ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2018 - Fórum téma

március 5

Firefox nem jól kezeli: overflow-y: scroll;

Atomi · 2018. Már. 5. (H), 21.43
Üdv!


A Firefox (Quantum, 64 bites, legfrissebb) nem jól kezeli a CSS
overflow-y: scroll;
parancsot.

Nem akarom, hogy oldalváltáskor ugráljon a fejléc, nem minden oldalon van szükség görgetésre, ezért inkább mindenhol megjelenítem jobboldali helyfoglalás végett.

A CH és IE böngészők jól használják, az említett FF viszont azt csinálja, hogy odateszi a jobb oldali görgető sávot, de a jobb felső sarokba beledob mégegyet, egy kicsit, nagyjából négyzet alakút, mintha fent lenne egy frame (nincs), amiben valamit görgetni kéne. Nem élő sáv, csak a helye.

Nyilván FF hiba, de így nem dobhatom rá az oldalt a netre, mert akkor másnál is lesz ilyen.

Szóval semmi sincs, ami indokolná.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Próbáltam azt, hogy ne legyen görgető, de azért az egérrel lehessen tekerni az oldalt, de úgy látom vagy-vagy.

Nem akarom JavaScript kóddal megoldani, mert az sincs mindenkinél mindig bekapcsolva és ez egy elég egyszerű dolog, jó lett volna CSS-sel megoldani. Ha...
 

február 27

Merevlemez SATA érintkezési hiba esetén mi történik?

Atomi · 2018. Feb. 27. (K), 14.16
Üdv!


Szerintetek mi történik, ha egy merevlemez adatcsatlakozása nem érintkezik pl. egy kis időre?

Ugyanis azt történt, hogy megfeszült a SATA csalatkozása, amikor kinyitottam a házat és letört a nagy ésszel műanyaggal csinált Seagate 1 TB-os csatlakozó, így most szigetelőszalaggal erősítettem oda és használom pár hónapja.

Kerestem céget, aki a csatlakozót kicseréli, de nem találtam. A magyar képviselet meg elküldött, hogy már nem ők a képviselet, akik meg lettek, azok becsődöltek állítólag, a Seagate honlapon meg nincs ügyfélszolgálati mail.

Szóval eddig jónak tűnik, de ha időközben gyengülne a tartás és kicsit nem érintkezne valamelyik tű, akkor észlelném, vagy lehet, hogy már egy ideje hibás adatokat írok és sok anyagomat nem fogom tudni megnyitni később?

Szóval valamiről észrevenném, jelezne a Win7?

Természetesen venni fogok egy újat, de még csak 2 éves, és nem szívesen adok ki egy kis szar csatlakozó miatt 20-25 ezret.

Bár a többi gyártó is hasonló csatlakozót csinál, haragszom a Seagate-ra, hogy nem erősebb anyagból csinálta. Egy fém csatlakozó nem hiszem, hogy annyival drágább lett volna. Vagy nem törékeny műanyag.
 

február 23

Paraméterátadás url-ben

Blackfriar · 2018. Feb. 23. (P), 11.45
Sziasztok !
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet az oka, ha az alábbi példa szerinti oldalmeghíváskor "az oldal nem létezik" hibát kapom.

www.akarmi.hu/valami?parameter=ertek

Segítségeteket előre is köszönöm.
 

MYSQL-Hasonló szövegek keresése

world-s · 2018. Feb. 23. (P), 10.52
Sziasztok!

Van MYSQL-ben valami olyan lehetőség amit pl. egy google is használ.

Spammelőket keresek a saját rendszeremben, de csak akkor tudom elcsípni ha betű pontosan ugyanazt írják.
Ha már néhány betűt megváltoztatnak, akkor már nem tudom leszűrni.

Tehát van -e olyan eljárás, amivel nem pontos egyezést keresek (ebben beleszámolom ezt is: LIKE %szöveg%), hanem ha a szöveg mondjuk 90%-95%-ban megegyezik valamivel, vagy egy másikkal.

