ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 8, 2014 - Fórum téma

nginx + sok node folyamat

Chriksz · 2014. Okt. 8. (Sze), 23.29
Sziasztok,
van valakinek tapasztalata nginx mögé elosztott nodejs folyamatok üzemeltetésével, melyek önálló feladatokat látnak el -mint pl. egy php-s shared hosting esetében- ? Esetleg használt valaki már éles környezetben ilyet? Mennyire skálázható ez a megoldás szerintetek?
 

Adatszervezés, adatmodellezés

deejayy · 2014. Okt. 8. (Sze), 21.13
Sziasztok,

elakadtam, vagyis nem találtam optimális megoldást bizonyos adattárolási és lekérdezési modellre, ebben szeretnék ötleteket, tanácsokat, linkeket kérni tőletek.

Adott egy lista, aminek a változásait kell követnem és később ebből riportolnom.

Példának vegyük az oprendszer taszklistáját. Adott egy PC, ahol látni szeretném, hogy milyen szoftverek futnak, körülbelül a következőt látom:

PID; Program név; Fejléc
110; explorer.exe; "Program Manager"
1002; notepad.exe; "Névtelen - Notepad"
1005; chrome.exe; "Fórum téma beküldése · Weblabor - Iron"

Ezeket adott időközönként lekérem és eltárolom (timestamp és pc-szám is lesz a listához).

A végén egyszerű SQL lekérdezésekkel szeretném megtudni a következő dolgokat:

- adott időpontban milyen programok futottak egy pc-n
- hányszor futott a notepad (ugye PID alapján el tudom különíteni)
- mikor, hol, mennyi ideig, hány pc-n használják a notepad-ot
- PID alapján kimutatni, hogy a PC újra lett indítva (tfh. a PID-et az OS egy folyamatosan növekvő tartományból adja)
- hány dokumentumot (és ezek listáját) szerkesztettek notepadban

Megjegyzés: a konkrét feladat természetesen nem a taszklista rögzítése (ezért kérlek benneteket, ebbe az irányba ne sodródjon el fölöslegesen a szál), de teljesen analóg ezzel a példával.

Szinte biztos vagyok benne, hogy erre már van valamilyen módszertan, mert a követelmények jól megfogalmazhatók és úgy gondolom nem az én fejemből pattant ki először az ilyesfajta adattárolás és lekérdezés ötlete.

Adatmennyiség szempontjából több ezer "PC"-ről és "program"ról beszélünk, akár évekre visszamenőleg, a lekérdezéseknek gyorsnak és percrekésznek kell majd lenniük.
 

powershell

H.Z. · 2014. Okt. 8. (Sze), 21.07
Powershell tényleg annyira elhanyagolt, népszerűtlen eszköz, mint ahogy nekem tűnik?
Magyar fórumokon nem találtam nyomát, hogy komolyabban használnák.