ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2007 - Fórum téma

november 28

Melyik a szerver kínzás? A hosszan futó szkript, vagy a rövid ideig, de sokszor ismétlődő?

s_volenszki · 2007. Nov. 28. (Sze), 17.50
Sziasztok!

Azért írtam ebbe a topicba, mert a kérdés AJAX technológiához kapcsolódik. Volt az elmúlt időszakban néhány olyan téma, ami AJAX-os tartalom frissítéssel foglalkozott és többször elhangzott az 1-2-5 másodperces frissítés.

Felmerült ezzel kapcsolatban bennem egy kérdés!

Tételezzük fel, hogy folyamatosan friss adatra van szükség kliensen. Mondjuk egy folyamat állapot mutatója. (pl.: 5000 levél elküldése, de úgy, hogy látható legyen a folyamat: összes/elküldve)

off: Nem levelezési eljárást feszegetek, csak ez a legéletszerűbb példa ami eszembe jutott!

Melyik a jobb megoldás:

Ha ven egy js rutin (alább sematikusan), azt mondani a szervernek AJAX-szal, kezdje el csinálni a melót, az elvégzendő 5000 feladatból hajtson végre 100-at, majd térjen vissza a fennmaradó értékkel, hogy kliens lássa mennyi van még vissza (pl.: első 100 után 4900, aztán 4800 stb.). Megérkezik a response, frissül az állapotjelző és jöhet a következő 100. Vagy ugyan ez, csak egyesével!?

...
    var amount = 100;
    //var amount = 1; ?????

    function Work(){
        AjaxRequest = new Ajax.Request('working.php',
            {
                method:'post',
                parameters: {amount:amount},
                onSuccess: function(transport){LetsWork(transport.responseText);}
            }
        );
    }
    function LetsWork(rest){
        UpdateProgress(rest);
        if(rest > 0)
        {
            Work();
        }
        
    }
    Work();
...
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

s_volenszki
 

Javascriptből vezérelt képcserés flash animáció-hogy kéne?

fobee000 · 2007. Nov. 28. (Sze), 15.04
Üdv!

Van egy kis problémám, szóval kezdem is. Van egy weblapom, 3 frame-mel. Az alsó és felső frame-ben európa országnevei futnak egy csúszó menüben, ez eddig működik is. Középen lenne egy földgömb, amin ha a csúszkán belüli országnévre viszem az egeret, akkor a földgömbön az ország területe ki lenne emelve és link lenne az is, ha a földgömbre kattintanék inkább. Egy ötletem szerint több rétegű animációt kéne csinálni a földgömbből, csak hát a flash-hez még nem igazán értek, ezért a segítségeteket szeretném kérni. Azt addig értem hogy az eu 44 országát kivagdosom photoshopban ugyanabban a méretben, de hogy innentől hogy lesz abból 2 rétegű animáció meg a többi arra a választ már nem igazán tudom. Van Flash MX 2004 progim, flash 5-öm is ha az egyszerűbb. Esetleg ha valami ötletet tudnátok adni amin elindulhatok azt nagyon szépen megköszönném. Üdv
 

Drupal Swftools modul telepítés és beállítás

aba · 2007. Nov. 28. (Sze), 11.18
Sziasztok!
Ha valaki tud kérem segítsen megtalálni, hogy mi a hiba.
Feltelepítettem a Drupal 5-ös változatát és a magyar modulját is. Az swftools 5.x-1.1 modult szeretném beüzemelni.
Követtem a http://theartlab.net/podcast/drupal-school SWTools oktató videót (igaz az angol tudásom még nem az igazi). Szerintem mindent ugyanúgy csináltam.
Az eredmény:
Ha swf-et csatolok, akkor nem jelenik meg a Media Player csak kihagyja a filmnek a helyét (fehér üres rész), alatta pedig az swf neve. Ha erre rákattintok, akkor egy új ablakban lejátsza a filmet, de kép méretben és Flash Media Player nélkül.
Viszont ha képet csatolok, akkor beilleszti az üres Media Playert, alatta a kép neve. Ha a névre kattintok, akkor egy új ablakban megjelenik a kép, ahogy kell.
Segítségeteket előre is köszönöm.
 

november 27

Mi a véleményetek a 1944mustang színpalettáról?

zoliky · 2007. Nov. 27. (K), 14.23
Talaltam egy erdekes oldalt: http://kuler.adobe.com amelyen tobb szin paletta kozul lehet valasztani.
Mi a velemenyetek az 1944mustang szinekrol: http://www.aacr9.com/index/coldfusion/kuler/Index.cfm?themeID=4817 ?

Egy IT oldalt keszitek (nem kozmetika, stb...). Jol jonne par velemeny, koszonom!
 

Firefox frissítés után nem jönnek be az oldalak

sfree · 2007. Nov. 27. (K), 13.11
Ma reggel autómatikusan frissítette magát a firefox és azóta bármire kattintok csak erre képes: http://www.megaclick.com/notfound/?lg=en&type=dns&tbtype=megaup&q=http://www.origo.hu/. Persze a végén az origo arra változik amit megszeretnék nézni. Próbáltam újra telepítéssel is, mindenféle verzióval és a kiegészítők kikapcsolását is. Semmi megoldás. Az IE és mindenféle más böngésző kifogástalanul működik.
 

