ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2018 - Fórum téma

február 27

Merevlemez SATA érintkezési hiba esetén mi történik?

Atomi · 2018. Feb. 27. (K), 14.16
Üdv!


Szerintetek mi történik, ha egy merevlemez adatcsatlakozása nem érintkezik pl. egy kis időre?

Ugyanis azt történt, hogy megfeszült a SATA csalatkozása, amikor kinyitottam a házat és letört a nagy ésszel műanyaggal csinált Seagate 1 TB-os csatlakozó, így most szigetelőszalaggal erősítettem oda és használom pár hónapja.

Kerestem céget, aki a csatlakozót kicseréli, de nem találtam. A magyar képviselet meg elküldött, hogy már nem ők a képviselet, akik meg lettek, azok becsődöltek állítólag, a Seagate honlapon meg nincs ügyfélszolgálati mail.

Szóval eddig jónak tűnik, de ha időközben gyengülne a tartás és kicsit nem érintkezne valamelyik tű, akkor észlelném, vagy lehet, hogy már egy ideje hibás adatokat írok és sok anyagomat nem fogom tudni megnyitni később?

Szóval valamiről észrevenném, jelezne a Win7?

Természetesen venni fogok egy újat, de még csak 2 éves, és nem szívesen adok ki egy kis szar csatlakozó miatt 20-25 ezret.

Bár a többi gyártó is hasonló csatlakozót csinál, haragszom a Seagate-ra, hogy nem erősebb anyagból csinálta. Egy fém csatlakozó nem hiszem, hogy annyival drágább lett volna. Vagy nem törékeny műanyag.
 

február 23

Paraméterátadás url-ben

Blackfriar · 2018. Feb. 23. (P), 11.45
Sziasztok !
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet az oka, ha az alábbi példa szerinti oldalmeghíváskor "az oldal nem létezik" hibát kapom.

www.akarmi.hu/valami?parameter=ertek

Segítségeteket előre is köszönöm.
 

MYSQL-Hasonló szövegek keresése

world-s · 2018. Feb. 23. (P), 10.52
Sziasztok!

Van MYSQL-ben valami olyan lehetőség amit pl. egy google is használ.

Spammelőket keresek a saját rendszeremben, de csak akkor tudom elcsípni ha betű pontosan ugyanazt írják.
Ha már néhány betűt megváltoztatnak, akkor már nem tudom leszűrni.

Tehát van -e olyan eljárás, amivel nem pontos egyezést keresek (ebben beleszámolom ezt is: LIKE %szöveg%), hanem ha a szöveg mondjuk 90%-95%-ban megegyezik valamivel, vagy egy másikkal.

Tehát megtaláljam azt is amikor pl. csak egy megszólításban tér el a szöveg.

Előre is köszi a segítséget.
Zoli
 

február 16

google recaptcha beillesztése

gizi · 2018. Feb. 16. (P), 15.32
Szia!

Az oldalban ott a recaptcha, csak elengedi az emailt használat nélkül is.

február 14

GDPR?

T.G · 2018. Feb. 14. (Sze), 13.16
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy ki mennyire érzi fontosnak ezt a témát? Mennyire foglalkoztok a GDPR-rel? A jogi módosításokon kívül ki-mit csinál? Illetve tudtok olyan leírásokat, amelyek emberi nyelven leírják a feladatokat?
https://www.adatvedelmirendelet.hu/a-rendelet-szovege/
https://www.microsoft.com/hu-hu/rethink-IT-security/GDPR/default.aspx
 

február 9

adatok óránkénti átlag eredményének kinyerése 24 órás adatsorból

SunFighter · 2018. Feb. 9. (P), 10.52
Sziasztok!

Elég komplikált dologra adtam a fejem és nem tudom megoldani. Szeretnék kérni egy használható Mysql lekérdezést az alábbi eredmény megjelenítésére.

február 9

LXD vs Docker

inf · 2018. Feb. 8. (Cs), 22.11
Virtualizációval kapcsolatban nekem az LXD megközelítése szimpatikusabbnak tűnik, mint a Docker-é, és ugyanúgy container alapú ez a megoldás is. Van bárkinek itt tapasztalata vagy összehasonlítási alapja, hogy melyik mire jobb?
 

február 7

smtp levélküldés php

kicsién · 2018. Feb. 7. (Sze), 14.12
Sziasztok

A következő problémával fordulok hozzátok. Weboldalról smtp levélküldéssel még nem dolgoztam, pedig most erre lenne szükségem.

A github oldalról le is töltöttem a phpmailert, és van is egy kis példa programom de itt el is akadt a dolog.
<?php
require 'class.phpmailer.php';
 
$mail = new PHPMailer;
$mail->isSendmail();                                      // Mail küldés Sendmail használatával
$mail->SMTPAuth = true;                                   // SMTP autentikáció
$mail->Username = 'webmaster##kukac##testdomain.hu';              // SMTP felhasználónév
$mail->Password = 'password';                             // SMTP jelszó
$mail->setFrom('webmaster##kukac##testdomain.hu', 'Webmaster');   // Küldő cím
$mail->addAddress('user##kukac##example.com', 'User');            // Címzett
$mail->Subject = 'PHPMailer teszt';                       // A levél tárgya
$mail->Body    = 'Teszt';                                 // A levél törzse
 
if(!$mail->send()) {
    echo 'A levél nem küldhető el.';
    echo 'PHPMailer hiba: ' . $mail->ErrorInfo;
} else {
    echo 'A levél elküldve.';
}?>
A probléma, hogy amikor megadom a kért adatokat (e-mail amelyikről küldeni szeretném, jelszó stb) működne a program de nem találja a phpmailer.php -t . A phpmailert a githubról való letöltés után egybe mappástól feltöltöm a szerverre de itt el is akad a dolog.

Hibaüzenet: Warning: require(class.phpmailer.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /massage.php on line 2

A hibaüzenet szerint nem találja a phpmailer.php fájlt. Viszont az összes általam talált odlalon azt írják hogy a letöltött phpmailer-t változtatás nélkül töltsem fel a szerverre.



Tudnátok egy kis fényt gyújtani mert eléggé elakadtam.

Köszönöm
 

február 7

A mundér becsülete

Hidvégi Gábor · 2018. Feb. 6. (K), 22.26
Pár nappal ezelőtt egy másik témában kezdtem a szálat, de úgy gondolom, ez többet érdemel, ezért kihoztam ide, hátha közösen sikerül találni a felmerülő kérdésekre választ.

február 5

PHP, MySQL, JavaScript & HTML5 konyv

ankapanka · 2018. Feb. 4. (V), 23.24
Sziasztok! Ezt a konyvet erdemes megvenni? Steven Suehring - Janet Valade
PHP, MySQL, JavaScript & HTML5
Koszonom