ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 4, 2009 - Fórum téma

JS form element klónozása prototype-pal

herdsman · 2009. Dec. 4. (P), 16.54
Sziasztok!

Egy formban levő div-et (és gyermekeit) klónoztam prototype-pal.

var clonedTelNumField= $('telnumfield1').cloneNode(true);


Van a klónban egy radio input mező,(vonalas,mobil,fax) aminek a neveit megváltoztattam.

clonedTelNumField.firstDescendant().next().down().next().setAttribute('name','telnumbertype' + phoneFieldsAlready );
clonedTelNumField.firstDescendant().next().down().next().next().setAttribute('name','telnumbertype' + phoneFieldsAlready );
clonedTelNumField.firstDescendant().next().down().next().next().next().setAttribute('name','telnumbertype' + phoneFieldsAlready );


aztán beállítom, hogy a klónban, az első radio legyen csekkolva

clonedTelNumField.firstDescendant().next().down().next().writeAttribute('checked', "checked");


majd beszúrja az új klónt utolsó klón alá:

$('telnumfield'+phoneFieldsAlready).insert({ after: clonedTelNumField});


Szép, és jó, name attribútumok stimmelnek, minden ok, kivéve, hogy IE (!!!) alatt az első radio van alapból bejelölve(amit a végén beállítottam), FF alatt pedig az, a radio, mint amiről klónoztam.

Ez mitől lehet? Megoldás? Ötlet?
 

explorer 6 alatt hiba

Batka1985 · 2009. Dec. 4. (P), 13.38
Sziasztok problémám a következő lenne, készítettem egy függőleges menüt, felbukkanó almenü pontokkal. Mozilla, Explorer 7-alatt működik is, viszont Exp. 6-alatt az elvileg felbukkanó almenük nem jelennek meg. Mi lehet ennek az oka?
Előre is köszi a tippeket!
 

preg_match szintaktika?

mahoo · 2009. Dec. 4. (P), 02.03
Tudom, most jön az, hogy nézzek utána. Néztem! De sajnos nem boldogulok vele. Pedig szerintem egyszerű a kérdésem:

$str="<input type='text' name='valami' if='pro'>";

Nekem ebből a 'valami' kellene. Azaz az a karaktersor, mely a name=' és a következő ' által van határolva.

Segítséget előre is köszönmöm!