ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2016 - Fórum téma

január 10

Miért kellene Yeoman-t használnom?

inf · 2016. Jan. 10. (V), 09.56
Nagyjából ismerem a gulp-ot, mint task lib-et, amivel parancssorból tudok különféle taskeket futtatni. Érdekelne, hogy a yeoman a generátoraival mivel nyújt többet ennél? Bárhogy is nézem 1:1 relációt látok a kettő között, és nem tudok rájönni a különbségre, sokkal többet meg nem akarok feleslegesen olvasni... :-)
 

január 9

Állás keresés-kínálás cím

sly · 2016. Jan. 9. (Szo), 04.34
Szerintem kordában kellene tartani a címeket. Csak nagybetűs kiírás előnyhöz vezet a többiekkel szemben, holott mindenki ugyan annyit fizetett érte. Egy moderálás ráférne.

Amúgy mi alapján kerülnek ki? Ki engedélyezi? Ezzel kapcsolatban nem láttam infót a beküldéskor.
 

január 8

Játékos nyelvtanulás

Mistic97 · 2016. Jan. 8. (P), 21.49
Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt nyelvvizsgára készülve támadt egy ötletem, hogy milyen egyszerű lenne, ha lenne egy hely, ahol mindent összeszednek ahhoz, hogy le tudjak tenni egy bizonyos típusú nyelvvizsgát, könnyedén, egyszerűen.

Keresgéltem, de egyik weboldal vagy program sem nyújtott olyan lehetőségeket, melyek kielégítették volna a vágyaimat, így gondoltam arra, hogy idén ezzel szeretnék nevezni a középiskolai versenyeken.

Az alap koncepció, hogy a felhasználó kedve szerint keresgéljen, kutakodjon azon a kész eszközök és anyagok közül, amelyek felgyorsítják és leegyszerűsítik a tanulást, mindemellett élvezetessé is teszik azt. A két fő mód (a játék és a munka mód) közül talán a játék mód az, ami jobban csalogatja a látogatókat. Itt rögtön leszögezném, hogy a projektem még egyáltalán nincs kész. Mindössze látszódik, hogy mi is akar lenni ez (remélem) és tükrözi a programozás tanulásának folyamatát.

Utóbbi állításomhoz még tennék annyit hozzá, hogy NAGYON kezdő programozó vagyok, és nagyon megszerettem ezt a (nem csak) hobbit, mialatt 3x is előröl kezdtem ezt a projektet. Legelső alkalommal a js OOP környezetét tanulgattam, de később rájöttem, ha időre készen akarok lenni, akkor le kell mondanom erről a fajta felépítésről. Másodszorra már kezdett kialakulni bennem is, hogy pontosan mi is lesz a végcél, de kezdő programozó lévén egyre több hibát véltem felfedezni, melyek megnehezítették és lelassították a programozás folyamatát.

Moderálás

sly · 2016. Jan. 8. (P), 18.50
Sziasztok!

A következő incidens miatt szeretnék egy kis beszélgetést:
http://weblabor.hu/forumok/temak/133191

Tudom, nem ismertek, de adatlapomon látszik hogy 12 éve itt vagyok. :)

Úgy gondolom a fenti tartalom nem tükrözi a Weblabor minőségét, nincs helye az oldalon. Már az első off témánál moderálni kellett volna. Szerintem töröljük a a témát úgy ahogy van. Lényeges információ nincs benne.

Emberi oldalról, ezt az archetípust ismerem. Ebben az esetben vagy magunkat fogjuk vissza vagy moderálunk. Általában az utóbbi szokott működni.

Szerintem az említett fórumtéma hozzászólás folyamát nem szabadott volna hagyni hogy ilyen rossz irányba folyjon. Nem méltó hozzánk és a Weblabor szellemiségéhez sem.
 

dupla háttér

66Gramms · 2016. Jan. 8. (P), 15.21
Azt szeretném elérni hogy 2 hátterem legyen egyszerre. Ezt úgy értem, mint ezen az oldalon van. Van középen 1 nagy sáv amiben van minden (ez is) és van 2 oldalt kettő pici ahol 1 háttér van. Én középre betettem egy szép kis mintát, de nem tudom hogyan tudnám megcsináli hogy legyen mögötte is egy háttér. Itt a kód is! Előre is köszönöm a segítséget!

