ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2014 - Fórum téma

április 9

Fájl törlés Codeigniter-ben

Malarki · 2014. Ápr. 9. (Sze), 19.13
Üdv emberek!
Most kezdtem ismerkedni a Codeigniterrel és akadt egy kis gondom. Van egy oldalam, ahol e-bookok vannak tárolva és listázva. Akartam írni hozzá egy törlést, hogy ne kelljen egyenként kiszedni adatbázisból ha törölni akarom őket. Na most a db-ből szépen el is tűnnek, de a fájlok a könyvtárban ott maradnak. Két féle fájl van, egy maga az e-book a másik egy kép, ami a borító lenne. A kód:
ebook_model.php:
function torles_file($konyv)
	{
		$this -> db -> select('borito, filename');
		$this -> db -> from('ebook');
		$this -> db -> where('id',$konyv);
		$this -> db -> limit(1);
		 
		$query4 = $this -> db -> get();
		
		foreach ($query4->result_array() as $sor):
		$file_nev=$sor['filename'];
		$borito_nev=$sor['borito'];
		
		
		delete_files('./boritok/'.$borito_nev);
		delete_files('./konyvek/'.$file_nev);
		
		endforeach;
	
	}
ebooko_controller.php:
function konyv_torles()
		{
		$this->load->helper("file");
		$konyv= $this->uri->segment(3, 0);
		
		$this->load->model('ebookkiolvasas');
		
		
		$this->ebookkiolvasas->torles_file($konyv);
				
		
		 
		}
Hibaüzenetet nem dob ki, az adatbázistörlés(amit most innen kivettem) tökéletesen lefut.
Valaki tudna segíteni?
 

április 9

Adott pontra ugrás egy oldalon belül

Kristoff · 2014. Ápr. 8. (K), 22.33
Sziasztok!
Nem linkkel, hanem az oldal betöltésével egy időben szeretnék adott pontra navigálni. Azt szeretném megoldani, hogy van egy adatbázisom (mysql) amit lekérdezek. Egy keresőmezőbe rá lehet keresni a táblázat bizonyos sorára. És miután rákeresünk azt kéne, hogy a találat legyen az oldal tetején, tehát oda pozícionáljon.
Addig már eljutottam, hogy a táblázatot keresés után újra kilistázza és a keresett sort megjelöli más színnel. De oda is kéne hogy ugorjon.
Köszi előre is a segítséget!
 

április 8

up load script

atas78 · 2014. Ápr. 7. (H), 23.40
Sziasztok az érdekelne hogy ha egy hírdetési oldalt szeretnék létre hozni
mint pl használt a.hu azt hogyan oldhatom meg hogy a regisztrált felhasználó által
megadott leírás és kép jelenjen meg? Az előre elkészített html sablonon
 

április 7

Phing vagy Grunt?

nevergone · 2014. Ápr. 6. (V), 22.55
Sziasztok!

Egy ideje a Phing-et használjuk a projektek körüli feladatok elvégzésére, de most valaki bedobta a Gruntot alternatívának. Mivel én ez utóbbit egyáltalán nem ismerem, tudnátok adni egy összehasonlítást, hogy hosszabb távon melyiket érdemes használni? A Phing nekem jobban támogatottnak tűnik az alkalmazások által, viszont erősen kötődik a PHP-hez. A Grunt modulárisabbnak tűnik, de mintha kevesebb anyag lenne elérhető hozzá.

Phing: http://www.phing.info/
Grunt: http://gruntjs.com/
 

április 5

Php - data access concurrency testing

inf · 2014. Ápr. 5. (Szo), 01.20
Maguk a PHP-s alkalmazások nem multithread-esek, az apache elég jól menedzseli ezt a témát, viszont az erőforrásoknál, amiket használnak már felléphetnek különböző concurrency-vel kapcsolatos hibák, mint lock contention, long term blocking, deadlock. Tudtok olyan költséghatékony módszerről, amivel ezekre lehet tesztelni az alkalmazást?

Úgy néztem a c# és java esetében van egy csomó külön megoldás és eszköz, a PHP-ben viszont a thread-ek hiánya miatt nem született ilyen, legalábbis én nem találtam. Hogyan lehetne ilyen eszközt készíteni, illetve hogyan kell kezelni az ilyen jellegű hibákat?

