ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 22, 2010 - Fórum téma

uniqueidentifier típus mssql_bind-ben

TIV · 2010. Feb. 22. (H), 17.04
Sziasztok!

Először használok MSSQL-t és tárolt eljárásokat, kérlek segítsetek.
Adott: ubuntu + php 5.2.12 + freetds 0.82

Szóval megvan az mssql_init. Utána jön a bindelés. Van egy kód nevű bemenet és egy id nevű kimenet. A kimenetről annyit lehet tudni, hogy uniqueidentifier típusú. Nem tudom viszont, hogy ebben az esetben mit írjak a 4 paraméterhez, azaz a típushoz. Próbának beírtam SQLVARCHAR-t, de gyanítom ezért kapok hibaüzenetet (lent).

$stmt = mssql_init('az_eljaras_neve');

$kod 	= "1212";
$id 	= "";

mssql_bind($stmt, '@KOD', $kod, SQLVARCHAR, FALSE, FALSE, 20);
mssql_bind($stmt, '@ID', $id, SQLVARCHAR, TRUE, FALSE, 200);

mssql_execute($stmt);
Hibaüzenet:
Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: message: Invalid object name '*******.dbo.******'. (severity 16) in /usr/local/apache2/htdocs/index.php on line 57

Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: General SQL Server error: Check messages from the SQL Server (severity 16) in /usr/local/apache2/htdocs/index.php on line 57

Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: message: Transaction count after EXECUTE indicates that a COMMIT or ROLLBACK TRANSACTION statement is missing. Previous count = 0, current count = 1. (severity 16) in /usr/local/apache2/htdocs/index.php on line 57

Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: General SQL Server error: Check messages from the SQL Server (severity 16) in /usr/local/apache2/htdocs/index.php on line 57

Warning: mssql_execute() [function.mssql-execute]: stored procedure execution failed in /usr/local/apache2/htdocs/index.php on line 57


Szóval lenne pár kérdésem...

1. Mit írjak a 4 paraméterhez típusnak uniqueidentifier mező esetén?
2. Execute után az $id változómnak fel kellene vennie az id mező értékét?

Előre is köszönöm a segítő szavakat!
 

TimeStamp probléma, talán az időzóna miatt

norby1 · 2010. Feb. 22. (H), 09.28
Sziasztok!

A 000Webhost -nál készítek egy honlapot, és egy adattábla Dátum oszlopára timestamp van beállítva. Csakhogy, legalább 6 órányi eltérés van a magyar időhőz képest. Gondolom az időzónák miatt van, mert ugye egy külföldi tárhelyről van szó.
Milyen megoldást ajánlotok? Létezik valamilyen konverter függvény az időzónák közötti átváltásra PHP-ben?
 

3 oszlop - css

plip · 2010. Feb. 22. (H), 03.17
Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű dolgot szeretnék megoldani, de nem sikerül:
- adott egy 100% szélességű div (vagyis olyan széles, mint a böngésző)
- benne 3 oszlop (3 div): a 2 szélső fix szélességű (pixelben megadva)
- a középső pedig a maradék

A lényeg, hogy a böngészőablak átméretezésével csak a középső oszlop szélessége változzon.

Amivel próbálkoztam:
- float: left/right, de csak fix szélességekkel tudom megoldani
- position: relative, de a harmadik oszlopot nem tudom a helyére tenni

Táblázattal nagyon egyszerűen meg lehet oldani (200, *, 200), javascripttel is (lekérdezem az ablak méretét, és átméretezem az oszlopot), de nem hiszem, hogy css-sel ne lehetne megcsinálni. Keresgéltem, de igazából azt sem tudom mire keressek...

előre is köszi a segítséget