ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 14, 2010 - Fórum téma

String csere Javascript-el, honlapon belül.

norby1 · 2010. Feb. 14. (V), 22.28
Sziasztok!

Egy honlap fórum részéről van szó. A hozzászólásnál nem akarom a felhasználókat szigorúan korlátozni, hogy csak betűket, számokat használhassanak.
Arra gondoltam, hogy a hozzászólásokban minden spec karaktert kicserélek egy ártalmatlan karaktersorozatra pl. %kod1%, majd egy md5 kódolás után írnám be az adatbázisba. Ezzel meg van a védelem is. Ez a része megy az elképzelésemnek.
Hozzászólás listázásánál gondolom Javascript-tel kellene játszani, hogy visszacserélje a kódokat karakterre: pl. %kod1% -> @

Javascriptet még nem használtam, csak tudom, hogy mire való. Szeretnék Tőletek segítséget, egy "Helló Világ" bonyolultságú példát kérni erre a cserére.
 

? PHP beállítási probléma

blade4557 · 2010. Feb. 14. (V), 20.56
A tegnapi napon indítottam el az Apache 2.2 HTTP szervert a saját gépemen és PHP-5.3.1-et tettem fel a Weblaboros útmutatás alapján.
A mai napig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, így számomra teljesen ismeretlen ez a téma. Ilyen "előképzettséggel" vetném fel a problémámat.
A beállítások elvégzése után egy .php (internetről letöltött sablon) fájt szerettem volna megjeleníteni. A keresőbe http://localhost/index.php szöveget írtam be.
Az oldalon a következő hiba jelent meg:

Warning: require(includes/application_top.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in D:\Web\index.php on line 13

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'includes/application_top.php' (include_path='.;C:\php5\pear') in D:\Web\index.php on line 13

Ha tud valaki segíteni, azt köszönöm.
 

Regisztráció

Krisz888 · 2010. Feb. 14. (V), 19.32
Helló! Szeretnék segítséget kérni. Van egy oldalam, és arra csináltam regisztrációt. Minden stimmel, de azt szeretném ha az e-mail címem-re küldené el a regisztráltakat.
Tudnátok segíteni?

Előre is köszi. Krisz888
 

Drag a div - onmouseup

mahoo · 2010. Feb. 14. (V), 03.11
Problémám, hogy mozgatni szertenék egy div-et az egér segítségével, ami mozog is, de nem hajlandó elereszteni.

<html>
<head>
  <script>
      var cx=cy=-1;
      function down(event){
        document.getElementById('main').style.background='blue';
        cx=event.clientX;
        cy=event.clientY;
        move(event);
      }

      function up(){
        cx=cy=-1;
        document.getElementById('main').style.background='red';
      }

      function move(event){
        if(cx>0 && cy>0){
          document.getElementById('main').style.left=document.getElementById('main').offsetLeft+(event.clientX-cx);
          document.getElementById('main').style.top=document.getElementById('main').offsetTop+(event.clientY-cy);
          cx=event.clientX;
          cy=event.clientY;
        }
      }
    </script>
</head>
<body onmousemove="move(event);">
      <div id='main' style='width: 100px; height: 100px; background: red; position: absolute;' onmousedown="down(event);" onmouseup="up();"></div>
</body>
</html>


Már találtam külföldi fórumokon tökéletesen működő megoldásokat, de azok sokkal többet 'tudtak'. Ha megoldható, én ezt a kódot szeretném kiegészíteni minimálisan, hogy megértsem mi a gond ebben az esetben.
Előre is köszi!