ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2014 - Fórum téma

január 2

Vezérlőprogram elkészítése

Termes · 2014. Jan. 2. (Cs), 12.44
Bocsánat, vak voltam. Köszi.
 

Datetimepicker

mahoo · 2014. Jan. 2. (Cs), 09.28
Ezt a picker-t használom: trentrichardson.com/examples/timepicker

És nem találom a módját, hogy a minDate-tet x perccel megnöveljem.

Jelenleg így használom:
$('input').filter('.datetimepicker').datetimepicker({minDate: 0});
Próbálnám módosítani a js fájlt, de nem találom meg, hogy pontosan hol kellene. Elég fontos így, ha lenne valami ötlet akkor szívesen venném. Köszönöm!
 

január 1

TinyMCE webes szövegszerkesztő

Blackfriar · 2014. Jan. 1. (Sze), 21.34
Sziasztok !
Kíváncsi lennék a véleményetekre a címben említett szövegszerkesztővel kapcsolatban.
Elöljáróban annyit, nem vagyok szakmabeli, csak egy mezei lúzerjúzer, aki próbál belekontárkodni ebbe a szép szakmába.
Nos én lesújtó tapasztalatokat szereztem eme szoftverrel kapcsolatban.
1. a konfigurálhatósága erősen közelít a nullához (pl. alapértelmezett betűméret megváltoztatása szinte lehetetlen)
2. fórumokat olvasgatva csak megerősödött bennem a felismerés: támogatás szintén erősen közelít a nullához
3. vettem a bátorságot és belenéztem a kódba, na ott aztán tátva maradt a szám, akkora szamárságokat találtam, noha egy autodidakta outsider vagyok
4. mindezek egy 4.0 verzióban, aminek fejlesztésébe számos felhasználó is besegít
(persze ne felejtsük a Win8-nál is beépítették sok felhasználó javaslatát, na olyan is lett :-)) )

Még mielőtt valaki azt javasolná, használjak más szoftvert, azért lássuk be, ez az egész egy óriási blama.
 

<textarea> felesleges sortörések kiszedése

vikgfk · 2014. Jan. 1. (Sze), 11.48
Sziasztok!

Elsőnek is Boldog Újévet kívánnék mindenkinek!

A problémám a következő van egy <textarea> mezőm amin ellenőrzöm a beírható karaktereket. Mármost a beviteli mezőt hülyeség ellen szeretném levédeni úgy hogy ne lehessen végtelenségig sortörést alkalmazni. Én úgy gondoltam volna hogy az adatbázis féltöltése előtt kiszedném a felesleges sortöréseket.
És így max 2 sortörés lehetne egymás után.
De mivel hogy mindig előkerül egy ráérő illető így még pluszba valahogyan azt is meg kellene oldani hogy maximálni lehessen a sortörések számát.
Így elkerülve azt hogy 500db karakter kerüljön egymás alá.

Most jelen pillanatban így használom.
$tartalom=$_POST["tartalom"];
$hirdetes_tartalom='/^[a-zA-Z0-9áéíóöőúüűÁÉÍÓÖŐÚÜŰ.\s\,\!\?\/-]{0,500}$/s';

//ellenőrzés
if(!preg_match($hirdetes_tartalom, $tartalom))
  {
print("<div id='hiba'>Leirás csak betűket, számokat, szóközt . , - ! ? / tartalmazhat és maximum 500 karakter lehet!</div>");
  $hiba=1;
 }

<form>

<textarea name="tartalom" id="tartalom" style="overflow:auto;resize:none" rows="15" cols="97" onKeyDown="textCounter(this.form.message,this.form.remLen,500);"
         onKeyUp="textCounter(this.form.tartalom,this.form.remLen,500);">


<?php if (isset ($_POST["tartalom"])) { print htmlspecialchars($_POST["tartalom"] , ENT_QUOTES); }?>
</textarea>
<input readonly type=text name=remLen size=3 maxlength=3 value=500 /> karakter <br>
</form>