[i]<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="generator" content="CoffeeCup HTML Editor (www.coffeecup.com)">
<meta name="dcterms.created" content="Cs, 07 jan. 2016 16:36:12 GMT">
<meta name="description" content="">
<meta name="keywords" content="">
<title>townofsalem.hu</title>
</head>
<body>
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="author" content="Mészáros Richárd" />
<meta name="generator" content="CoffeeCup HTML Editor (www.coffeecup.com)">
<meta name="dcterms.created" content="K, 05 jan.

január 8

Lassú oldalbetőltés

alkony4 · 2016. Jan. 7. (Cs), 23.11
Szervusztok!

Azon kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy oldal, amin úgy durván 50x futtatnám le ugyan azt a függvényt. Természetesen már is jelentkezett egy kis probléma, az oldal betöltési ideje durván 2 másodperc. Ezt szeretném tizedmásodpercekre redukálni, meg is próbáltam kiszűrni mi lehet a hiba jó kis favágós módszerrel, kivettem a függvény tartalmát. Tehát durván 50x lefuttatok az oldalon egy üres függvényt, semmi más php tartalom nincs, semmi más ami lassíthatná de még így is lassan tölt be.
Mik a gyanúsítottak, mik lehetnek a lehetséges hibaforrások ilyen esetben?

Válaszotok előre is köszönöm.
 

Javascript plugin: Photo PopUp

vmarci21 · 2016. Jan. 7. (Cs), 20.26
Sziasztok,
Készítettem egy képnagyító / képgaléria javaScriptet, melynek az 1.2-es verziójával ma készültem el, és ez az a verzió, amiben szerintem már minden (nagyobb) hibát javítottam, így szeretném megosztani veletek, hogy kikérhessem róla a véleményeteket.

Megtekinthető a Github-on
 

január 6

Article help

66Gramms · 2016. Jan. 6. (Sze), 20.42
Üdv!
Elég kezdő vagyok, nem régóta tanulgatom magamtól a html-t és eljutottam oda hogy van olyan hogy header nav article és footer... Megcsináltam a headert, aztán a nav-ot. Ez eddig nagyon jó volt, mert a headernek volt egy szép css-e és ott volt szépen, aztán a nav ügye header alá került és mivel egy szövegre húztam rá amit listába tettem, ezért még az is szépen megvolt, ki is cicomáztam css-el... Nah de itt jön a baki, az article-t már alá teszi és az a kérdésem hogy, hogyan tudom áthelyezni, az oldalon a szövegeket, headert, article stb stb... Kérlek úgy írjátok le hogy 15 éves vagyok, nem rég kezdtem és még elég kezdő vagyok :D Nagyon megköszönöm ha mindent elmagyaráztok, miért van! Előre is köszi!
 

mysql select több táblából az összes felhasználó utolsó bejegyzése

Laci_67 · 2016. Jan. 6. (Sze), 20.00
Segítséget szeretnék kérni egy olyan lekérdezéshez ami 2 táblából adódik össze,az egyik a felhasználók adatait tartalmazza a másik a felhasználók bejegyzéseit.
egy olyan mysql keresésre volna szükségem ami megjeleniti egy tömbbben az összes felhasználó időrendben leg frissebb bejegyzését.
A segítségeteket előre is köszönöm.

$keres = "SELECT * FROM bejegyzesek LEFT JOIN felhasznalok ON felhasz_id = bejegyz_id WHERE felhasz_hely='budapest' ORDER BY bejegyz_date desc LIMIT 1";
valami ilyesmi csak úgy hogy az összes felhasználó utolsó bejegyzését adja vissza
 

dropzone

unregistered · 2016. Jan. 6. (Sze), 17.22
Sziasztok!

Már egy ideje használom a dropzone-t, de most szerettem volna tovább fejleszteni az alkalmazást amiben felhasználtam és észrevettem (és utána is kerestem) hogy a dinamikusan létrehozott tartalomnál és ahol több dropbox form is van, nem igazán működik jól. Ez abban nyilvánul meg hogy a <form class="dropbox" ... >-nak már léteznie kell. Ha ezt ajaxal szeretném létrehozni úgy hogy a form már megvan csak a class="dropbox"-ot adom hozzá akkor nem működik. Próbálta már valaki ugyanígy dinamikusan létrehozni?

Előre is köszönöm!