ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2010 - Fórum téma

november 10

Resource id #7

kovacsaaron · 2010. Nov. 10. (Sze), 11.51
Egy galéria kilistázásán dolgozok, és mikor a fájlból a galéria nevét akarom kiolvastatni, ki is olvassa, de mikor fájlba írja csak annyi jelenik meg, hogy Resource id#7.
Itt a forráskód:
$fajlnev = "list/".$_GET['mappa'].".php";
$fa = fopen( $fajlnev, "r" ) or die("$fajlnev nem nyitható meg");
while ( ! feof( $fa ) )
{
$sor = fgets( $fa, 1024 );
print "$sor<br>";
}
fclose($fa);

$dirc = "list";
if (is_dir($dirc)) {
$dhc=@opendir($dirc);
while (($filec = readdir($dhc)) !== false) {
$rendezc[] = ($filec);
}
rsort($rendezc);
do{
if (!is_dir($dirc."/".current($rendezc)) && current($rendezc) != "." && current($rendezc) != "..") {
$kiirc .= "<a href='";
$kiirc .= current($rendezc);
$kiirc .= "'>";
$kiirc .= ($fa);
$kiirc .= "</a>";
$kiirc .= "<br>";
$kiirc .= "
";
}
} while(next($rendezc));
closedir($dhc);
}
file_put_contents("center.php", $kiirc );
 

november 9

Részletes keresés

kasza68 · 2010. Nov. 9. (K), 20.34
Sziasztok!
Részletes keresést szeretnék készíteni az oldalam, de nem tudom hogy csináljam meg az hogy csak a beírt mezőkre keressen rá.
Tehát:
pl.
van egy olyan mezőm hogy név meg kor, születési idő, de ebből csak a nevet adják meg akkor csak arra keressen rá és a többit figyelmen kívül hagyja és lekérdezi azt az adatbázisból.

Előre is köszi.
 

csv fájl karakter kódolási gond

Blackfriar · 2010. Nov. 9. (K), 20.06
Sziasztok !
Ismét egy egyszerű problémával jelentkezem. :-)
Még csak egy napja küzdök vele.
Nos Excelben létrehozott csv fájlba merészeltem ékezetes karaktereket írni, amiket PHP-vel jelenítek meg.
Az eredmény szánalmas, mint ahogy már megszokhattuk a számítástechnikában, hiszen emberek alkották.
Az ügyeskedéseim nyomán vagy az oldalon jelennek meg kriksz-krakszok az ékezetes karakterek helyén, vagy a fájl Excelben történő megnyitásakor.
Azt már nem is említem, más szerveren pedig teljesen más eredményt kapok.

Ebben a mai bonyolult, rohanó világban csak egyszerűen azt szeretném elérni, hogy mind az oldalon, mind Excelben való megnyitáskor egy olvasható szöveget lássak. Tudom, hogy sokat kérek, de azért megpróbálkozom a dologgal.
 

Flash player 10 bitmap size limit áthágása

ripetti · 2010. Nov. 9. (K), 00.30
Sziasztok,

Van egy Flash alkalmazás. Betölt a user egy képet, Valamiket csinál rajta, aztán feltölti. De létezik egy limit a betölthető bitmap méretére. Konkrétan az össz. pixelek száma nem haladhatja meg a 16,777,215 pixelt. Ez valakinek sok lehet, de esetünkben sajnos nem elég. Be kellene tudnunk tölteni egy 4300 x 5434 képpontos bitmapet, ami pontosan 23 366 200 pixel.
Van erre valahol valamilyen megoldás vajon? Valami speciális osztály, vagy trükk, vagy bármi?

Kösz.
 

Kép elhelyezése egy szöveg közepébe. Lehetséges?

haho · 2010. Nov. 9. (K), 00.26
Hello!
Bárhol keresek arra vonatkozó utalást, hogy hogyan tudom elhelyezni a képeket egy szövegben, mindenhol csak azt találom, hogy egy kép elhelyezhető egy szöveg fölé, alá, bal oldalára, jobb oldalára.
De arra nincs véletlenül lehetőség, hogy egy hosszú szöveg közepébe helyezzek el egy kis képet, amit a szöveg teljesen körül ölel minden irányból?

Előre is köszi!

