ugrás a tartalomhoz

Külhonból rendelt szakkönyvet leírni az adóból?

Ustak · 2009. Dec. 11. (P), 14.30
Üdv Mindenkinek!

Igazából ez nem programozás téma, de hátha már járt a kedves fórumozók valamelyike ilyen cipőben.

Egyéni vállalkozóként minden aranyos kis dolgot le lehet írni az adóból, többek között a szakkönyveket is, ugye számla ellenében. No de mint tudjuk, mire magyarra fordítják, elévül a technológia, meg egyébként is én jobban szeretem eredetiben. A jsmag-ot már megjelenés óta vásárlom, és beütemeztem magamnak a javascript nindzsa titkait is (secrets of the javascript ninja). A kifizetés átutalással működik természetesen.

Tehát a kérdésem, van-e tapasztalatotok ilyen téren, mi minősül ekkor számlának? Tudok -e valamit kezdeni a PayPal által küldött levéllel, elfogadható -e az? Van olyan szolgáltató (amazon, manning, stb) akiktől magyar viszonylatban "leírható" anyagot lehet vásárolni?

A könyvelőm azt mondta utána néz, de neki én vagyok az első ilyen furcsa kis lény, aki ilyeneket forgat a fejében...

(És azt még gondolatébresztőnek ideírom: mi a helyzet a "donate" linkekkel? Azzal tudunk kezdeni valamit? Legális ez piciny hazánkban?)

Köszi a válaszokat és béke:
Gábor
 
1

Számla

Poetro · 2009. Dec. 11. (P), 16.28
Nekem eddig az Amazontól illetve akár a kiadó által adott számlákkal nem volt gondom, a könyvelő simán elkönyvelte, mondjuk minden esetben kártyával fizettem PayPal-lal, vagy a cég saját kártyás fizetésével.
2

és a jsmag?

Ustak · 2009. Dec. 11. (P), 17.57
Ők ugye nem küldenek számlát, kérdeztem tőlük de nem foglalkoznak ilyennel, ott csak a tranzakcióazonosító van, amit az átutalásnál a PayPaltól kapok...Lehet, akkor benyelem ezt, a többivel (amazon, manning) meg akkor jön számla.

Köszi a választ!
Üdv:
Gábor.
3

JSMag

Poetro · 2009. Dec. 11. (P), 19.30
A JSMag is jár a kezdetek óta, azzal se volt probléma.
4

csak számla ellenében

a.d.a.m · 2009. Dec. 12. (Szo), 21.13
egyéni vállalkozó költséget csak kiegyenlített számla ellenében számolhat el. Magyar viszonylatban számlának számít az ÁFA tv. 169. §-a szerint, amin szerepel a számla elnevezés (vagy annak megfelelője), a bizonylat kelte, sorszáma, az értékesítő neve, címe,a vásárolt termék elnevezése, mennyisége, egységára, az áthárított adó mértéke.
Meg kell különböztetni a Közösségen belüli és kívüli termékbeszerzést.
Mivel az egyéni vállalkozók pénzforgalmi szemléletű elszámolást vezetnek ezért a te könyvelésedbe nem kerül be a számla mindaddig amíg ki nem fizetted, erről a papír át kell adni a könyvelőnek (ez lehet bankszámlakivonat / PayPal tranzakció visszaigazolás). A PayPal-t elvileg a könyvelőd hasonlóan kezeli, mintha egy mezei bankszámlád lenne, tehát erről is részletes nyilvántartást kell hogy vezessen (mikor fizettél be rá pénz, mikor utaltál róla).
De persze ahány könyvelő, annyiféle megoldás. A mi általunk könyveltek esetén csak számla ellenében történik elszámolás, így szabályos.