ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2014 - Fórum téma

február 4

[deleted]

KisTasi · 2014. Feb. 4. (K), 21.55
[deleted]
 

mysql lekérdezés

silent7272 · 2014. Feb. 4. (K), 20.53
Még kezdő vagyok sql-ben és php-ben is. Az lenne a probléma, hogy megvan a php és fogalmam sincs miért, de nem írja ki az adatokat.
<?php
			$adatbazis_kapcsolodas=@mysql_connect("localhost", "silent", "");
			if (!$adatbazis_kapcsolodas)
			{
				die('Nem jött létre az adatbázissal a kapcsolat! '.mysql_error());
			}
			
			$adatbazis_kivalasztasa=@mysql_select_db("petrogabor");
			if (!$adatbazis_kivalasztasa)
			{
				die('Nem sikerult megnyitni a kérdéses adatbazist! '.mysql_error());
			}

			mysql_query("SET NAMES UTF8");

			$sql = mysql_query("SELECT * FROM `diak`");
			$lekerdezes_eredmenye=mysql_query($sql) or  die('A lekerdezes nem futott le! '.mysql_error());
			
			echo "<br>";
			echo "<table class=\"sqltable\" border=\"1\" cellspacing=\"2\" cellpadding=\"3\"><tr class=\"fejlec\"><td>Diák id-je</td><td>Név</td><td>Születési idő</td><td>E-mail</td><td>Osztály id-je</td></tr>";
			$lekerdezes_eredmenye=mysql_query($sql);
			while ($sorok=mysql_fetch_array($lekerdezes_eredmenye))
			{
				echo "<tr><td>$sorok[diakid]</td><td>$sorok[diaknev]</td><td>$sorok[szulido]</td><td>$sorok[email]</td><td>$sorok[osztalyid]</td></tr>";
			}
			echo "</table>";
			
			mysql_close($adatbazis_kapcsolodas);
		?>
 

Windows 7 és Office 2010

i · 2014. Feb. 4. (K), 15.57
Sziasztok!

Szeretnék ECDL bizonyítványt. Itt helyben a vizsgáknál az alábbi szoftvereket kell/lehet használni:

- Microsoft Windows 7, 32 bites op. rendszer
- Microsoft Office 2010 Word, Excel, PowerPoint, Access
- Outlook 2007
- SharePoint Designer 2007
- Internet Explorer

Kérdésem azokhoz szól akik Windows 7 operációs rendszert használnak: Outlook 2007 és IE alapból jár az op. rendszerhez? Csak a SharePoint Designert és az MS Office 2010 szoftvercsomagot kell letöltenem/megvásárolnom? Utoljára Windowsból XP-t láttam és az is jó 10 éve lehetett, azóta linuxozok.

Ha jogtisztán szeretném használni a Windows 7-et és az Office 2010-et csak 1-2 hónapig, akkor van erre lehetőségem ingyen vagy olcsóbban mint súlyos tízezer forintok?

Melyik Win 7 verziót ajánlanátok nekünk a felkészüléshez?

Az ECDL-t tanulmányozva én így is belemernék vágni a vizsgákba tanulás nélkül és úgy, hogy még nem láttam Win 7-et működés közben, de van valaki aki szeretné ha felkészíteném a vizsgára. Velem szeretne vizsgázni. Lényegében miatta ezek a kérdések.

Előre is köszi!
 

ikon az option tag-ben

Blackfriar · 2014. Feb. 4. (K), 00.03
Sziasztok !
Az említett kunsztot még mindig csak a FF tudja ?
Vagy én csinálok valamit rosszul ?
<option style="background:url(red.png) no-repeat 2% 50%;padding-left:20px">blablabla</option>
 

február 3

MySQL táblák tervezése

i · 2014. Feb. 3. (H), 17.59
Sziasztok!

Olyan adatbázist szeretnék amiben minden regisztrált felhasználó adatainak a módosításai visszakereshetőek és a felhasználó szinte minden adata módosítható. Autodidaktaként tanulok programozni. Melyik verziót ajánlott használni ehhez?

Annotált osztályok listázása

inf · 2014. Feb. 3. (H), 08.04
Üdv.

Szeretném kinyerni doctrine annotations-el az annotált controller osztályaimból a path-et. Na most ez csak úgy megy, ha tudom az osztályok neveit, vagy mindből van példány, amire szükségem van. Egyik sem biztos, hogy járható út egy router elkészítéséhez. Még azért elgondolkodom rajta...

Jobb szeretnék egy listát az annotált fájlokról, ami alapján csinál nekem a rendszer egy config fájlt, amit betölthetek... Van erre kész megoldás?
 

február 1

web login user history

Gl3am · 2014. Feb. 1. (Szo), 21.22
Szeretnék user agent és ip-t tárolni adatbázisban amikor a felhasználó bejelentkezik. A legoptimálisabb az lenne, ha mindig az utolsó 10 bejelentkezés adatai tárolódnának.