Mondok egy példát, pl lock contention akkor léphet fel, ha a kiszolgált tartalom mellé teszünk egy mezőt az adatbázisban, amin folyamatosan növeljük az olvasások számát. Így a népszerű cikkeknél ennek a mezőnek az írása folyamatosan lockolja a hozzáférést a tartalomhoz... Hogyan kerülhető el ez a probléma, és hogyan mutatható ki automatizált tesztekkel?
 

április 5

Google Drive link nem működik

Kérésre törölve 18. · 2014. Ápr. 4. (P), 23.05
Üdv!

A neten még nem találom, hogy másoknak is ez lenne, de meg kell kérdezzem: másnak is van ma baja a Google Drive-val?

Történt ugyanis, hogy hónapokig rendesen működött (bár lehetne jobb is), ma viszont a megosztott linkek nem működnek. Azaz hiába vezet el egy megosztott link egy mappába, a file-okra kattintva nem történik semmi, csak ha én magam bejelentkezek. Tehát kivülről nem. Tehát látják, de halott a kattintásra minden. Almappák, file-ok sem működnek, azaz nem navigálnak sehová, csak megjelenik a keret a kattintáskor, de nem történik semmi. Eddig ezek a "link birtokában bárki" módon voltak megosztva.

Próbáltam ennél is közvetlenebbé állítani, azaz, hogy nyilvános a neten, sőt, új mappát csináltam, új gyökeret, új megosztással, hátha az már megint jó lesz, de semmi.

Egyszerűen nem működnek a kattintásra a dolgok.

Valakinek valami?
 

double accent karakterek jQuery selectorban

kifli · 2014. Ápr. 4. (P), 23.00
Sziasztok, van egy data attribute-om amiben fileneveket tárolok. Ezeket jQuery-vel választom ki. Működik is, viszont ha a filenévben van mondjuk ő,ü karakter, akkor nem fogja kiválasztani. Tudtok erre a problémára valamilyen megoldást?

köszi
 

április 2

HTML 5 SVG

vary88 · 2014. Ápr. 2. (Sze), 08.37
A Poszt nem akutális, de köszi annak aki agyalt rajta! Sajnos kiderűlt, hogy elnéztem valamit, és működik a jquery feliratkozás! Elnézést attól akinek az idejét raboltam!






Sziasztok, a következő HTML5-ös problémám van. (ASP.NET-ben fejlesztek, bár ez sokat nem számít)

Van egy Svg-m ami 1000px*1000px-es, és Circle elemek vannak benne. Ezeket gombnyomásra
tudom mozgatni, mennek is mint az álom. Azonban ha Jquery-vel feliratkozok valamelyik
circle click eseményére, akkor egyszerűen nem fut le, mintha semmisnek venné a feliratkozást.

(Ez még talán érthető is lenne, ha kicsit jobban értenék a html 5-höz, és tudnám pontosan hogy mit jelent egy ilyen circle, akkor talán kiderűlne, hogy ez nem egy hagyományos értelemben vett html elem vagy ilyesmi, ezért nem ment. Mind1, ez csak mellék gondolat volt) --> persze jquery feliratkozás lenne számomra a legszebb.

Na most van a circle-nek egy onclick nevű attribútuma, ami hibátlanul működik is, ha szimplán felteszek a markupra egy circle-t és annak állítom be az onclick-jét. Azonban azt a furcsa jelenséget vettem észre, hogy ha ugyanezt a circle-t codebehindből (szerver oldalról) generálom bele az svg-be, akkor nem foglalkozik a circle onclick-jével, mintha ott se lenne. Amit azért sem értek, mert a DOM-ban ugyanúgy néz ki, ugyanúgy szerepel, akkor elvileg különbséget se tehetne a két circle között. De úgy tűnik, hogy mégis, és ezt nem értem, hogy miért. Illetve megoldás kellene akkor valahogy arra, hogy a dinamikusan kigenerált circle-im click eseményére hogyan iratkozzak fel?

ui.: az svg-re való feliratkozástól nem irtózott a jquery, csak a circle esetében. Pedig Id alapján a Jquery a circle-t is ugyanúgy be tudta azonosítani, a pozícióját is le tudta kérni, akkor már igazán nem értem miért nem képes feliratkozni rá.