XML-RPC introspection

w3net · 2007. Nov. 27. (K), 13.08
Az xmlrpc bõvítmény-t használom és szeretném implementálni a
system.listMethods
system.methodSignature

metódusokat (cikk az XMLRPC-ről).

Ime a kód:

function _introspection_cb($userdata){
    return file_get_contents('meta.xml');
}

$request_data = file_get_contents('php://input');
$rpcserver = xmlrpc_server_create();
...
$ret = xmlrpc_server_register_introspection_callback($rpcserver, '_introspection_cb');

Az implementált függvények leirása a meta.xml fájlban vannal:

[colorer=xml]<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<introspection version="1.0">
<methodList>

<!-- auth.accounts.getinfo -->
<methodDescription name="auth.accounts.getinfo">
<purpose>Returns account information.</purpose>
<signatures>
<signature>
<params>
<value type="string">Unique identifier for a user</value>
</params>
<params>
<value type="int">unique account ID in database</value>
<value type="base64">unique account ID in database</value>
</params>
<returns>
<value type="boolean" descr=""></value>
</returns>
</signature>

<signature>
<params>
<value type="int">unique account ID in database</value>
<value type="base64">unique account ID in database</value>
</params>
<returns>
<value type="double"></value>
</returns>
</signature>

</signatures>
</methodDescription>

</methodList>
</introspection>

javascriptes tab menüben kattintásra osztály hozzáadása

juhasztibi · 2007. Nov. 27. (K), 13.07
Sziasztok,

szeretnék csinálni egy tab menüt. Főként css-el, ami már meg is van. Csak az a gond, hogy klikkelésre még nem működik. Annyit kellene csinálnia a js-nek, hogy ad egy plusz class-ot a már meglévő mellé. Classnevekkel dolgozom, parentNode-al hogy tudnámezt megcsinálni?

Köszönöm,
T.
 

html oldalba php -t

figyuri · 2007. Nov. 27. (K), 11.10
Sziasztok, -a kovetkezo problemaval talalkoztam : szamlalot kene feltegyek egy oldalra (index.html), van is egy szep kis php -s szamlalom, de az oldal kiterjeszteset nem irhatom at index.php -ra (mindenfele hivatkozasok (flash)) miatt. S ha csak igy beirom nem mukodik. Ha jol tudom ezen meg a php beallitasok segithetnenek (hogy a .html oldalakat is u.ugy kezelje mint a .php -t), de ezen beallitasokon nem tudok valtoztatni (jogosultsag hianya miatt). Van valamilyen megoldas, vagy csak a rendszergazda nagylelkusegere vagyok utalva. Koszonom elore, udv.: figyuri
 

november 26

Az űrlap egy részének kijelölése

Velias9 · 2007. Nov. 26. (H), 17.26
A problémám az hogy hogyan tudom azt megoldani, hogy ha a felhasználó a "textarea" mező tartalámának egy részét kijelöli, akkor elé és mögé be tudjak szúrni valamit. Lényegében valami hasonló megoldást kéne csinálnom, mint ami ennek a "textarea"-nak is van, csak nem találtam meg. Sőt Pontosan ez a megoldás is megtenné.
Előre is köszi meindenkinek, aki segít nekem.
 

google nem látja az oldalt

Thom · 2007. Nov. 26. (H), 12.46
Több szerveren is jól működő cms-el új oldalt indítottam, ami kb. 2-3 hete üzemel. Itt valami átirányítási problémám lehet, a következőket tapasztaltam:
- opera 9-ben az oldal elsőre nem töltődik be (nincs semmi forrás) F5-re rendben betöltődik. FF-ban, IE-ben rendben megjelenik. FF-ban a response headereknél nem látok hibát.
- a validátor nem látják az oldalt, HTTP 302 státuszkódot ír ki.
- a google-ban egy hét után a találati lista elejére kerültem, tegnap megnézve sehol nincsenek az oldalak (célzott keresésre sem, mintha bannolt volna). Nem használok semmi google-trükköt, legalábbis szándékosan.
Mivel nem a domain gyökérben vannak a cuccok, hanem egy almappában, korábban elhelyeztem a gyökérben egy index.php-t, benne 'HTTP/1.1 301 Moved Permanently' és 'Location:..' fejlécekkel, ami a tényleges helyre mutat. A fentebbi opera hiba a tényleges fájlnevet beírva is jelentkezik. Saját log szerint a PHP mindig rendben lefut, a HTML a kimenetre kerül.
A tárhelyen Apache/2.2 és PHP/4.4.6-2+b1 van, ha ez számít valamit. Mivel ugyaez a kód más szerveren nem produkál ilyen hibát, épp valami szerveroldali problémára gyanakszom.

Tanácstalan vagyok, egy PHP bugot találtam, de az nem pont erre vonatkozik. Hálás lennék minden ötletért, különösen a google-ból eltűnés érint érzékenyen. Erről van szó:
http://www.ndk.hu illetve: http://www.ndk.hu/tp/index.php