ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2015 - Fórum téma

szeptember 7

setInterval és a globális változók

Mistic97 · 2015. Szep. 6. (V), 23.43
Azt szeretném, hogy egy onmouseover és onmouseout eseménykor egy animált színváltás történne az HTML elemen. Ezt alapvetően a setInterval segítségével oldanám meg, de semmiképp nem akar hozzáférni a globális változókhoz. Utánanéztem googlen, és láttam, hogy nem csak nekem van ezzel bajom, viszont sehogy sem tudok rájönni, hogy hol a hiba és mit kellene csinálnom. Ebben kérnék egy kis segítséget.

Mielőtt még felhoznátok a jQuery-t, el kell mondjam, én inkább egy második megoldásnak tartogatnám.

Sql export karakterkészlete nem UTF-8

geforce9600gt · 2015. Szep. 6. (V), 13.22
Sziasztok!

Phpmyadminból exportálom egy tábla 2 mezőjét, utf8 van beállítva az exportnál is.

Amikor excelben megnyitom ezt a fájlt, ott már a karakterek ilyenek:
László Béla
Stachó jános zoltán

És így ha importálom az én oldalamba, ugye ott is ilyen lesz a karakter.Megmutatom az importálni kódot is:
if(isset($_POST['submit']))
{
	if($_FILES["file"]["size"] > 0)
	{
		$filename = $_FILES["file"]["tmp_name"];
		$file = fopen($filename, "r");
		$csoport = 1;
		$status = 1;
		$elvalaszto = mysqli_real_escape_string($kapcs, $_POST['elvalaszto']);
		while (($i = fgetcsv($file, 10000, $elvalaszto )) !== FALSE )
		{
			$i = array_map("utf8_encode", $i);
			$count++;
			if($count > 1 )
			{
			    $sql = "
			    INSERT INTO hirlevel_feliratkozo(feliratkozo_csoport, feliratkozo_nev, feliratkozo_email, feliratkozo_status, feliratkozo_datetime) 
			    VALUES('$csoport', '".mysqli_real_escape_string($kapcs, $i[0])."', '".mysqli_real_escape_string($kapcs, $i[1])."', '$status', NOW() )";
			    if(mysqli_query($kapcs, $sql))
			    { 
				   $ok = 1;
			    }
			    else
			    {
				   die(mysqli_error($kapcs));
			    }
			}
		}
		fclose($file); 
	}
}
Mit rontok el?
 

szeptember 5

Védjük az oldalunkat a potenciális felhasználóktól! (flame)

pythonozok · 2015. Szep. 5. (Szo), 09.51
Előre elnézést kérek a témáért de már rég érik bennem valami hasonló poszt... (ha törli valaki, nem fogok megsértődni, bár úgy érzem, volna mit beszélni a erről)

Szóval hogyan üldözzünk el minél több új tagot az oldalunkról?
Például a prohardveresek módszerével: új vagy? Egy témához csak egyszer szólhatsz hozzá. Legközelebb akkor írhatsz a topikba, ha valaki _válaszolt_ neked. Értsd: ha senki sem válaszol, akkor többet nem írsz... ha többen válaszolnak, akkor is csak az egyikre tudsz reagálni. Időkorlát a jelek szerint nincs.

Jó kis troll gyűjtő megoldás az automata cenzor, amikor jobb esetben a "trágár" szavakat automatikusan csillagozzák (port.hu) vagy a hozzászólás beküldésekor dobják vissza, hogy "tiltott kifejezés" (blog.hu egyes blogjai, sokszor olyat sem, ami kulturáltan van megfogalmazva, csak az egyéni szótár...)

Jó ötlet még az is, mikor személyesen az adminhoz kell könyörögni a regisztrációért, megindokolva, hogy miért is óhajtasz tag lenni (na jó, ez kilóg egy kicsit, mert ha zárt körű, hát zárt körű - konkrét példát nem írok :) )

Az index fórumán is van pár hasonló dolog, de amiről tudok, az nem feltétlenül publikus infó, ott inkább a moderátorok működése lehet alkalmas a userek elüldözésére. (Nemileg változott is)

Tudtok meg hasonló, "jó" ötleteket?