A segítséget köszi annak aki ad, sokat kutattam a dolog után, de nem találtam megoldást.
 

április 2

Php lapozó az istenért sem működik

vikgfk · 2014. Ápr. 1. (K), 22.18
Sziasztok!

A problémám az hogy van egy működő php lapozom ami jelen pillanatba az összes találatot kiírja nekem, mivel hogy most már egyre nagyobb a tartalom az oldalon úgy gondoltam hogy linkeket teszek ki a lapozáshoz és megpróbálom a millió lapok számát lecsökkenten úgy hogy nem minden lapszámot jelenítek meg.
Hát mit ne mondjak nem akar összejönni.

Idáig ezt használtam ami működik is.
//adott sor adatainak kinyerése
$sor=mysql_fetch_array($vissza);

$vissza=mysql_query($parancs);
 for($i=0;$i<$oldalakszama;$i++)
{
if($i==$aktoldal)
{
print("<a style='color:red' class='menupont' href='index.php?oldal=".$i."&amp;aloldal=ujmotorkereses.php&amp;sorbarend=".$sorrend."'>".($i+1)."</a>&nbsp;");
}
else
print("<a href='index.php?oldal=".$i."&amp;aloldal=ujmotorkereses.php&amp;sorbarend=".$sorrend."' class='menupont'>".($i+1)."</a>&nbsp;");

}


És erre írtam volna át ha nem dobna egy nagy csomó hibaüzenetet.
[code]
//adott sor adatainak kinyerése
$sor=mysql_fetch_array($vissza);
$vissza=mysql_query($parancs);
$oldalakszama=$sor["kodokszama"]/3;

print("<div style='text-align:center'>");
print("<A HREF='index.php?oldal=0'>Első</A> &nbsp;&nbsp;");
if($_SESSION["aktoldal"]>0)
{
print("<A HREF='index.php?oldal=".($_SESSION["aktoldal"]-1)."'>Előző</A> &nbsp;&nbsp;");
}


for($i=0;$i<$oldalakszama;$i++)
{
if($i==$_SESSION["aktoldal"])
{
print("<a style='color:red' class='menupont' href='index.php?oldal=".$i."&aloldal=ujmotorkereses.php&sorbarend=".$sorrend."'>".($i+1)."</a>&nbsp;");
}
else
print("<a href='index.php?oldal=".$i."&aloldal=ujmotorkereses.php&sorbarend=".$sorrend."' class='menupont'>".($i+1)."</a>&nbsp;");

}

if($_SESSION["aktoldal"]<($oldalakszama-1))
{
print("<A HREF='index.php?oldal=".($_SESSION["aktoldal"]+1)."'>Következő</A> &nbsp;&nbsp;");
}

if($sor["kodokszama"]%3==0)
{
print("<A HREF='index.php?oldal=".round($oldalakszama-1)."'>Utolsó</A> &nbsp;&nbsp;")

OpenX, Revive Adserver rengeteg deprecated hiba

csabessz47 · 2014. Ápr. 1. (K), 21.39
Sziasztok,

Tartalomkezelők fórumba tettem, bár lehet az egyébhez kellett volna.

Ismeri valaki az OpenX vagy új nevén Revive Adserver hirdetési rendszert?

A Revive-t szeretném telepíteni, viszont rengeteg deprecated hibát ír.
Pl: MESSAGE: Assigning the return value of new by reference is deprecated

Sajnos onnan nem kapok választ, engem meg nyaggatnak, hogy mostmándeazonnal.

Hogy tud ez a rendszer működni php 5.3, főleg 5.5-ön? (Pedig a doksiban azt írják: PHP 5.1.4+, 5.2.x, 5.3.x, 5.4.20+, 5.5.2+)

Ha valaki találkozott ezzel a jelenséggel, vagy ismeri a rendszert és van ötlete, kérem segítsen.

A Revive fórumára írtam részletesebb hibaleírást:
http://forum.revive-adserver.com/topic/536-installing-v303-lots-of-deprecated-errors/

Köszönöm előre is