ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 29, 2014 - Fórum téma

log analizáló pythonban (valójában a TDD alapjaival ismerkednék)

H.Z. · 2014. Ápr. 29. (K), 22.29
Van-e köztetek valaki, aki tudna segíteni abban, hogy belekezdjek az OOP + TDD témák gyakorlati kipróbálásába?
Az elképzelésem, hogy python2.7-ben összerakok egy minimalista tűzfal logot analizáló scriptet, ami az openwrt/tomato routerek logjában megjelenő üzenetekből tud kiszedni bizonyos infókat.
És itt most a log analizálása csak ürügy, hogy kicsit életszerűbb példa legyen, mint a különböző tutorialokban látható, "autó ojjektum, ennek vannak tulajdonságai, alkatrészei etc...", mert ez utóbbi alapján kicsit nehezemre esik valós problémákat megoldani.


Ugyan valaha foglalkoztam programozással, de amit csináltam, azt manapság "code monkey" néven szokás emlegetni, programtervezést nem tanultam, nem csináltam soha. Szóval érdekes lesz, na... :)


Az alap elképzelés egy paraméterezhető program, ami kiválogatja a syslogból az iptables által generált sorokat és a paraméterek alapján gyárt kimenetet.
Paraméterezhető szűrőfeltételek:
- eldobott (DROP), elfogadott (ACCEPT) csomagok
- protokoll (tcp, udp, icmp, egyéb)
- protokollon belül, ha lehetséges, port
Kimenet:
- legtöbb találat IP alapján csoportosítva
- legtöbb találat portok alapján csoportosítva (melyik portokra jött a legtöbb találat)


Ez procedurális alapokon pár óra alatt összedobható volt, csak miután kipróbáltam, megkaptam az eredményeket, egy laza mozdulattal töröltem az egészet.

Sajnos már az elején elakadtam, mert fogalmam sincs, hogy lehetne ezeket a feladatokat objektumokra szétszedni.
Szóval ha akadna valaki lelkes segítő (nem a pythonos, hanem az elméleti részben), akkor folytatom.

Illetve még az is gondot okoz, hogy egyáltalán egy ilyen téma belefér-e még a fórum kereteibe?
 

kivonás

cica · 2014. Ápr. 29. (K), 15.27
Üdv!

Miért kapok ilyen eredményt?

var Mit; var Mit2; var mi;

Mit2=125.123;
Mit =236.456;	

mi = Mit2-Mit; 
document.writeln(mi);
  
Ennek az eredménye -111.33299999999998,
valójában :-111,333-nak kellene lenni.