ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2009 - Fórum téma

augusztus 6

update ... where (select) létezik ilyen?

Totti 1986 · 2009. Aug. 6. (Cs), 19.32
sziasztok!

google-ben nem találtam olyan módszert, h hogy lehetne egy adatbázisban úgy update-elni, hogy a where értéket egy select-tel adom meg.

van egy tábla, amiből ki szeretném olvasni a 100-200. sort, a 400-500. sort és az 1300-1600. sort egy bizonyos "E_ATLAG_J" mező szerint DESC rendezve. vagyis update-tel nem tudom neki megmondani, hogy pontosan ezeket a sorokat irja át, csak ha először egy union-os select-et használok, azt kiolvasom tömbbe, és azt visszairom.
Ezt szeretném elkerülni.
Az E_ATLAG_J érték minden sorban folyamatosan változik, tehát semmiféle képpen nem tudok rámutatni update-nél egy pontos where-rel, csak ha where-nél bele tudnék szőni vhogy egy select-et, ami ezeket leszűri. maga a select már működik, de bele lehet tenni azt egy where-be?

köszi
 

setInterval "nem fut" AJAX kérés alatt (dinamikus jQuery progressbar)

tisch.david · 2009. Aug. 6. (Cs), 01.13
Sziasztok!

jQuery-ben szeretnék egy egyszerű progressbar-t összeütni. A "mozgást" setInterval-lal szeretném megoldani. Ez megy is az alábbi kóddal:
var intervalId = null;

function showProgressbar(maxSec) {
	var progressbar = jQuery("#progressbar");
	if (!progressbar.length) {
		window.scrollTo(0, 0);
		jQuery("#tartalom_kozep").prepend("<div id=\"progressbar\"></div>");
		jQuery("#progressbar").progressbar({value:0});
		intervalId = window.setInterval("showProgressbar("+maxSec+")", maxSec*100);
	} else {
		progressbar.progressbar('option', 'value', (progressbar.progressbar('option', 'value')+10)%110);
	}
}

function hideProgressbar() {
	window.clearInterval(intervalId);
	jQuery("#progressbar").remove();
}
Ha viszont egy AJAX hívás előtt hívom a showProgressbar-t, akkor amíg a válaszra vár, nem "lépteti" a progressbar-t. (Az AJAX hívás előtt kilőttem az Apache-ot, úgyhogy hosszú másodpercekig tudtam figyelni, de semmi.)

Minden tippet előre is köszönök! Üdv:
Dávid
 

augusztus 5

define --> MySql

simisoma · 2009. Aug. 5. (Sze), 17.51
Sziasztok,

van egy SQL adattáblám amiben tároltam DEFINE értékeket és egy php fájlom ahol beállítom őket:

SQL tábla [allapot]:

id | df_allapot
------------------------
1 | FELFOLGOZAS_ELOTT
2 | FELFOLGOZAS_ALATT

php file [index.php]:

define('FELFOLGOZAS_ELOTT','Feldolgozás előtt');
define('FELFOLGOZAS_ALATT','Feldolgozás alatt');

$parancs="select * from allapot;";
$eredmeny=mysql_query($parancs);

while($sor=mysql_fetch_assoc($eredmeny))
{
print "Állapot:" . $sor['df_allapot'] . "<br />";
}

Kérdésem:

Azt szeretném megoldani, hogy a lekért állapotot megjelenítése ne ez legyen:

Állapot: FELFOLGOZAS_ELOTT
Állapot: FELFOLGOZAS_ALATT

hanem ez:

Állapot: Feldolgozás előtt
Állapot: Feldolgozás alatt

Köszönöm szépen előre is!
 

Form validitáció jQuery-vel

phobos · 2009. Aug. 5. (Sze), 15.52
Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy megírtam egy form validitációt jQueryvel ami le is ellenőrzi rendesen csak miután megtette és megfelel minden feltételnek azután nem küldi tovább a formot. Hogyan lehet ezt megvalósítani?
index.html
[colorer=html]
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>
<link href="css/form.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script type="text/javascript" src="js/jquery.validate.js"></script>
<script type="text/javascript" src="js/form.js"></script>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Putting together...</title>
</head>

<body>
<div align="center"><h1><i>Putting together...</i></h1></div>
<div class="stuff">
<form action="<?=$_SERVER['PHP_SELF'];?>" method="post" enctype="multipart/form-data" name="upload" id="form">
<b>Your E-mail address: *</b><br />
<input type="text" name="eemail" size="36" id="eemail" value="" /><br />
<b>Confirm your E-mail: *</b><br />
<input type="text" name="cemail" size="36" id="cemail" value="" /><br />
<b>Recipient's E-mail: *</b><br />
<input type="text" name="remail" size="36" id="remail" value="" /><br />
<b>Subject: *</b><br />
<input class="textbox" type="text" name="subject" id="subject" size="36" value="" /><br />
<b>Message: *</b><br />
<textarea class="textbox" name="message" rows="10" cols="60"></textarea>
<br /><br />
Max file size:400kb! Allowed picture formats: jpg, gif, png.<br /><br />
<input type="file" name="image" size="60" /><br />
I agree with the <i><a href="terms.php">terms</a></i> of use.
<input type="checkbox" name="terms" id="terms" value="1" />

IE6 position: absolute; probléma

Apofiszh · 2009. Aug. 5. (Sze), 11.39
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy van egy divem aminek a positionja absolut, alapból ez display:none; ebben a rejtett divben van input és button, amikor ezt a divet megjelenítem a benne lévő elemek megjelennek de pl az inputba nem lehet írni a gombra nem lehet kattintani de még a cursor se lesz pointer , és mindezt csak ie6 ban produkálja, ff,opera,chrome, ie 7 8 , safari,netscape mind jól kezeli. Ha a rejtett div positionját átállítom akkor ie6 ban is működik, csak ugyebár akkor rossz helyen jelenik meg.

