ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 11, 2009 - Fórum téma

Külhonból rendelt szakkönyvet leírni az adóból?

Ustak · 2009. Dec. 11. (P), 14.30
Üdv Mindenkinek!

Igazából ez nem programozás téma, de hátha már járt a kedves fórumozók valamelyike ilyen cipőben.

Egyéni vállalkozóként minden aranyos kis dolgot le lehet írni az adóból, többek között a szakkönyveket is, ugye számla ellenében. No de mint tudjuk, mire magyarra fordítják, elévül a technológia, meg egyébként is én jobban szeretem eredetiben. A jsmag-ot már megjelenés óta vásárlom, és beütemeztem magamnak a javascript nindzsa titkait is (secrets of the javascript ninja). A kifizetés átutalással működik természetesen.

Tehát a kérdésem, van-e tapasztalatotok ilyen téren, mi minősül ekkor számlának? Tudok -e valamit kezdeni a PayPal által küldött levéllel, elfogadható -e az? Van olyan szolgáltató (amazon, manning, stb) akiktől magyar viszonylatban "leírható" anyagot lehet vásárolni?

A könyvelőm azt mondta utána néz, de neki én vagyok az első ilyen furcsa kis lény, aki ilyeneket forgat a fejében...

(És azt még gondolatébresztőnek ideírom: mi a helyzet a "donate" linkekkel? Azzal tudunk kezdeni valamit? Legális ez piciny hazánkban?)

Köszi a válaszokat és béke:
Gábor