ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2009 - Fórum téma

december 28

Ékezetes karakter probléma

szpistomi · 2009. Dec. 28. (H), 15.51
Hali!

Bocsi de ismét megakadtam, ráadásul olyan témában, amihez hasonlókat találtam, csak még mindig nem tiszta...

Íródik egy weboldal, aminek MySQL-ben tárolt tartalmát egy egyszerű, webes felületen lehet majd szerkeszteni.
A nyelvi kódolással van bajom. A PHP fájlok UTF-8 kódolásúak, az adatbázis táblák egybevetése "utf8_unicode_ci" a PHPMyAdmin szerint.

Ha a PHPMyAdmin-ban írok át egy content értéket, az oldal nyilvános része, és a PHPMyAdmin is szépen megjelenítik a beírt ékezetes karaktereket. A webszerkesztő PHP megjelenítése viszont már gáz, mert ott kérdőjelek jelennek meg az ékezetes karakterek helyén. Ha ezeket javítom, és a webes szerkesztővel íratom be az adatbázisba, akkor a szerkesztővel újra megnyitva teljesen jól néz ki, de az oldal nyilvános része, és a PHPMyAdmin is rossz karaktereket ad vissza.

Hogyan lehetne rávenni őket, hogy működjenek együtt?
Valamit kifelejtettem, csak nem tudok rájönni, hogy mit...

A szerkesztő kódja: (csak a "dolgozó" rész, az oldal indexe több fájl include-olásával készül, azokat nem mellékelem, ez a szakasz is include-olva van, másik fájlból)
[colorer=php]
<?php
if (!isset($szerk_oldal_ID)) {
//ez a választó
echo "<form name=oldal_valaszto id=1 method=post action='index.php?oldal=webszerkeszto'>A <select size=1 name=szerk_oldal_ID>";
$oldalak_szama = mysql_result(mysql_query('SELECT COUNT(*) FROM `bg_page`'), 0);
$pid = 1;
do {
$sql=sprintf("SELECT * FROM `bg_page` WHERE `id`='$pid'");
$lekerdezes=mysql_query($sql);
$adat=mysql_fetch_assoc($lekerdezes);
if (isset($adat['name'])) {
echo "<option value=";
echo $adat['id'];
echo ">";
echo $adat['name'];
echo "</option>";
}
$pid++;
}
while ($pid <= $oldalak_szama);
echo "</select> oldal szerkesztése. <input type=submit value=Mehet!></form>";
} else if (isset($szerk_oldal_ID) & !isset($valtoztat)){
//ez a szerkesztő
echo "Az oldal ID-je: " . $szerk_oldal_ID . "

Fotoalbumot weboldalra. De milyet?

Kacsa895 · 2009. Dec. 28. (H), 14.35
Olyan fotoalbumot keresek ami nem MYSQL-os. Semmi extra nem kell, csak egy mezei user is tudjon rajta kepeket nezni es irja ki mikor keszult a kep es mivel. De sima, egyszeru kell. Tudtok ilyet?
 

december 27

RSS kereső készitése

echo · 2009. Dec. 27. (V), 16.49
Sziasztok, valamikor 1-2 éve láttam arra megoldást hogy 3rd party rss keresőt lehet beépiteni saját weblapba. Most hiába keresek bármit rss kereső készitésére majdnem semmi hasznosat nem dob vissza, a google alerts dolog pedig valamiért nem tunik hasznosnak, ottvan a search4rss.com, nagyon érdekesnek és jónak tünik, de nem tudom, hogy az sajátjuk vagy google-re alapszik vagy mi van vele.

Ha valaki gondolt már erre és netalan használta is, azt kérem dobjon be egy mentőövet.
 

december 25

Űrlap ACTION paraméterezése

zsoltimc · 2009. Dec. 25. (P), 13.11
Üdv mindenkinek, kellemes ünnepeket!

1 kérdésem lenne, nem vagyok nagy programozó :).

Van egy űrlapom, ami bekér
- egy nevet (name),
- egy mailcímet (mail),
- meg mondjuk select-el egy számot 1-5 között (szam).

Hogyan oldhatom meg, hogy a form elküldése után a paraméter után a kiválasztott szám kerüljön oda?
http://valami.hu/index.php?parameter=szam

Hogyan alakítsam át ezt a sort?

<form name="form1" method="post" action="http://valami.hu/index.php?parameter=szam">

Köszi a segítséget.
Zsolt
 

december 25

check boxok külön oldalakon.

killermen · 2009. Dec. 24. (Cs), 22.25
Üdvözletem:
Elkészítettem egy űrlapot ahol név, cím, és elérhetőség van, ezen felül sok check box
Ezek a check boxok kijelölésével lehet kiválasztani melyik magazint, szeretnék megrendelni, a megrendelő oldalon ez rendben működik is, elküldi rendesen, hogy melyik van kijelölve.
A gondom az, hogy a magazinoknál, amik külön külön oldalon vannak ott is kellene check boxnak lennie, hogy kiválasztható legyen onnét is, és az, ha bejelölik, akkor jelölődjön ki a megrendelő oldalon is.
A külön külön oldalakról hogy küldjem a megrendelő oldalra a kijelölt check boxot.
Ebben kérnék segítséget, mert nem sikerült eddig.
----(sajnos közben agyinfarktusom volt, és most ez nem megy!)(sok más sem sajna)
És már át kellett volna adnom az oldalt.
Köszönöm..
 

