ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2008 - Fórum téma

február 10

Select form kérdés

darkride · 2008. Feb. 9. (Szo), 22.57
Azt szeretném kérdezni hogyan tudom megcsinálni hogy ugye a legördülő menü nekem most így van:
<form action="processes.php" method="post" name="form1" id="form1">
<option value='1'>1<option value='2'>2<option value='3'>3<option value='4'>4<option value='5'>5<option value='6'>6<option value='7'>7<option value='8'>8<option value='9'>9<option value='10'>10<option value='11'>11<option value='12'>12


Na ezt hogyan tudom megcsinálni hogy az itt kiválasztott értéket amit elküld a processes.php-ba hogy ott a kiválasztott érték*500-al?
Szóval ha kiválasztott érték 5 akkor ne 5-öt töltsön fel az adatbázisba hanem 5*500-at azaz 2500-at?

Előre is köszönöm válaszotokat.
 

PHP/JS új ablakba előnézet

PredMan · 2008. Feb. 9. (Szo), 22.41
Sziasztok!

van egy textarea és szeretnék mellé egy olyan gombot rakni, amire ha rákattintok, akkor megnyílik új ablakban ennek a textareanak a tartalma.

hogyan kell "átvinni" a textarea tartalmát egy másik php fájlba?

adatok:


<textarea cols="60" rows="12" name="leiras" id="leiras"></textarea>


ennek mondjuk van egy ilyen tartalma:


szöveg szövegszöveg szöveg szöveg szöveg szöveg
[T]szöveg szöveg szöveg[/T]


és ezt a tartalmat szeretném új ablakban megnyitni, ahol majd a [T] tagokat kicserélem <PRE> tagokra.

csak nem tudom, hogyan lehetne ezt a tartalmat átvinni...

ezzel próbálkoztam:


...
<head>

<script>
function winopen() {
var hely = document.getElementById('leiras').value;
window.open('elonezet.php?szoveg="hely"','ujablakneve', 'width=400;height=200');
}
</script>

</head>
...

<a href="#" onClick="winopen();"> előnézeti kép </a>


és ahol meghívom (elonezet.php):


$leiras = $_GET['szoveg'];


de a $leiras tartalma mindig ez: \"hely\" miért?

tudnátok ebben segíteni? előre is köszönöm!
 

Form kiemelése és onmouseover

Szűcs József · 2008. Feb. 9. (Szo), 18.06
Van egy Formom(Egy divben). Két szövegbeviteli mezővel és egy gombbal. Hogyan oldhatom meg, hogy ha az egér a form fölött van vagy ha belekattint a beviteli mezőbe akkor a háttér fokozatosan elhalványul és csak a form marad látható.
Hogyan működik a mouseover?
 

Tábla sorainak sorrendje

dood · 2008. Feb. 9. (Szo), 16.27
Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy egy táblának a sorait hogy lehet fordított sorrendbe kiiratni, tehát hogy a legfrissebb sornak az adatait írja ki elösszőr.

Előre is kösz, dood.
 

JQuery + getLeft()

Gabo · 2008. Feb. 9. (Szo), 10.57
Sziasztok, nemrég ismerkedtem meg a JQuery-vel, és a számtalan beépített funkció között egy számomra sokat használtat nem találok. Létezik ennek megfelelő beépített függvény, vagy kiegészítés?

function getLeft(obj) {
	var curleft = 0;
	if (obj.offsetParent) {
		while (obj.offsetParent) {
			curleft += obj.offsetLeft
			obj = obj.offsetParent;
		}
	}
	else if (obj.x)
		curleft += obj.x;
	return curleft;
}
Tehát az elem X értéke az ablakhoz képest.
Persze tudom használni ezt a függvényt is, de elegánsabb lenne, ha a JQuery saját függvényét használhatnám...

Előre is köszönöm,
G.
 

február 9

URL mező default értéke

Joles · 2008. Feb. 8. (P), 23.10
Üdv!

Van egy problémám, amire nem találok választ :(

Van egy ürlapon egy URL mező:

<input type=\"text\" name=\"url\" size=\"35\" class=\"input\" value=\"http://".$_POST["url"]."\"/>
Ennek ugye a default értéke http://

(Ha a felhasználó kitölti a mezőt, akkor a neve az oldalára mutat!) Úgy szeretném megoldani, hogy ha ezt a mezőt nem tölti ki, akkor a ne legyen linkelve a neve!

<?