Jajj, majdnem kihagytam: IP cím alapján történő blokkolások... amivel már tíz éve is csak a szopás volt, mert céges proxy mögül ugye... :)
 

Oszlopok szerinti sorbarendezés PHP-ban

andras10 · 2015. Szep. 5. (Szo), 01.29
Üdv. a Fórumozóknak !

Van egy egyszerű kérdésem, amit sajnos nem tudok kitalálni.
Van egy akármennyi sorból és N db oszlopból álló, | jellel elválasztott rendezett adatbázisom.

A Unixban van egy ilyen utasítás :

system ("/usr/bin/sort -t\\| -k4 -r -n $ut/dat/adatallomany.dat.bak -o $ut/dat/adatallomany.dat");
Ezt a sort a PERL nyelvű programba be lehet írni, ott működött.

Ezen paraméterek közül a -k4 jelenti, hogy a 4 oszlop elemei szerint, az -r pedig azt, hogy fordított sorrendben.

Kérdésem, hogy a PHP-ban van-e valamifajta sorbarendezést végző utasítás, amit hasonlóan lehet paraméterezni.
 

szeptember 3

Websocket továbbítás IP alapján

vmarci21 · 2015. Szep. 3. (Cs), 18.18
Sziasztok,
azt szeretném megoldani Node.js-el, hogy a Websocket-el küldött üzenetek csak ugyanarra az IPcímről jövő kapcsolat(ok)ra legyenek továbbküldve amelyről jöttek.

szeptember 1

Távmunkahely - Ti már voltatok így?

phpWalter · 2015. Szep. 1. (K), 17.07
Sziasztok!

Hónapok óta dolgozom egy cégnek távmunkában, egy nagy projektet kódolok PHP alatt egy most népszerű keretrendszerben. A problémám az, hogy nem fizetnek. Munkámmal meg vannak elégedve, de újabb és újabb igényeik vannak, amik az elkészült modulokból adódnak. Sajnos a megállapodáskor jóhiszemű voltam, de most úgy érzem, hogy kihasználnak. Pár hete azt gondoltam, hogy végre be tudom fejezni a projektet, de az ügyintézőjük a megrendelőre hivatkozva újabb és újabb igényeket küld.
Munkatársak nincsenek, véleményemet nem hallgatják meg felülről, a viszony diktatórikus.

Nem vagyok kezdő, ~ 10 éve ezzel foglalkozom, de egyre idegesebb vagyok, hogy mikor kapom meg a megbeszélt összeget.
Hamar kiderült számomra, hogy csak ezt az 1 projektet szabad elvállalni, többet nem.
Nem számítottam, hogy 4-5 hónapig tart a projekt, 1-másfél hónapot terveztem.

Ti már voltatok így?

Néhány biztató szónak, javaslatnak örülnék. Köszönöm.
 

augusztus 31

Gomb submitálásra és ugrásra

tóthika · 2015. Aug. 30. (V), 22.01
Sziasztok!

Éppen egy tiszta (JS nélküli) weboldalt szeretnék létrehozni, melyen a tartalom-értékeléshez iframe-t használok. Mikor megnyomok egy gombot, szeretném, hogy az ahhoz tartozó tartalom töltődjön be, majd pedig ugorjon oda az iframe-hez.
Form nélkül a Submit-ra rákattintva a link működik, viszont form elembe zárva márcsak a tartalom-betöltés része működik. Ez valami védelem lenne?
Ha kicsit zavaros volt, tessék:
Kép1
A képen található egy horgony, melyhez a gomb megnyomásával (pl. mellette lévő) odaugrana, de eközben az iframe-be egy másik tartalmat kellene betöltenie. Erre azért van szükség, mert több ilyen, szöveges blokk is van, melyekhez a lehetőséget ugyanúgy megadjuk.

