ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 25, 2007 - Fórum téma

Különbségek az IE-OPERA illetve a FireFox cookie kezelésében

newlamer · 2007. Már. 25. (V), 17.52
Sziasztok. A következő kérdésem lenne: van különbség abban, ahogyan a FireFox a sütiket kezeli az IE-hez és az OPERÁ-hoz képest? Egy alkalmazást készítek, melyben cookie-kal oldok meg néhány felhasználói adat tárolását.
A felhasználó egy gombra kattintva kosarába pakol egy terméket, (termékek listázva vannak az oldalon). Ez egy link, amely PATH info-ként küldi a szervernek a termék ID-jét. A php ellenőrzi az URL-t, kiszedi az ID-t, és egy tömbben tárolja a kiválasztott termék ID-jét. Ezután a tömböt sütibe rakja, majd meghívja a VIEW-t, ahol a süti alapján a 'berakom a kosárba' ikon helyett a kiveszem a kosárból ikon jelenik meg, s mehet az egész a böngészönek.
A probléma ott van, hogy míg IE-ben, OPERÁban jól működik a dolog, FireFox alatt csak a következő képpen:
a felhasználó rákattint a kosárra....betöltődik az oldal, de még mindíg a rekjad a kosárba ikonnal, ekkor a felhasználó frissíti az oldalt... és ekkor, csak ekkor kerül az adat a sütibe, és jelenik meg a másik ikon.
Van ötletetek?
 

Hogyan lehet DBM adatbázisokban ...?

todwardus · 2007. Már. 25. (V), 15.34
Üdv!

Szóval az a problémám,... hogy nem tudom hogyan lehet azt "beállítani", hogy ne kelljen megadnom a kulcsok neveit hanem folyamatosan növekedjen eggyel minden új sornál. (mint pl a SQL-ben)

Köszi
 

css padding dolog

Sepiroth · 2007. Már. 25. (V), 14.51
Vagy egy

#menu { position:absolute; left:46px; top:127px; width:212px; height:146px; background-image:url(menu.gif); }

értékű div
beteszek egy szöveget, amit jobbra akarok igazítani, ha fent lévő kódsorba írom be , hogy padding-left 20px; akkor az egész divet kinyomja jobbra hátérrel mindennel egyűt
külön divet a padding miatt nem szeretnék felvenni
a kérdés az lenne hogy a #menu-ben meglehetne e oldalni, hogy a szöveg jobbra menjen anélkül , hogy bármi gubanc történne ?
 

Hogyan mondjam meg a keresőnek, hogy az oldal már nem létezik?

s_volenszki · 2007. Már. 25. (V), 14.32
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, van-e valakinek tapasztalata a következő témában:

Ha megszűnt egy oldal, pl.: a www.domain.hu/magyarazat.php, és a gugli még szépszámban hoz rá találatot, azzal nem fogom megharagítani, ha egy tartalom nélküli magyarazat.php file-t teszek a helyére egy meta redirektel az index.php-re. Ezzel nem vesztem el a látogatót, de mi történik a robotokkal? Ha újra jönnek és indexelnének?

A meta redirektel kapcsolatban olvastam több véleményt, arról hogy a robotok követik, arról is hogy van amelyik nem, de a következményekről semmi. Mondjam nekik hogy noindex, vagy észreveszik a redirektet és nyugiba marad?

Köszike: s_volenszki
 

PHP XHTML validálás

krondorl · 2007. Már. 25. (V), 12.30
Php oldalam validságát ellenőriztem mikor egy csomó hibát kapok.
Van benne néhány ilyen link: leiras.php?tipus=film&id=2
A kérdőjelbe és az and jelbe köt bele (most legalábbis erre vagyok kiváncsi).
Van erre megoldás?

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Ftmwszakdoga.extra.hu%2Findex.php
 

Fájl nevének átalakítása

Vas Dávid · 2007. Már. 25. (V), 01.11
Üdv!

Nos egy olyan dolgot kéne csinálnom, hogy ha valaki feltölt a weblapra egy fájlt akkor annak a nevét átalakítsa hogy szinte minden böngésző letöltse és ha mondjuk word dokumentum akkor azt meg is lehessen, hibátlanul nyitni...
Nos, hogy mire is gondolok?
Arra hogy az átalakított fájlban csak számok betűk (ékezet nélküliek) és aláhúzás jelek meg persze egy pont szerepelhet, de az alap fájlnévben ha van más karakter akkor azt alakítsa át aláhúzás jelre, minden ilyen karaktert.

Azt már elöbb ellenőrzöm hogy hány pont van tehát ha eddig eljutunk akkor mindenképpen csak 1 pont lehet...

Én ezt így probáltam megoldani:
<?php

$file_name = "index 2.php";

$converter_strings = array(" ", "á", "é", "í", "ú", "ű", "ó", "ő", "+", "'", "!", "%", "=", "(", ")", "§");

$file_name_new = str_replace($converter_strings, "_", $file_name);

print $file_name_new;

?>
csak hát sajnos ezt szinte a végtelenségig írhatnám mire leírom az összes karaktert ami a billentyűzetről beírható, és akkor még csak a billentyűről beszéltem...

Persze most csak annyi kell, hogy a változóban($file_name) lévő karaktert alakítsa át mintha az lenne a fájl neve mondjuk a fájlnév is csak egy változó($_FILES['file']['name']).

Hogy lehetne ezt máshogy, esetleg egyszerűbben, rövidebb és jobb kóddal megoldani?
Gondolom reguláris kifejezés lesz a titok nyitja...