ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 27, 2018 - Fórum téma

Merevlemez SATA érintkezési hiba esetén mi történik?

Atomi · 2018. Feb. 27. (K), 14.16
Üdv!


Szerintetek mi történik, ha egy merevlemez adatcsatlakozása nem érintkezik pl. egy kis időre?

Ugyanis azt történt, hogy megfeszült a SATA csalatkozása, amikor kinyitottam a házat és letört a nagy ésszel műanyaggal csinált Seagate 1 TB-os csatlakozó, így most szigetelőszalaggal erősítettem oda és használom pár hónapja.

Kerestem céget, aki a csatlakozót kicseréli, de nem találtam. A magyar képviselet meg elküldött, hogy már nem ők a képviselet, akik meg lettek, azok becsődöltek állítólag, a Seagate honlapon meg nincs ügyfélszolgálati mail.

Szóval eddig jónak tűnik, de ha időközben gyengülne a tartás és kicsit nem érintkezne valamelyik tű, akkor észlelném, vagy lehet, hogy már egy ideje hibás adatokat írok és sok anyagomat nem fogom tudni megnyitni később?

Szóval valamiről észrevenném, jelezne a Win7?

Természetesen venni fogok egy újat, de még csak 2 éves, és nem szívesen adok ki egy kis szar csatlakozó miatt 20-25 ezret.

Bár a többi gyártó is hasonló csatlakozót csinál, haragszom a Seagate-ra, hogy nem erősebb anyagból csinálta. Egy fém csatlakozó nem hiszem, hogy annyival drágább lett volna. Vagy nem törékeny műanyag.