ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

szeptember 28

banner modul

overlord · 2004. Szep. 28. (K), 20.29
Rendben települ, sikerül is a bannert(flash) beadni neki, csak éppen egy fehérség jelenik meg a helyén, a főoldalon nem is látszik, ott szeretném ha megjelenne. Nem világos, hová kell a <?php return banner_display(0); ?> sort elhelyezni. marvin_2k-ról van szó. Van valakinek 5lete?

Köszi
 

html oldal görgetésekor pozíció lekérdezése js-el

Anonymous · 2004. Szep. 28. (K), 12.48
sziasztok!
Azt szeretném megtudni, van-e valami módja annak, hogy egy oldal görgetésekor elinduljon egy script, ami az aktuális pozíciót figyeli és tárolja? Jelenleg nem tudok más megoldást, mint az oldal betöltődésekor elindítani egy scriptet setInterval-al, de ez
nagyon amatőr megoldás. Ezért szeretném kérni a segítségeteket.
 

XHTML, van gyakorlati ertelme?

Anonymous · 2004. Szep. 28. (K), 08.28
Sziasztok!

Egy kisse provokativ a kerdes. Szerintetek van barmilyen gyakorlati haszna annak, ha az oldal nem HTML4 alapjan keszul (ami valid, persze), hanem XHTML 1-ben? Azon tul, hogy trendi, van mas haszna? En egyelore nem latom, de lehet, hogy bennem van a hiba.
 

szeptember 26

Drupal és a külső UserAuth

tlof · 2004. Szep. 26. (V), 02.05
Nézegettem a Drupal beépített fórumát, és nem nyerte el a tetszésemet, ráadásul strapás lenne az 1.3.1-es Inovision -t migrálni. (90%-ban lefut a script, pár dolgot kellene módosítani, de...)
A beépített fórum motorban nem találtam olyan részerek, hogy csoportoknak jogok egyes fórumokra, több szintű moderátori jogok, és ilyenek.

A fő kérdés, hogy a drupal tud-e valamilyen külső forrásból authentikálni, vagy legalább más user táblát használni?

Azt látom, hogy az Authentication ajánlották erre, a célra, de a 4.2-es Drupal óta nem jött ki semmi sem ezzel kapcsolatban. (A modul nem megy a 4.4-essel kipróbáltam. :) )

Alternatív megoldásként marad az, hogy irok egy scriptet ami a fórumból naponta átszinkronizálja a felhasználókat a drupalba.

Linket / Tippet örömmel fogadok.
 

szeptember 24

PHP Kommunikáció

Anonymous · 2004. Szep. 24. (P), 18.18
Sziasztok!

A kövtkező a szitu:
Van egy oldalam. Rengeteg partnerem van, az oldal esztétikus. Alapesetben modemre van optimalizálva a dolog. Van e olyan PHP kommunikációs eszköz (vagy valami más) amivel csak meghatározott területet szeretnék elküldeni a szervernek feldolgozásra. Hasonló dolog kellene nekem mint az IFRAME, de a JavaScriptben kicsit gyenge vagyok. Valami ehhez hasonló nincs PHP szkriptnyelv alá?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Rózsa Ferenc
 

szeptember 23

Javascript Debug?

Anonymous · 2004. Szep. 23. (Cs), 14.37
Hello,

nincsen valami olyan JS fuggveny amivel ki tudom iratni az osszes deklaralt Objectet?

Koszi
 

speaker

omedzsik · 2004. Szep. 23. (Cs), 11.34
A speakert szeretném "megszólaltatni" a PHP segítségével!
 

Magyar Drupal portál

AT · 2004. Szep. 23. (Cs), 10.50
Készülőben van egy magyar Drupal portál, amely a Drupal technikai kérdéseivel kíván foglalkozni.

Ki az, aki szívesen bekapcsolódik:
- az alapmodulok fordításának további finomításába?
- kiegészítő modulok fordításába?
- tapasztalatok megosztásába?
- társzerkesztőnek?

ATamás
webmasterkukachatvaniponthu
 

szeptember 23

Javascript beágyazása HTML honlapba .js fájlként

Agi · 2004. Szep. 22. (Sze), 22.21
Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e olyan megoldás, hogyha a javascript kódot egy js fájlba írom, akkor ennek a .js fájlnak adjak át paramétert, amit a js-en belül felhasználhatok. Valami ilyesmire gondolok:

<script LANGUAGE="JAVASCRIPT" TYPE="TEXT/JAVASCRIPT" src="scriptek/popupjs.js?kod=1111"></script>

Másik kérdésem, az alábbi beágyazás hogyan működhet, azaz php programot hogy kell megírni, hogy javascript src elfogadja.

<script language="javascript" src="http://www.marketingszoftverek.hu/webstat/st.php?woc=32424242" type="text/javascript"></script>


Ági
 

szeptember 21

PHPMailer - linkek

Agi · 2004. Szep. 21. (K), 20.54
Szeretném megkérdezni, hogy ha egy textarea mezőbe beírt szöveget szeretnék elküldeni egy megadott email címre és HTML alapú levelet készítek, akkor megoldható-e, ha a szöveges mezőbe egy weboldalt írok, akkor ez klikkelhető legyen.
A szöveget küldés előtt így formázom: $Szoveg=nl2br($Szoveg)

Boogie által ismertetett PHPMailer()-t használom a levél elküldéséhez. Természetesen a levél tartalmaz külön fejlécet, képet is, ezért kell html formátumúnak lennie.

Kösz
Ági