Pl.:

szövegszövegszövegszövegszövegszövegszöveg
szövegszövegszövegszövegszövegszövegszöveg
szövegszöveg KÉPKÉPKÉPKÉPKÉP szövegszöveg
szövegszöveg KÉPKÉPKÉPKÉPKÉP szövegszöveg
szövegszöveg KÉPKÉPKÉPKÉPKÉP szövegszöveg
szövegszöveg KÉPKÉPKÉPKÉPKÉP szövegszöveg
szövegszövegszövegszövegszövegszövegszöveg
szövegszövegszövegszövegszövegszövegszöveg
szövegszövegszövegszövegszövegszövegszöveg
 

november 8

Hogy kell ezt a legjobban csinálni?

szabo.b.gabor · 2010. Nov. 8. (H), 18.01
Sziasztok!

kényes témát fogok érinteni, ilyen szereplők jönnek elő a történetben, mint globális változók, singletonok..

szóval van egy alkalmazás, egy-egy funkció viszonylag sok egyéb 'réteget' használ, ezen rétegeket egy-egy osztály valósítja meg, amiknek a példányosítása elég költséges lehet.

tehát mondjuk vannak ilyeneim:
-adatbázis > DB()
-elérési utak > Path()
-config értékek > Config()
-belépett júzer > Auth()
stb..

-tehát ha van egy függvényem ami adatbázist piszkál, nem szeretném benne példányosítani a DB osztályomat, mert nem szeretném hogy ismét kapcsolódjon ahhoz az adatbázishoz, amit nemrég egy másik függvény használt
-ha szükségem van egy elérési útra ugyanolyan jó lesz nekem a húsz függvénnyel előbb példányosított Path osztályban kiszámolt elérési út.
-ha tudni szeretném hogy éles vagy tesztrendszerben vagyok-é, akkor jó nekem ha ugyanazt az értéket kapom vissza, amit másnak már visszaadtak
-ha tudni szeretném, hogy be van-e lépve a júzer, ... stb
itt ugye nyilván egy oldal generálásáról van szó.

nem szeretném ezeket az objektumokat paraméterekben dobálni, biztosan nem tartoznak oda.

eddig azt csináltam, hogy példányosítottam egy osztályt a global névtérben vagy hol, aztán ha kellett valahol, akkor global $_DB, aztán jónapot. engem a $_GET változó léte sem zavar, így hát ez sem bántja a szemem nagyon.

de azért érzem, hogy nem szép ez így, ki tudja mi van a változók mögött.. stb. hogyan lehet ezt szépen megoldani úgy, hogy ne legyen izzadtságszaga?

Singleton? annyian fikázzák, hogy nem merek belevágni anélkül, hogy más lehetőségnek ne néznék utána.

Singletonnál ugye annyi lenne, hogy global $_DB; helyett írok annyit, hogy $_DB=DB::getInstance(); és a meglévő kódom már futna is..

azonos értékű sorok lekérdezése

lotanujo · 2010. Nov. 8. (H), 15.05
Abban kérném a segítségeteket, hogy MySQL adatbázishoz hogyan tudok olyan lekérdezést készíteni PHP-ben, amellyel a táblában található azonos elemeket listázza ki.

Leírva így néz ki a lekérdezés:
Listázza ki a táblából azokat az elemeket/sorokat, amely még nem szerepelt a listában 10 alkalommal. Azaz kevesebb mint 10 sorban található csak meg.

Azt tudom, hogy hogyan kell lekérdezni, hogy x értékkel rendelkező sor van-e már 10 alkalommal, de én olyan lekérdezést szeretnék, amelyben nem kell megadnom értéket, hanem a teljes tábla tartalmát végigvizsgálja és csak azokat listázza, amelyek még nem szerepelnek 10 alkalommal táblában.


Köszönöm.
 

november 6

JavaScript prompt

NZol · 2010. Nov. 6. (Szo), 17.30
Sziasztok

Hogyan lehetne megoldani, hogy prompt "ablakban" képet lehessen megjeleníteni?
Ha sehogy, akkor esetleg valami más megoldási javaslat?
(A lényeg az lenne, hogy egy hasonló felugróablakban képet tudjak megjeleníteni és input mező is legyen).

Előre is köszi a segítséget.
 

online rendelés időzítése

takashi · 2010. Nov. 6. (Szo), 11.44
Sziasztok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy online étterem rendelési idejét hogyan lehet korlátozni?
A rendelési idő mondjuk 9-22 óráig tart, ezen kívül ne fogadjon el rendelést a rendszer.
 

november 5

hogy lehet több osztályt hozzárakni

Danonino · 2010. Nov. 5. (P), 20.55
sziasztok

lehet e pl egy paragrafushoz több osztály hozzárendelni? ha igen hogy?
előre is köszi