ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 1, 2014 - Fórum téma

web login user history

Gl3am · 2014. Feb. 1. (Szo), 21.22
Szeretnék user agent és ip-t tárolni adatbázisban amikor a felhasználó bejelentkezik. A legoptimálisabb az lenne, ha mindig az utolsó 10 bejelentkezés adatai tárolódnának.

Nem sikerül elképzelnem, hogy milyen táblára és kapcsolatokra lenne szükségem. Mi a legjobb gyakorlat erre?

Kösz!
 

Többnyelvű blog megvalósítása

i · 2014. Feb. 1. (Szo), 18.30
Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket egy többnyelvű blog elkészítésében. Ismereteimet autodidaktaként szereztem ezért erősen hiányosnak érzem a tudásom. CMS és FW nélkül szeretném megvalósítani a blogot natív kódolással. A blog adatbázisa egyelőre így néz ki:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `language` (

	`id` TINYINT ( 1 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`code` CHAR ( 2 ) NOT NULL,
	`name` VARCHAR ( 10 ) NOT NULL,

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `language` ( `code`, `name` ) VALUES
		( 'HU', 'Magyar' ),
		( 'EN', 'English' );
		
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `translate` (

	`id` SMALLINT ( 2 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`language_id` TINYINT ( 1 ) NOT NULL, -- language.id
	`code` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`content` TEXT NOT NULL,

	FOREIGN KEY ( `language_id` ) REFERENCES `language` ( `id` )

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `translate` ( `language_id`, `code`, `content` ) VALUES
		( 1, 1, 'Első bejegyzés' ),
		( 2, 1, 'First post' ),
		( 1, 2, 'Első tartalom.' ),
		( 2, 2, 'First content.' ),
		( 1, 3, 'elso-bejegyzes' ),
		( 2, 3, 'first-post' ),
		( 1, 4, 'Második bejegyzés' ),
		( 2, 4, 'Second post' ),
		( 1, 5, 'Második tartalom.' ),
		( 2, 5, 'Second content.' ),
		( 1, 6, 'masodik-bejegyzes' ),
		( 2, 6, 'second-post' );

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `post` (

	`id` TINYINT ( 1 ) AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
	`date` TIMESTAMP DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP,
	`title_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`content_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL,
	`uri_translate_id` SMALLINT ( 2 ) NOT NULL

) ENGINE = InnoDB DEFAULT CHARSET = utf8;

	INSERT INTO `post` ( `title_translate_id`, `content_translate_id`, `uri_translate_id` ) VALUES
		( 1, 2, 3 ),
		( 4, 5, 6 );
A kulcsokat – FOREIGN KEY – hogyan kellene megoldani a `post` táblában?

PHP mail a regisztrálónak, szerverproblémák

Tashi · 2014. Feb. 1. (Szo), 18.15
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:
Van egy weboldalam és rajta egy regisztrációs felület. Ha a felhasználó regisztrál, akkor az ő általa megadott címre automatikusan ki küld az oldal egy e-mailt.

Ebben a levélben azonban állandóan a feladó helyén "CGI-Mailer" szerepel és a feladó címeként is a hosting szolgáltatóm (1&1) által definiáltat írja. Megkérdeztem őket a dologról, azonban válaszként csak annyit kaptam, hogy vagy komplikáltan átprogramozom vagy belenyugszom.

A kód, amivel próbálkoztam:

<?php
    $fejlec = "MIME-Version: 1.0\n";  
    $fejlec .= "Content-Type: text/html; charset=UTF-8";  
    $head  = "From: Biobach <service##kukac##biobach.de>\r\n"; 
    $email = $_POST["t_mail"];  
    $targy = ("Registration bestätigen");   
                                
    mail( $email, $targy, $tartalom, $fejlec); 	
?>
A segítséget előre is köszönöm!
 

Mennyire legyen általános az általános?

inf · 2014. Feb. 1. (Szo), 03.34
Üdv.

Az utóbbi néhány évben szinte kizárólagosan abba a problémába futok bele, hogy valami config fájlból beállítható legyen-e, és általános kódot írjak hozzá, vagy konkrét kódot írjak, szóval hardcodoljam a rendszerbe. Ez a probléma nagyon megnehezíti pl az általános célú rendszerek írását, mert nem tudod eldönteni, hogy mi kerüljön bele a rendszeredbe, és mit bízz a fejlesztőre, aki használni fogja. Van ilyen téren bármi tapasztalatotok, tanácsotok?

Jelenleg egy REST API generátort írok, ami egy alkalmazás leíró fájlból dolgozik, és képtelen vagyok eldönteni, hogy mennyire mélyen menjek bele a dolgokba. Nekem annyi a tapasztalatom az ilyen jellegű problémákkal, hogy sokszor konkrét feladat függvénye hogy mi kerüljön az adatbázisba/config-ba, és mi maradjon hardcodolva osztályokban vagy bootstrap fájlban. Az általános alkalmazásoknál pont az a probléma, hogy nincs konkrét feladat, hanem az van, hogy alkoss valamit a témában, ami jól használható. Két stratégiám van az ilyen jellegű feladatok megoldására. Az egyik, hogy egy vagy több konkrét példa refaktorálásával alkotom meg az általános oszályokat, a példák megoldása során pedig látom, hogy mi az, amire ténylegesen szükség van, és mi az amire nem. A másik megoldás, hogy kitalálok egy nekem tetsző application interface-t, aztán TDD-vel implementálom azt. Ennél a projektnél eddig mindkét stratégia csődöt mondott, nem adja meg magát a rohadék... :D