Illetve, hogyan adjak alap body-t az iframe-nek? Lehet egyszerűen, 'pure' HTML segítségével, vagy csakis az src attribútummal, egy max.-ra feltekert cache time-mal rendelkező oldallal egybekötve?

Köszönöm a segítséget!
 

Process Bar

simisoma · 2015. Aug. 30. (V), 10.43
Sziasztok,

kérlek segítsetek abba hogy egy nagymérető csv file feldolgozása kb. 2 percig tart és elnyomkodnak az oldalról.

Hogyan tudnék egy Process Bar-t betenni ameddig töltődik az oldal?

Köszi.
 

augusztus 29

2 szintű menü generálás php tömbbel

geforce9600gt · 2015. Aug. 29. (Szo), 12.54
Sziasztok

Van az alábbi menüm:
[colorer=php]<div class="block bLeft">
<div class="blockHeader">Főmenü<span class="plusminus" onclick="show_hide_div(this,'lista_1');">-</span> </div>
<ul class="sideNav" id="lista_1" style="display:block">
<?php
$nav_down = mysqli_query($kapcs, "SELECT top_menu_id, top_menu_nev FROM top_menu ORDER BY top_menu_nev ASC");
if(mysqli_num_rows($nav_down) > 0 )
{
while($navData = mysqli_fetch_assoc($nav_down))
{
echo '<li><a class="menuitem" href="http://'.$_SERVER['HTTP_HOST'].'/'.$admin_folder.'/tartalom.php?site='.$navData['top_menu_id'].'&amp;cat=1"><b>'.$navData['top_menu_nev'].'</b></a></li>';
}
}
?>
</ul>
</div>


<div class="block bLeft">
<div class="blockHeader">Hírlevél<span class="plusminus" onclick="show_hide_div(this,'lista_2');">-</span> </div>
<ul class="sideNav" id="lista_2" style="display:block">
<li><a class="menuitem" href="http://<?php echo $_SERVER['HTTP_HOST']; ?>/<?php echo $admin_folder; ?>/hirlevel.php?cat=2"><b>Hírlevél</b></a></li>
<li><a class="menuitem" href="http://<?php echo $_SERVER['HTTP_HOST']; ?>/<?php echo $admin_folder; ?>/csoportok.php?cat=2"><b>Csoportok</b></a></li>
<li><a class="menuitem" href="http://<?php echo $_SERVER['HTTP_HOST']; ?>/<?php echo $admin_folder; ?>/feliratkozok.php?cat=2"><b>Feliratkozottak</b></a></li>
</ul>
</div>



<div class="block bLeft">
<div class="blockHeader">További modulok<span class="plusminus" onclick="show_hide_div(this,'lista_3');">-</span> </div>
<ul class="sideNav" id="lista_3" style="display:block">
<li><a class="menuitem" href="http://<?php echo $_SERVER['HTTP_HOST']; ?>/<?php echo $admin_folder; ?>/konfiguracio.php?cat=3"><b>Konfiguráció</b></a></li>
<li><a class="menuitem" href="http://<?php echo $_SERVER['HTTP_HOST']; ?>/<?php echo $admin_folder; ?

augusztus 28

IP kamera

webdev1337 · 2015. Aug. 28. (P), 14.56
Sziasztok kedves weblabor fórumozók!

Bátorkodtam, és regisztráltam az oldalra, hogy kikérjem fejlesztők, designerek véleményét egy általam fejlesztett weboldallal kapcsolatban. Egy IP Kamera áruházról van szó, melyet egy elég komplex rendszer hajt, rengeteg munka van benne. A fejlesztés során igyekeztünk egy könnyen áttekinthető, hasznos tartalommal rendelkező oldalt létrehozni.
Az oldal legfőbb témája az IP Kamerák, biztonsági kamerák, de komplett kamera rendszereket is lehet rajta tervezni (drag and drop), router ip cím szkennelőtől kezdve rengeteg saját fejlesztés található rajta.

Érdekel MINDENKINEK a véleménye, észrevétele!

Legyen szép napotok! :-)

Link törölve. – Joó Ádám