ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 3, 2009 - Fórum téma

CSS margin body backgroundot kap?

S3RI0US · 2009. Dec. 3. (Cs), 19.39
Hali!

Dreamweaverben készítek egy oldalt éppen, és a szövegtároló divem css-ének a margója a body hátterének szinét kapja. ez miért van? Hogy lehet kiküszöbölni?
A kód:
.frametop {
	width: auto;
	position: relative;
	margin:10% 10%;
	margin-top:2%;
	margin-bottom:0;
}
.container {
	width: auto;
	position: relative;
	margin:10% 10%;
	margin-top:0;
	margin-bottom:0;
}
.text_in_container {
	width:auto;
	position:relative;
	margin:4% 4%;
	margin-bottom:2%;
Valami ötlet?

Üdv.
Tamás
 

feldolgozás az oldal újratöltése nélkül

adee · 2009. Dec. 3. (Cs), 15.54
Sziasztok!

Biztos sokan ismerik a Fa**book felületét. Tőlük kérdezném, hogy milyen vonalon kéne elindulom a keresésben, ha pl olyan komment motort akarok mint az ottani (tehát az oldal újratöltése nélkül feldolgoz). Úgy tudom AJAXal ez lehetséges, viszont látom, hogy a FB is php, szóval gondolom van valamilyen megoldás.

Előre is köszi.
 

HTML-be szeretnék beilleszteni PHP-t

kalikim · 2009. Dec. 3. (Cs), 15.16
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Eddig igazából csak HTML-lel foglalkoztam, viszont most szeretnék a honlapom egyik oldalába egy kis PHP scriptet beilleszteni. Ez a script egy honlap ajánló. Arról szól, hogy a látogató megadja saját nevét és egy ismerőse email címét, így el tudja küldeni a honlapom linkjét.
Tehát, szeretnék csinálni egy kis form-ot, két rublikával, ahová beírja a nevét, az email címet és ez alá egy "Ajánlom" gombot. Viszont mindezt HTML-ben szeretném menteni. Itt a honlapon az egyik cikkben találtam egy példát, amihez hasonlóan én is megcsináltam form-ot. Valahogy így néz ki:

<form action="itell1.php" method="get"> Neved:<br />
<input name="name" type="text" size="30"><br />Ismerõs e-mail címe:<br />
<input name="email" type="text" size="30"/><br />
<input name="Send" type="submit" value="Ajánlom"><br />
</form>

Feltöltöttem az itell1.php-t is, csak az a baj, hogy amikor beirtam mindent és rákattintottam az "Ajánlom" gombra, átirányított a itell1.php-ra. Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám kiküszöbölni ezt a hibát? A választ előre is köszönöm.