ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 7, 2018 - Fórum téma

smtp levélküldés php

kicsién · 2018. Feb. 7. (Sze), 14.12
Sziasztok

A következő problémával fordulok hozzátok. Weboldalról smtp levélküldéssel még nem dolgoztam, pedig most erre lenne szükségem.

A github oldalról le is töltöttem a phpmailert, és van is egy kis példa programom de itt el is akadt a dolog.
<?php
require 'class.phpmailer.php';
 
$mail = new PHPMailer;
$mail->isSendmail();                                      // Mail küldés Sendmail használatával
$mail->SMTPAuth = true;                                   // SMTP autentikáció
$mail->Username = 'webmaster##kukac##testdomain.hu';              // SMTP felhasználónév
$mail->Password = 'password';                             // SMTP jelszó
$mail->setFrom('webmaster##kukac##testdomain.hu', 'Webmaster');   // Küldő cím
$mail->addAddress('user##kukac##example.com', 'User');            // Címzett
$mail->Subject = 'PHPMailer teszt';                       // A levél tárgya
$mail->Body    = 'Teszt';                                 // A levél törzse
 
if(!$mail->send()) {
    echo 'A levél nem küldhető el.';
    echo 'PHPMailer hiba: ' . $mail->ErrorInfo;
} else {
    echo 'A levél elküldve.';
}?>
A probléma, hogy amikor megadom a kért adatokat (e-mail amelyikről küldeni szeretném, jelszó stb) működne a program de nem találja a phpmailer.php -t . A phpmailert a githubról való letöltés után egybe mappástól feltöltöm a szerverre de itt el is akad a dolog.

Hibaüzenet: Warning: require(class.phpmailer.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /massage.php on line 2

A hibaüzenet szerint nem találja a phpmailer.php fájlt. Viszont az összes általam talált odlalon azt írják hogy a letöltött phpmailer-t változtatás nélkül töltsem fel a szerverre.



Tudnátok egy kis fényt gyújtani mert eléggé elakadtam.

Köszönöm