Nem sikerül elképzelnem, hogy milyen táblára és kapcsolatokra lenne szükségem. Mi a legjobb gyakorlat erre?

Kösz!
 

Többnyelvű blog megvalósítása

i · 2014. Feb. 1. (Szo), 18.30
Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket egy többnyelvű blog elkészítésében. Ismereteimet autodidaktaként szereztem ezért erősen hiányosnak érzem a tudásom. CMS és FW nélkül szeretném megvalósítani a blogot natív kódolással. A blog adatbázisa egyelőre így néz ki:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `language` (

	`id` TINYINT ( 1 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`code` CHAR ( 2 ) NOT NULL,
	`name` VARCHAR ( 10 ) NOT NULL,

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `language` ( `code`, `name` ) VALUES
		( 'HU', 'Magyar' ),
		( 'EN', 'English' );
		
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `translate` (

	`id` SMALLINT ( 2 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`language_id` TINYINT ( 1 ) NOT NULL, -- language.id
	`code` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`content` TEXT NOT NULL,

	FOREIGN KEY ( `language_id` ) REFERENCES `language` ( `id` )

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `translate` ( `language_id`, `code`, `content` ) VALUES
		( 1, 1, 'Első bejegyzés' ),
		( 2, 1, 'First post' ),
		( 1, 2, 'Első tartalom.' ),
		( 2, 2, 'First content.' ),
		( 1, 3, 'elso-bejegyzes' ),
		( 2, 3, 'first-post' ),
		( 1, 4, 'Második bejegyzés' ),
		( 2, 4, 'Second post' ),
		( 1, 5, 'Második tartalom.' ),
		( 2, 5, 'Second content.' ),
		( 1, 6, 'masodik-bejegyzes' ),
		( 2, 6, 'second-post' );

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `post` (

	`id` TINYINT ( 1 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`date` TIMESTAMP DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP,
	`title_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`content_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`uri_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `post` ( `title_translate_id`, `content_translate_id`, `uri_translate_id` ) VALUES
		( 1, 2, 3 ),
		( 4, 5, 6 );
A kulcsokat – FOREIGN KEY – hogyan kellene megoldani a `post` táblában?

PHP mail a regisztrálónak, szerverproblémák

Tashi · 2014. Feb. 1. (Szo), 18.15
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:
Van egy weboldalam és rajta egy regisztrációs felület. Ha a felhasználó regisztrál, akkor az ő általa megadott címre automatikusan ki küld az oldal egy e-mailt.

Ebben a levélben azonban állandóan a feladó helyén "CGI-Mailer" szerepel és a feladó címeként is a hosting szolgáltatóm (1&1) által definiáltat írja. Megkérdeztem őket a dologról, azonban válaszként csak annyit kaptam, hogy vagy komplikáltan átprogramozom vagy belenyugszom.

A kód, amivel próbálkoztam:

<?php
    $fejlec = "MIME-Version: 1.0\n";  
    $fejlec .= "Content-Type: text/html; charset=UTF-8";  
    $head  = "From: Biobach <service##kukac##biobach.de>\r\n"; 
    $email = $_POST["t_mail"];  
    $targy = ("Registration bestätigen");   
                                
    mail( $email, $targy, $tartalom, $fejlec); 	
?>
A segítséget előre is köszönöm!
 

Mennyire legyen általános az általános?

inf · 2014. Feb. 1. (Szo), 03.34
Üdv.

Az utóbbi néhány évben szinte kizárólagosan abba a problémába futok bele, hogy valami config fájlból beállítható legyen-e, és általános kódot írjak hozzá, vagy konkrét kódot írjak, szóval hardcodoljam a rendszerbe. Ez a probléma nagyon megnehezíti pl az általános célú rendszerek írását, mert nem tudod eldönteni, hogy mi kerüljön bele a rendszeredbe, és mit bízz a fejlesztőre, aki használni fogja. Van ilyen téren bármi tapasztalatotok, tanácsotok?

Jelenleg egy REST API generátort írok, ami egy alkalmazás leíró fájlból dolgozik, és képtelen vagyok eldönteni, hogy mennyire mélyen menjek bele a dolgokba. Nekem annyi a tapasztalatom az ilyen jellegű problémákkal, hogy sokszor konkrét feladat függvénye hogy mi kerüljön az adatbázisba/config-ba, és mi maradjon hardcodolva osztályokban vagy bootstrap fájlban. Az általános alkalmazásoknál pont az a probléma, hogy nincs konkrét feladat, hanem az van, hogy alkoss valamit a témában, ami jól használható. Két stratégiám van az ilyen jellegű feladatok megoldására. Az egyik, hogy egy vagy több konkrét példa refaktorálásával alkotom meg az általános oszályokat, a példák megoldása során pedig látom, hogy mi az, amire ténylegesen szükség van, és mi az amire nem. A másik megoldás, hogy kitalálok egy nekem tetsző application interface-t, aztán TDD-vel implementálom azt. Ennél a projektnél eddig mindkét stratégia csődöt mondott, nem adja meg magát a rohadék... :D