába tudjam elküldeni hanem fel tudjam rakni a netre. Várom a javaslatokat, köszi.
 

phpMyAdmin karakterkódolási gond

gabesz666 · 2008. Jún. 12. (Cs), 23.24
Sziasztok!

Most telepítettem a phpMyAdmin-t, de mind az mcrypt, mind az mbstring nevű extension-t hiányolta. Az mcryptet megoldottam, viszont a probléma az, hogy az mbstring nélkül rosszul megy a program. Legalábbis ezt sejtem. Belinkelek egy pillanatképet is:
Viszont ha kézzel szúrok be rekordot, akkor jó a kódolás. Amúgy tuti biztos, hogy a phpmyadminnal van a gond, mert ha php-vel kérek le az adatbázisból akkor a helyes karakterek jönnek le. Szerintetek mi lehet a gond?
 

PHP unit tesztelés

Hodicska Gergely · 2008. Jún. 12. (Cs), 23.16
Sziasztok!


Érdekelne, hogy van esetleg köztetek olyan, aki jobban belemélyedt ebbe a témába? Kíváncsi lennék, hogy itthon mennyire foglalkoznak ezzel a témával.


Üdv,
Felhő
 

Namespace hogyan?

inf · 2008. Jún. 12. (Cs), 21.29
Üdv, felteszem inkább más formában a kérdést:

Hogyan tudom kezelni a namespace-eket HTML-ben és XML-ben javascript segítségével ff,ie6,ie7 alatt? Én feladtam, egyszerűen ie alatt lehetetlennek tartom, olyan mintha úgy írták volna, hogy direkt kib...nak az emberrel. Azért megkérdem, hátha valakinek mégis megy. Ha a HTML nincs meg, az sem baj, XML fontosabb valamivel.
 

MySQL oszlopban lévő számok összegzése

Trianus · 2008. Jún. 12. (Cs), 19.16
Egy olyan kérdésem volna, hogy olyat meglehet-e valósítani, hogy van egy mysql-adatbázisban egy oszlopom, ami tele van számmal, és folyamatosan jönnek bele az újabbnál-újabb számok, és, hogy ezeket összeadja, és úgy adja ki nekem a lapon, ahol megszeretném jeleníteni az értéket. Tehát tegyük fel, hogy van egy oszlopban 10, 12, 15, 16-os szám, és akkor én valahova kiszeretném iratni ezeknek az összeadott értékét, azonban ezeken a számokon kívül bármikor jöhet egy újabb. Ezt hogy lehet megvalósítani, ha meglehet?
 

fping vs. PHP

Dj Faustus · 2008. Jún. 12. (Cs), 15.09
Van egy remek parancssoros eszköz az fping (2.4b2 verzió Debian Linux alat).
Ezzel több állomást tudunk pingelni.

Remekül is működik parancssorban - a parancs kiadása után rögtön kilistázza a működő állomásokat:
piripocs:~# fping  -c 1 10.1.0.111 10.1.0.112
10.1.0.112    : [0], 96 bytes, 38.7 ms (38.7 avg, 0% loss)

majd a végén csinál egy összegzést:
10.1.0.111 : xmt/rcv/%loss = 1/0/100%
10.1.0.112    : xmt/rcv/%loss = 1/1/0%, min/avg/max = 38.7/38.7/38.7
PHP-ben is lefut, de az összegzést nem jeleníti meg.
Tehát a
echo `fping  -c 1 10.1.0.111 10.1.0.112`;
parancs kiadásakor csak ezt kapom vissza - összegzés nincs
10.1.0.112    : [0], 96 bytes, 38.7 ms (38.7 avg, 0% loss)


Nekem pedig pont az összegzés kéne. ;(
Valami ötlet?
 

PHP clipboard kezelés

nevemrock · 2008. Jún. 12. (Cs), 12.21
PHP-vel szeretnék vágóasztalra (vágólapra) másolni szöveget (kódot), Ubuntu Linuxon.
A flash; JavaScript megoldásokat ismerem (jelenleg ezt használom).
De mivel nem Interneten fog működni a dolog, használhatom a rendszer hívást lebonyolító függvényeket is.

Xclip segítségével szeretném megoldani a dolgot, System vagy Exec függvények segítségével.
A problémám ott kezdődik, hogy PHP-ből (AjaxUpdater->PHP) kezdeményezve a hívást nem hajtja végre (a vágólap üres).
echo 'lorem ipsum' | xclip
system("echo 'lorem ipsum' | xclip");
Van valakinek ötlete, tapasztalata ezen a téren?