$parancs = "SELECT * FROM p080204 ORDER BY id asc";
$eredmeny = mysql_query($parancs);

$i = 1;

while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {

    echo "<table style=\"width: 100%\" cellspacing=\"0\" cellpadding=\"0\"><tr><td class=\"id\" background=\"bg/titlebg.gif\"><font class=\"normalcolor\">&nbsp;&nbsp;&nbsp;".$i."</font></td></tr>\n"
    . "<BR>\n"
    . "<tr><td class=\"comment\">".nl2br(enable_icons($sor["comment"]))."</td></tr>\n"
    . "<BR>\n";

    if ($sor["url"] !="http://") { /* Ha van default értéke, akkor ($sor["url"] != "default érték") */

        echo "<tr><td class=\"user\"><a href=\"".$sor["url"]."\" target=\"_blank\" title=\"".$sor["url"]."\">".$sor["name"]."</a>\n";

    } else {

        echo "<tr><td class=\"user\">".$sor["name"]."</font>\n";

    }

    echo "<font class=\"normalcolor\"> @ ".$sor["date"]."</font></td></tr></table>\n"
    . "<br><br>\n";
	
	$i++;

}

?>
(Szűrjétek ki ami nem kell :)
Ez viszont így nem működik! Ugyanúgy linkelve van a név, az épp aktuális oldalra! Pl: http://valami.hu/urlap.php

Tud valaki segíteni?
 

CSS background repeat-x 100%

Castor87 · 2008. Feb. 8. (P), 23.07
Üdv!
Ha egy 100% széles div-nek adok egy repeat-x-es hátteret, akkor elméletileg a böngésző teljes szélességében "rajzolódik" a kép. De ha nem teljes méretben van az ablak és a vízszintes görgővel jobbra görgetek, akkor nem ismétlődik a kép, csak addig amilyen széles épp az ablak, azaz véges a kép. Biztos sokan találkoztak már ezzel a problémával.

Találtam rá egy megoldást, ha a body-ba teszem, akkor semmi gond, nem teljes méretben ha görgetek, végig ott van. Ezzel csak az a bajom, hogy 1db ilyen hátteret tehetek be. De én 2 szeretnék, egyet a fejlécnek, egyet a láblécnek, viszont a bodynak nem adhatok meg két hátteret.

A kérdésem az lenne, milyen módon lehetne megvalósítani, hogy a fejléc és lábléc is 100% széles legyen és az ablak "előző nézet"-re váltás után jobbra görgetésnél is ismétlődjön a kép!?

Köszönöm előre a megoldást!
 

MYSQL COUNT

aspirany · 2008. Feb. 8. (P), 21.09
A kérdésem van e lehetőség arra hogy egy adoot mező alapján csináljak count lekérdezést.

A probléma adott év (2008) adoot hónapjaira pl 01,02 (tehét január, február) szeretnék összegzést végezni.

az adatbázisban csak egy 'datum' oszlop hivatkozik a dátumra a következő formában pl:

2008.01.11
2008.01.12
2008.02.11

al kerdezésben azt seretném hoyg hónapok szerint végezze el a count-ot

igy januárra 2 februárra 1 az eredmény

köszönöm
 

JS - több inputhoz trim()

PredMan · 2008. Feb. 8. (P), 20.38
Sziasztok!

azt szeretném elérni, hogy ha egy oldalon több inputom van, akkor azokat az üres tartalomtól levédjem. Írtam egy kódot, ami a spaceket trim-eli, csak nem sikerül beletenni a for ciklusba, hogy az összes inputon végigmenjen.

itt a kód:



<html>
<head>
</head>
<body>

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--

String.prototype.trim = function () {
return this.replace(/^\s*/, "").replace(/\s*$/, "");
}

function checkform(form) {

var mezok = array("alpha", "beta", "gamma");

for (i = 0; i < mezok.length; i++) {

var s = document.getElementById(mezok[i]).value;
trimmed = s.trim();
if (trimmed == "") {
alert("A beviteli mező üres!");
form.trimmed.focus();
return false;
}
}
}

//-->
</script>
</head>

<body>

<form method="post" action="" onsubmit="return checkform(this);">
<input type="text" name="alpha" id="alpha"><br>
<input type="text" name="beta" id="beta"><br>
<input type="text" name="gamma" id="gamma"><br>
<input type="submit" value="Search">
</form>

</body>
</html>



hol rontottam el? előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Örökölt statikus metódus ismeri saját osztályát

vbence · 2008. Feb. 8. (P), 16.22
Üdv az OOP-s nyavajáimat feldolgozó sorozat második epizódjában! A probléma következő:

class A {
    static function staf () {
        echo ("Engedjenek! Statikus vagyok!");
    }
}

class B extends A {
}

B::staf ();
A staf funkcióban szeretnék valami jelet kapni, ami megmondja, hogy "B", viszont sem az __CLASS__ sem a get_class () nem mondja meg. A debug_backtrace sem tartalmaz semmi infót, ami segítene.