ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 4, 2007 - Fórum téma

Gyorstipp megoldás

Vas Dávid · 2007. Már. 4. (V), 21.55
Üdv!

Nos egy oldalt csinálok ahol egy oldalnyi tartalomban lesz 1-2 link amire ha ráviszi az egeret az illető akkor bejön egy gyors tipp, amit a javascript csinál. Nos ez saját kód nem a legjobb fajta firefox alatt úgy müxik ahogy akarom de explorer alatt sajnos nem.
Működése: kapok az egy azonosítót majd megjelenítem azt az oldalon egy div cimkébe amit pozícoinálok és mikor mozgatom az egeret akkor az egér x,y koordinátája alapján mozgatja a gyors tippet is, de explorer alatt nem(sajnos).

Ugye, kellet csinálnom egy lekérdezést, hogy a gyorstip adatokat kiolvassam valamiféle adatbázisból, erre jó lett volna akár az xml-es megoldás is, de sajna nem értek a javascripthez ezért ez nem valósulhatott meg…:(

Ezért úgy oldottam meg, hogy: a gyorstipp egy iframe beágyazás ami meghívja a query.php?id=azonosító –t. így a kapott adatot szépen egyszerűen csak print-el kiirom.

Nos az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire jó megoldás? Hosszútávon müxik?

És lenne egy olyan kérdésem, hogy tudnék addig a gyorstippnek egy képet betölteni amig tölti az adatokat(a gyorstippet)?

Ajax-al nem tudom meg lehet-e oldani, de azzal nem akarom, mert nem értek hozzá.