ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 14, 2013 - Fórum téma

Melyik blog-szolgáltatónál érdemes szakmai blogot inditani?

troy1979 · 2013. Május. 14. (K), 12.37
Sziasztok

Arra gondoltam, hogy inditok 1 szakmai (gyakorlatilag minden olyan dolog ami a webfejlesztéshez valamilyen módon kapcsolódik) Egyrészt saját magam részére, másrészt meg azért hogy a nem munkahelyen megszerzett tudásnak/tapasztalatnak is legyen valamilyen nyoma/bizonyitéka

A kérdésem az lenne hogy melyik külföldi (angol nyelvű ) blog-szolgáltatónál lenne érdemes ilyen blogot inditanom?

Előre is köszönöm a segitségeteket/véleményeteket
 

img src-ben megadott képek betöltésének megakadályozása

asam9 · 2013. Május. 14. (K), 12.23
Sziasztok,

Vannak képeim, amik szeretném, hogyha benne maradnának az img src attribútumában a validator miatt, ill. amiatt ha ki lenne kapcsolva a js, viszont szeretném megakadályozni, hogy ezek a képek betöltődjenek. A js fájljaim a záró body előtt vannak behúzva, így nem adom meg külön, hogy jQuery ready-re fussanak le az utasítások.
Ez az egész ügy arról szól, hogy szeretném képernyőfelbontástól függően betölteni a megfelelő méretű képeket és nem szeretnék plugin-t használni hozzá.

Kigyűjtöm a képeket az oldalon, utána az src attribútumaikat eltárolom és azonnal törlöm is az img src-jéből, az eltárolt src-t külön bontom elérési útra és kiterjesztésre és elhelyezem az adott img tag data-path és data-extension attribútumában.

Ezután egy függvénnyel levizsgálom a böngészőablak szélességét és ennek alpján állítom össze újra az src-t, majd ugyanezt a függvényhívást ismétlem meg a böngésző onresize eseményére.

Ha jól tudom, akkor a képek a load eseményre töltődnek be teljesen, azt nem eresztem rá…, de gondolom semmi garancia arra, hogy nem töltődnek be a képek addig, mire ez a kód lefut. Van ötletetek a problémára?
 

lekérdezés duplikáció

Termes · 2013. Május. 14. (K), 11.51
Sziasztok!

Újra problémába ütköztem. Hirtelen az alábbi lekérdezésnél duplikált eredményeket kapok, de nem feltétlenül minden sort duplikál, kb 90%.

$datumlista = mysql_query("SELECT * FROM reszletek WHERE adatbazis = '5' AND id = '16' AND  frissites_datum BETWEEN '2012-11-01' AND '2013-04-30' AND kesz = '1' ORDER BY frissites_datum") or die(mysql_error());
	$i = 1;
	if(mysql_num_rows($datumlista)< 1) { die("Nincs adat!"); }
while($datum = mysql_fetch_array( $datumlista )) {
print $i++.". <strong><i>".trim($datum['frissites_datum'])."</i>.</strong> napján [".$szolg."]<br />";
}
Result:

1. 2012-11-01. napján []
2. 2012-11-01. napján []
3. 2012-11-05. napján []
4. 2012-11-05. napján []
5. 2012-12-08. napján []
Szeretnék egy kis segítséget az elinduláshoz. A táblában egy dátum egy sor! Tehát ott 3 sor van erre a lekérdezésre. PhpMyAdmin-ban hibátlanul listáz.

Köszönettel:
T