ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 27, 2007 - Fórum téma

Tömb rendezése saját fv-el

TIV · 2007. Aug. 27. (H), 20.35
üdv..

csináltam egy függvényt, bekér egy tömböt...:

0 - alma
1 - körte
2 - narancs
3 - citrom

a függvényem rendezi és kiíratom vele A FÜGGVÉNNYEL...

0 - körte
1 - karancs
2 - alma
3 - citrom

A gond az, hogy én nem kiiratni akarom, hanem csak úgy használni mint pl a sort stb függvényt.: sort($tomb) vagy sajatrendezo($tomb); hehe, viszont a return $rendezetttomb; sor után ha ki akarom iratni a már rendezett tömb elemeit, mintha semmi sem történt volna..szóval a tömb a rendezőfüggvénytől nem veszi át a változásokat. Hogy lehetne, hogy átvegye? láttam vmi array_reverse függvényt nem tudom erre van-e de nekem nem működött..:(
úgy viszont működik, hogy $tomb = rendezofv($tomb); viszont így kellene: rendezofv($tomb);

előre is köszönöm a segítséget!
 

Jax Guestbook Cookie IE probléma

zaum · 2007. Aug. 27. (H), 20.12
Beállítottam a Jax Guestbook nevű PHP vendégkönyvet egy oldalra ( www.casapeiso.at/new/index.html ), minden szép és jó, csak nem tudok beleírni IE alatt. Operában és Firefoxon működik a dolog. Amúgy más site-on működik a Guestbook IE-ben.
Arra már rájöttem, hogy ha IE-ben kikakcsolom a COOKIE letiltását, akkor működik. A forráskódban nem találtam cookie generálására nyomot, lehet, h. a szolgáltatóval van összefüggésben?
Nem tudom, hogy azzal összefügghet-e, hogy a szolgáltató 4.2-es PHP futtatást ír, ez meg 4.3-ban írodott.
Tud vki segíteni?
 

Input elem szélessége legyen a szülő elem szélessége

tiku I tikaszvince · 2007. Aug. 27. (H), 11.58
Sziasztok!

Egy lekérdezés adatait szeretném megjeleníteni táblázatban, úgy hogy a fejléc sor alatt, de az első sor felett egy kereső mezőkből álló sort jelenítenék meg. De a kereső input elemek formázásával van egy kis problémám.

Milyen CSS szabállyal tudok egy input element rávenni arra, hogy pontosan töltse ki az őt befoglaló td elemet, és ne nyomja szét, úgy, hogy az oszlopok száma változó, és csak a teljes táblázat szélessége ismert (550px).

A HTML

<table>
<thead>
<tr><th>id</th><th>név</th><th>email</th></tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td><input type="text" name="filter-id" class="filter filter-id"/></td>
<td><input type="text" name="filter-name" class="filter filter-name"/></td>
<td><input type="text" name="filter-email" class="filter filter-email"/></td>
</tr>
</tbody>

<tbody>
<tr><td>1</td><td>tiku</td><td>email##kukac##ema.il</td></tr>
<tr><td>2</td><td>vince</td><td>v##kukac##in.ce</td></tr>
</tbody>
</table>
a jelenlegi CSS

table {
    border-collapse: collapse;
    margin: 5px;
    width: 550px;
}
td, th {
    padding: 5px;
    border: solid #ccc;
    border-width: 2px 1px;
}
td {
    vertical-align: top;
}
th {
    vertical-align: middle;
    text-align: center;
    border: 1px solid #000 !important;
    background: #eef;
}
input.filter {
	width: auto;
}
Eddig a width: (auto|inherit); szabályokkal próbálkoztam, de gyakorlatilag semmit nem csináltak.

Bevallom ennek a problémának a megoldását nem nagyon próbáltam megkeresni, ugyanis nem tudom, hogy hol kezdjem.

Köszi

tikuVoltam
 

tartalom betöltése ajaxba

Don Oden · 2007. Aug. 27. (H), 11.32
Sziasztok!
Ötvözni szeretném az ajaxot és a phpt, mert szerintem az iframe elég tré és divvel ugyanazt az eredmény érem el.
Tehát, phpben ugye egy egyszerű swich get-tel váltom a lapok tartalát, itt viszon a switch get mellé bekerül ugye az ajaxos rész is.
Most egy link úgy néz ki hogy: <a href="<?php print '?default=disco'; ?>" class="loadinto-content">Discographic</a>.
Gondolom ez mindenki számára érthető, a href a betölteni kívánt oldalt hozza be a class meg a content nevű divbe tölti az adatokat.
(Az ajax egyébként azért fontos, mert ha simán swich getel oldom meg, akkor a háttérzene mindig újraindul ha új lapra megyünk át.)
Ez idáig müködik is nagyjából, de a gond itt jön fel...
Ha rákattintok a linkre, igaz hogy betölti a divbe a diszkográfia oldal tartalmát, de azon kívül még a lapot is újra betölti oda, amit ugyebár nem kellene.

ez a switch get amit használok

switch($_GET['default']) {
    case "disco": include('dis.php');
    break;
    default:;
    break;
    }
és a a tutorial.huról letölthető ajax tutorialjában található htmlhttprequest javascript
http://www.tutorial.hu/node/1041

Remélem hogy nem a javascript amit használok az oka a hibának. Amennyiben igen, kérlek titeket hogy mondjátok hol kellene módosítani rajta hogy jó legyen. Köszönöm
 

PHP level kuldes

zoliky · 2007. Aug. 27. (H), 11.30
Sziasztok!
A contact urlapom elkuldi a leveleket a @hotmail.com cimemre de sajnos mindegyik level a "Junk mail" konyvtarba kerul.

A kod amely a levelet kuldi:

<?php
$toemail = 'zoliky##kukac##hotmail.com';
$from    = 'From: Aquaplant <mail##kukac##nuferi.ro>';
$subject = 'Aquaplant - Uj uzenet!'; 
$body	 = "Nev: $nume\nTelefon: $telefon\nE-mail: $email\n\nUzenet:\n$mesaj";
  	
@mail($toemail, $subject, $body, $from);
?>
A web szolgaltato minosegi szolgaltatasokat nyujt ezert nem hiszem, hogy naluk van a problema. Valamit eltoltam ? Ha valaki utkozot ilyen problema kerem irjon!
 

Object elhelyezése RSS-ben, szabványosan

Marcell · 2007. Aug. 27. (H), 11.11
Sziasztok!

A problémám röviden az, hogy nem tudok RSS-be rakni egy flasht szabványosan. Maga a felvetés elsőre hülyén hangzik, de van értelme. :)

Adott egy blog, amihez van RSS és figyelve a mai trendeket, azt látom, hogy a blogolók nagy része szokott olyan bejegyzéseket is írni, ami igazából csak egy darab (főleg Youtube) videó, meg talán még pár mondat hozzá. Ilyenkor az RSS-ben sztem meg kéne jelennie az <embed>-nek, mert tulajdonképpen arról szól az egész bejegyzés, anélkül nincs sok értelme.

Meg lehet oldani ezt valahogy szabványosan (szeretném, ha a http://validator.w3.org/feed is velem együtt örülne), vagy ez az irány zsákutca?