ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 12, 2007 - Fórum téma

CSS font tipus

zoliky · 2007. Aug. 12. (V), 23.42
Sziasztok!
A kovetkezo fontot hasznalom CSS segitsegevel:
#header .logomsg {
	font-family: Brush Script Std;
	font-size: 50px;
	color: #fff;
}
A font sajnos Safari alatt nem latszik, azt hiszem nem tamogatja minden browszer. Mit lehet csinalni ilyen esetben? Elege fontos az, hogy csak ezel a fontal legyen a szoveg irva, nem valami masodlagos fontal.

Koszonom!
 

Érdemes menteni?

Reactor · 2007. Aug. 12. (V), 22.13
Sziasztok.
Arról érdeklődnék, hogy van e értelme elmenteni egy kész lapot, amit csak 10, de minimum 2 mySQL lekéréssel lehet létrehozni, és szinte nem változik. Vagy ömlesszem az adatokat('adat1|2|3|4|adat1|2|3|4|adat1|2|3|4|')?
Több ilyen lap is lenne, és sokan néznék.
Nem tudom melyik a helyes, légyszi segítsetek!
 

3 hasáb formázása Css -ben.

Matyi Gábor · 2007. Aug. 12. (V), 20.07
|--------------------------------------|
| header header headerrrr |
---------------------------------------|
| bal | jobb jobb jobb jobbb |
| bal |-------------------------------|
| bal | balkozep | jobbkozep |
|--------------------------------------|
| lablec lablec lablec lablec |
|--------------------------------------|


sziasztok, egy ilyen képernyőkinézetet próbálok css-ben megformázni, sehogy sem sikrül. A float: left és right-al próbálkozom, illetve definiálom az egyes "div" -ekhez tartozó oszlop szélességeket. Az egyik probléma, hogy a balo oldali oszlopban található menu, rövidebb, mint a balkozep és jobbkozépben található tartalom, igy a balkozép belóg a bal oldal alá. A másik gond, hogy a lábléc bekerül a bal és a jobb közé.

Kérlek segítsetek.
 

ff vs ie session-os beléptetéssel

MSzilveszter · 2007. Aug. 12. (V), 17.39
Ismét egy kérdés.
Van egy, már jól bevált login rendszerem.
Semmi különleges. a felhasználó beregisztrál, megadja a usert, passt, stb, majd belépésnél, ha sikeres a belépés, akkor kiírom neki, hogy be tudtam léptetni és kattintson ide meg ide a címlaphoz + megkapja a menüjét. Most ezt beletettem egy új oldalba, ahol ha ie alatt használom akkor a login esetén kiírja, hogy a belépés sikeres, kattintok az ott levő címlaphoz kattintson ide linkre, ami egyszerűen a index.php?page=admin címre viszi vissza, és kilép. Ha a belépéskor megjelenő menüre kattintok, akkor meg gond nélkül tudom használni a beléptetést kérő részt. Ugyan ez, ha ff alatt csinálom, gond nélkül működik.

Az adatokat rögzítem a $_session tömbben és minden oldalmeghívásból a $_SESSIONben levő értéket átadom egy define("user_type", "ertek"); formában.

Segítséget kérnék, hogy mi lehet a gond?

(ie = 6.2-os, ff = 2.02)


Szilveszter
 

A lap újratöltése

kiss_david1 · 2007. Aug. 12. (V), 16.23
Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
Egy bejelentkező felületen dologozom. Addig sikerült eljutnom, hogy ellenőrzi a nevet és a jelszót, sőt, a $_SESSION változókat is bejegyzi, de a lapot újra kéne tölteni, miután a session változókat megadtam, hogy rögtön lássa a kedves felhasználó a neki szóló gombokat, menüket.
így próbáltam megoldani:
header("Location: $PHP_SELF");
de nem működött.

Előre is köszi!
 

Kategória választas cikközlőben

Dmy · 2007. Aug. 12. (V), 16.21
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy cikközlő adminjában lehesen kategóriákat választani. (legördülőmenü) Még annyit róla hogy mysql táblát kéne váltani. szóval xy_hirek-ről xy_blog-ra is lehessen váltani. De ha van jobb ötlet akkor az is jó. Sajnos még kezdő vagyok a PHP terén
Örök hálám üldözze azt, aki tudja erre a választ. ;)
 

openID avagy központi felhasználó tárolás

Cadeyrn · 2007. Aug. 12. (V), 11.42
Üdv!

Ahogy gombamód szaporodnak a regisztrációt kérő weboldalak, úgy kezd egyre terhesebbé válni, hogy mindenhol meg kell adni az adatokat, fejben tartani a jelszavakat, stb.

A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen megoldásokat ismertek a központi felhasználói adatok tárolására, illetve hogy ezekkel hogyan lehet távolról is azonosítani valakit.

Olvasgattam az OpenID-t, ami ugye elméletben erre való: ha jól értettem, ott van egy szolgáltatás, ami egy szerveren él, és ehhez lehet kapcsolódni, hogy azonosítson, távolról.

Van valakinek tapasztalata ilyenekkel kapcsolatban?

Előre is köszönöm,
Cadeyrn