Tehát megtaláljam azt is amikor pl. csak egy megszólításban tér el a szöveg.

Előre is köszi a segítséget.
Zoli
 

február 16

google recaptcha beillesztése

gizi · 2018. Feb. 16. (P), 15.32
Szia!

Az oldalban ott a recaptcha, csak elengedi az emailt használat nélkül is.

február 14

GDPR?

T.G · 2018. Feb. 14. (Sze), 13.16
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy ki mennyire érzi fontosnak ezt a témát? Mennyire foglalkoztok a GDPR-rel? A jogi módosításokon kívül ki-mit csinál? Illetve tudtok olyan leírásokat, amelyek emberi nyelven leírják a feladatokat?
https://www.adatvedelmirendelet.hu/a-rendelet-szovege/
https://www.microsoft.com/hu-hu/rethink-IT-security/GDPR/default.aspx
 

február 9

adatok óránkénti átlag eredményének kinyerése 24 órás adatsorból

SunFighter · 2018. Feb. 9. (P), 10.52
Sziasztok!

Elég komplikált dologra adtam a fejem és nem tudom megoldani. Szeretnék kérni egy használható Mysql lekérdezést az alábbi eredmény megjelenítésére.

február 9

LXD vs Docker

inf · 2018. Feb. 8. (Cs), 22.11
Virtualizációval kapcsolatban nekem az LXD megközelítése szimpatikusabbnak tűnik, mint a Docker-é, és ugyanúgy container alapú ez a megoldás is. Van bárkinek itt tapasztalata vagy összehasonlítási alapja, hogy melyik mire jobb?
 

február 7

smtp levélküldés php

kicsién · 2018. Feb. 7. (Sze), 14.12
Sziasztok

A következő problémával fordulok hozzátok. Weboldalról smtp levélküldéssel még nem dolgoztam, pedig most erre lenne szükségem.

A github oldalról le is töltöttem a phpmailert, és van is egy kis példa programom de itt el is akadt a dolog.
<?php
require 'class.phpmailer.php';
 
$mail = new PHPMailer;
$mail->isSendmail();                                      // Mail küldés Sendmail használatával
$mail->SMTPAuth = true;                                   // SMTP autentikáció
$mail->Username = 'webmaster##kukac##testdomain.hu';              // SMTP felhasználónév
$mail->Password = 'password';                             // SMTP jelszó
$mail->setFrom('webmaster##kukac##testdomain.hu', 'Webmaster');   // Küldő cím
$mail->addAddress('user##kukac##example.com', 'User');            // Címzett
$mail->Subject = 'PHPMailer teszt';                       // A levél tárgya
$mail->Body    = 'Teszt';                                 // A levél törzse
 
if(!$mail->send()) {
    echo 'A levél nem küldhető el.';
    echo 'PHPMailer hiba: ' . $mail->ErrorInfo;
} else {
    echo 'A levél elküldve.';
}?>
A probléma, hogy amikor megadom a kért adatokat (e-mail amelyikről küldeni szeretném, jelszó stb) működne a program de nem találja a phpmailer.php -t . A phpmailert a githubról való letöltés után egybe mappástól feltöltöm a szerverre de itt el is akad a dolog.

Hibaüzenet: Warning: require(class.phpmailer.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /massage.php on line 2

A hibaüzenet szerint nem találja a phpmailer.php fájlt. Viszont az összes általam talált odlalon azt írják hogy a letöltött phpmailer-t változtatás nélkül töltsem fel a szerverre.



Tudnátok egy kis fényt gyújtani mert eléggé elakadtam.

Köszönöm
 

február 7

A mundér becsülete

Hidvégi Gábor · 2018. Feb. 6. (K), 22.26
Pár nappal ezelőtt egy másik témában kezdtem a szálat, de úgy gondolom, ez többet érdemel, ezért kihoztam ide, hátha közösen sikerül találni a felmerülő kérdésekre választ.