ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2005 - Fórum téma

március 8

Az új dizájn

smyle · 2005. Már. 8. (K), 21.18
Hali!

Nagyon jó lett az új dizájn!
Gratuláció!
Mondjuk én nemvagy híve ennek az idő óta terjedő, legnagyobb részt vakító fehér stílusú háttérnek, dehát mit tegyek...
Fórum működésén még lehet mit fejleszteni, pl keresés funkció, kikapcsolható kötelező előnézet stb.
 

Switch...Case probléma?!

Anonymous · 2005. Már. 8. (K), 19.05
Sziasztok!

Adott a következő switch-case szerkezet:

switch( $_GET["oldal"] ) {
case "fooldal":
{
Fooldal();
break;
}
case "leker":
{
Leker( $_GET["melyik"] );
break;
}
case "admin":
{
header("Location: html/fv_admin_login.php");
break;
}
}

Működik minden, csak az admin blokk nem... Beírom a böngészőmbe, hogy index.php?oldal=admin, és nem irányít át. Csináltam egy másik php-t, amiben csak a header szerepel, az minden gond nélkül elvégzi a dolgát.
Mi lehet a probléma??

(PHP/4.3.4)

Előre is köszi!
 

Inaktivitási log - weblabor.hu

Anonymous · 2005. Már. 8. (K), 18.43
A minap nagyon megijedtem hogy eltunt a weblabor /szivinkfartus/. Mindjárt megyek /azonnal/ átnézem az uj szolgáltatásokat, meg mindent, mindenesetre nem hízelgésbol de nagyon jó (persze a regi sem volt rossz, azt jobb volt olvasni mert nagyobb betuk voltak, meg sotet volt és nem farasztotta a szemet :) )

Jojjon az inaktivitasi log:

General Protekciós Hibablog, 404-es szoba

Kedves látogató! Az utóbbi időszak megszaporodott teendői, leánykérés, -születés (egyszerre kettő is), színészi és informatikussági karrierünk miatt úgy döntöttünk, hogy a Weblabor oldalait egy rövid időre szüneteltetjük. Hamarosan újra indulunk.
2005. március 8. nőnap, 17:28

ÉS IGEN. Vége a munkaidőnek!
2005. március 8. nőnap, 17:25

BZZZ. 1
2005. március 8. nőnap, 17:18

MÉG VAN HÁTRA. 2
2005. március 8. nőnap, 17:12

MAJD MINDJÁRT. 5, 4, 3
2005. március 8. nőnap, 17:05

RÖVIDESEN. 9, 8, 7, 6
2005. március 8. nőnap, 16:58

HAMAROSAN. 10
2005. március 8. nőnap, 16:10

Elmúlt négy óra. Itt az ideje megetetni a csirkét.
2005. március 8. nőnap, 15:39

Tartom a frontot egy kicsit szakmai hírekkel is. Mindenkinek a figyelmébe ajánlom a megújult Google Desktop Search programot, mely immár Mozilla programok tartalmait is indexelni tudja, sőt, van hozzá kiváló API is, mely lehetővé teszi, hogy saját plugint írjunk hozzá.
2005. március 8. nőnap, 15:34

Mindenféle dezinformáció ellenére biztosan kijelenthetjük, hogy nem ette meg a tápot a csirke. A csirkét a SZTAKI neveli. Már nem is. Hess.
2005. március 8. nőnap, 15:17

Új designt kapott az oldal, a legmodernebb CSS technológiákat oldalunkhoz illesztve.
2005. március 8. nőnap, 15:11

Olvasóink kérésének eleget téve jelezzük: hamarosan újra indulunk. Addig pedig rövid időre szünetelünk.
2005. március 8. nőnap, 14:40

Rengeteg levelet kaptunk, melyben női olvasóink köszönetet mondanak jókívánságainkért. Itt szeretnénk megemlíteni, hogy a kedvencünk a túrórudi.