Ha tudtok erre vmiféle gyógyírt légyszíves osszátok meg velem.
Köszönöm szépen előre is!

Üdv Fecó,
 

localhost feltöltés sávszélesség korlátozás

szabo.b.gabor · 2009. Aug. 5. (Sze), 10.34
Sziasztok!

szeretnék egy php-s progressbar témát megvalósítani innen kiindulva, apc-s vonalon haladva.

apc fent van, apc_fetch is muzsikál.

a kérdésem az volna, hogy tud-e valaki valami (egyszerű) módszert arra, hogy hogyan tudnám korlátozni a feltöltés sebességét ubuntu alatt, hogy tesztelni tudjam a megoldást?
 

PHP vs. JAVA

gabesz666 · 2009. Aug. 5. (Sze), 10.24
Sziasztok!

Van pár nagyobb projektünk a munkahelyemen, amik backend-jét JAVA-ban programozzák. Mindenki panaszkodik, hogy lassú, bonyolult és erőforrás igényes és más nyelven meglehetne írni ugyanazt sokkal gyorsabbra. Állítólag nagyobb projekteknél ez nem kivitelezhető. Szerintetek mi az oka annak, hogy a vezető beosztású emberek (akik a programunkat megveszik vagy nem... :)) nem hajlandók belátni, hogy mással is lehet ugyanolyan jó? (pl. PHP) Főnököm azt mondja, hogy egyszerűen nem hajlandóak szóba állni az emberrel, ha egy komolyabb rendszert PHP-ben szeretnénk kivitelezni. Szerintetek mi ennek az oka? (ja, egyébként szigorúan webes fejlesztésekkel foglalkozunk)
 

DB lekérdezésben egy PHP változó használata

norby1 · 2009. Aug. 5. (Sze), 10.01
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni...
Készítek egy oldalt, amely elsősorban cikkeket tartalmaz. A cikkek adatbázisba vannak szedve, és mindegyiknek van egy "címke" mezője, ahol vesszővel elválasztva címkéket adok meg neki. A honlapon van egy "kereső form", és az ebből érkező keresendő szót a DB "címke" mezőjével hasonlítanám össze. Csakhogy a címke mezőben több szó is van vesszővel elválasztva. Egy olyan kifejezés kellene, hogy "ha a cimkék valamelyikével is megegyezik a keresendő szó, akkor azt listázza."

Konkrétan: "SELECT id FROM cikkek WHERE cimke='*.$list.*' ORDER BY minosites, id DESC"
a $list változó a keresendő szó. Gondoltam ha elé és utána írok egy *-ot, akkor talán jó, de nem... Előre is köszönöm a válaszokat!
 

Aláírásgyűjtés interneten

Ustak · 2009. Aug. 5. (Sze), 09.39
Sziasztok!

Nem tudom van -e a fenti dolognak létjogosultsága, foglalkozott -e már valaki ilyennel. Nem igazán találtam jó példát rá, angolul pedig nem tudom mire keressek, signature collecting, vagy mi hozna megfelelőt...

Tehát a lényeg, hogy lenne egy honlap, egy adott témáról, és a téma támogatására lehetne valamilyen módon aláírást gyűjteni.

Ami eszembe jutott, az email-cím tárolása, egy köszönetlevél kiküldése, meg pár személyes adat (a lényeg úgyis az email egyedisége).

Eszembe jutott még az egykattintásos módszer cookie használatával, de szerintem az nem annyira hiteles, mint ha valaki bepötyögi a címet - persze nem is annyira "fárasztó" :-)

Esetleg a kettő kombinációja, mondjuk egy "érdekel a téma" gomb, ami cookie alapján tárolja hányan nyomták meg, valamint az emailcím gyűjtéses módszer, ami valóban hitelesebb képet ad.

Köszönöm, ha van valakinek, ötlete véleménye, adata a témáról.

Üdv:
Gábor.
 

Átméretezhető, scrollbar-os box

sziki · 2009. Aug. 5. (Sze), 09.23
Hello Mindenki!

Szeretném a segítségeteket kérni. Hogyan tudnék egy olyan box-ot készíteni mint amilyen ezen az oldalon találhtaó a 4. hozzászólásban.
Tehát ha a benne lévő szöveg megköveteli van scroll (overflow: auto), nincs sortörés (white-space: nowrap), ellenben a box mérete a browser méretéhez igazodik.

Ha meg adom a box magasságát és szélességét -hogy működjön az overflow-, akkor ugyan lesz scroll, de doboz mindíg fix méretű lesz, ha átméretezem a böngészőablakot akkor is. Lehet, hogy van valami js a dologban?

Kösz a segítséget!

sziki