Zend Framework + hosszú karakterek sql-ben

Tozo · 2009. Dec. 24. (Cs), 19.53
Sziasztok

Remélem a megfelelő helyre írok :)

A problémám a következő:
Zend Frameworkot használok, de még elég kezdő vagyok benne. A projektemben egy a gépemen futó adatbázishoz kapcsolódok és onnan adatokat kapok, illetve oda küldök. Eddig amikor beírtam valami magyar ékezettel bíró szöveget, pl "termékek", akkor ebben a formában tárolódott el az adatbázisban: "TERMÉKEK". Ez kicsit zavart az elején, de mivel gond nélkül tudtam kiolvasni így is az ékezetes betűket hagytam a dolgot. Most hogy egy újabb projektet kezdek, gondoltam megpróbálom normálisan lekódolni a cuccost. Keresgéltem a neten és ezt találtam:

class DbAdapter_Pdo_Mysql extends Zend_Db_Adapter_Mysqli {

   protected function _connect() {
       if ($this->_connection)
            return;

        parent::_connect();

        $this->query('SET NAMES utf8');
        $this->query('SET CHARACTER SET utf8');
    }
}

$dbAdapter = new DbAdapter_Pdo_Mysql(array(
             'host' => 'localhost',
             'username' => 'root',
             'password' => '12345',
             'dbname' => 'valami'
             ));

$registry->set('MYSQLI', $dbAdapter);

Zend_Db_Table_Abstract::setDefaultAdapter($dbAdapter);


Így szinte kivétel nélkül az összes ékezetes betűt ugyanolyan formában tárolom le, mint ahogy meg is jelenik az oldalon, kivéve két betűt: "ő", "ű". Ezek helyett csak egy egyszerű "?" jelenik meg. Akárhogy próbálkoztam nem jutottam megoldásra. Ha esetleg lenne egy Zend guru aki segítene, azt nagyon megköszönném.

Haliho.
 

Tömb kulcs megkeresése, ha létezik annak az értéke.

randomly · 2009. Dec. 24. (Cs), 17.01
Sziasztok!

Szóval létezik egy tömböm.

$konyvtarak = array(
'sql kérés 1' = '/1 könyvtár/',
'sql kérés 3' = '/2 könyvtár/',
'sql kérés 3' = '/3 könyvtár/'
)
Most arra lenne szükségem, hogy keresem a 'sql kérés 1' key-t és ha meg van akkor eredménynek ezt kapjam '/1 könyvtár/' value-t.

Ugye array_key_exists megmondja hogy létezik, de hogyan tovább?

Csak ehhez hasonló megoldás létezik?

  while (list ($keresek, $konyvtar) = each($konyvtarak )) {
  if ($server_request_uri==$konyvtar) {
//  $eredmeny = mysql_query("SELECT * `$table` WHERE $keresek"); 
  }
  }
Köszönöm
 

december 23

Sok-sok warning

S3RI0US · 2009. Dec. 23. (Sze), 16.42
Hali!
Így karácsony előtt programozgatok, és az alábbi kód kiírt pár warningot

40  <?php
41  $menu = array(
42       "not_registered" => 'menu1.php',
43       "registered" => 'menu2.php',
44  );
45  if ( array_key_exists( $_GET['menu'], $menus ) )  
46  {  
47  $menu = $menus[$_GET['menu']];    
48  }  
49  else 
50  {  
51  $menu = "not_found.php";  
52  }  
53  				
54  include 'menu';
A sorok számai a sorok elején vannak.
A warningok:
Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The second argument should be either an array or an object in /home/musicrco/public_html/index.php on line 45

Warning: include(menu) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/musicrco/public_html/index.php on line 54

Warning: include(menu) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/musicrco/public_html/index.php on line 54

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'menu' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/musicrco/public_html/index.php on line 54
 

Boldog Karácsonyt!

s_volenszki · 2009. Dec. 23. (Sze), 13.20
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

s_volenszki
 

december 22

.ini kiterjesztésű fájl kezelése ASP.NET -ben

thomk · 2009. Dec. 22. (K), 18.14
Helló!
Van egy dillemám, hogy lehetséges-e ASP alól .ini fájlt olvasni és írni?
Előző project-jeimből megvan ez oldva programakitailag.
Csak hát ez működne -e?
Nem akarok most kínlódani a MySQL-elel, hogy egy DataSet -be mentem a táblákat, utána meg bekell járnom foreach -el. -.-

Jah és plusz lehet-e használni a System.Text névteret?
Bár a web.config-ba nemtom hozzá adni Visual Studio-ba.


A Válaszokat előre is köszönöm!