Hogyan frissíthető a kliens?

depart · 2005. Már. 8. (K), 01.01
Flashben készítek egy oldalt, és azt szeretném elérni, hogy egy többször meghívott php új adatait megkapjam. Ez jelenleg nem sikerül, csak az első hívás adatait kapom meg, aztán hiába változtatok az adatokon, csak akkor frissül a kliensen a flash, ha az egész oldalt újra beolvasom. Valószínűleg az explorer tárolja ideiglenesen a php-t, de hogy lehet ezt a problémát megoldani anélkül, hogy az explorert állítgatnám?

Köszönöm a hozzászólásokat, Szabi
 

március 7

Include töprengés

Kenguru · 2005. Már. 7. (H), 18.22
Sziasztok!
A következőre keresem a megoldást és egy kicsit belebonyolódtam.

Van egy web hely pl. www.elso.hu. Itt létezik egy php file. Betöltök egy másik php file-t ami történetessen egy másik web helyen van. pl. www.masodik.hu Valahogy így:
include ("http://www.masodik.hu/masodik.php");
Ez megy is. A gondom a következő:
a masodik.php is szeretne betölteni modulokat a www.masodik.hu helyről. Na ez nem sikerül. Valahogy a masodik.php futása során meg kellene mondanom a rendszernek, hogy a www.masodik.hu helyen keresgéljen. Valaki próbálkozott ilyesmivel?
 

fórum kisebb képpel

Anonymous · 2005. Már. 7. (H), 16.54
Hi!

Lenne egy problémám.Még kezdő vagyok.
Készítettem egy egyszerű fórumot.
Működik is,csak max 650pixel széles képet lehet beilleszteni.
Ha viszont ennél bagyobb a kép, akkor szétcsúszik az egész.
Hogy lehetne megoldani, hogy ne legyen nagyobb a kép, esetleg ne a képet, hanem csak a linket tegye ki.
Milyen megoldást tanácsoltok?

Comal
 

március 7

Apache 2.x + PHP 5.x + MySQL 5 : Hozzuk már össze őket!

Qdi · 2005. Már. 6. (V), 23.54
Sziasztok!

Tudom, hogy nyílt már 100 hasonló téma a problémám megoldására, de sajnos akárhogy nézegetem őket, nem találok megoldást, csak utalásokat, linkeket, stb. Kérlek benneteket, segítsetek!

Újratelepítés után (Windows XP Prof. SP2) szerettem volna "felállítani" az alábbi, legfrissebb konfigurációt a gépemen:
  • Apache 2.0.53;
  • PHP 5.0.3;
  • MySQL 5.

Minden beállítást megcsináltam már 20-szor, sokféleképpen; amit csak itt/ott találtam az Interneten, de akkor sem tudom elérni a MySQL szervert a PHP-ből. Az nem igaz, hogy nem lehet megcsinálni sehogy! Régebben PHP4/MySQL4-t használtam.
Kérlek benneteket, hogy osszuk meg a megoldást itt végleg, egyértelműen, lépésről lépésre!

Tisztelettel:
Qdi
 

Explorer alatt jó, ff alatt nem! Mi a hiba?

molnigee · 2005. Már. 6. (V), 22.38
Hello!
Szeretném segítségeteket kérni!
A problémám az, hogy explorer alatt jó a stuff, de ff alatt nem széteseik picit az oldal! Valószínű a cssben van a hiba, valahol a #content résznél, de sehogyse akar jó lenni!
Az oldal címe: http://lost.try.hu
Remélem tudtok segíteni!
 

március 5

Radio gomb lekérdezés

Anonymous · 2005. Már. 5. (Szo), 18.42
Szeretném megkérdezni, hogy ha egy űrlapon belül levő radio gombok közül szeretném megvizsgálni, hogy egyet becheckeltek-e, ezt miként ellenőrizhetem le? Azt nem tudom, miként kell hivatkoznom javascript-ben a radio gombra.

Előre is köszi
 

String típusú dátum konvertálása dátum típusra

Anonymous · 2005. Már. 5. (Szo), 17.57
Szeretnék tanácsot kérni, hogy a php melyik függvényét tudnám felhasználni arra, ha egy string típusú dátumból (2005-01-01) a mysql által elfogadott dátum formátumot konvertáljak.

Előre is köszi
Éva