ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2, 2009 - Fórum téma

Adatok lekérése, megjelenítése

szpistomi · 2009. Aug. 2. (V), 20.30
Sziasztok!

Most kóstolgatom a PHP-t, eddig (szerintem) jól haladtam, de most elakadtam.
Egy olyan oldalt szeretnék, ami megjeleníti az adatbázisból lekért felhasználói adatokat a következőek szerint:
- Annyi önálló táblázatot jelenít meg, ahány felhasználót talált a szűrés után (mindegyiknek önálló táblázat) - Ez már megvan
- A táblázatok megfelelő celláit az adott felhasználó adatával tölti meg (adat1-8)

Ehhez már elkezdtem írni a kódot, de elakadtam, azaz tippem sincs hogyan írjak a cellákba...

<?php require_once("includes/csatlakozas.php"); ?>
<?php
$sql = 'SELECT * FROM `users` WHERE `priv_member` = 1 LIMIT 0, 30 ';
$lekerdezes=mysql_query($sql);  
$tagok_szama = mysql_num_rows($lekerdezes);
echo "Jelenleg ", $tagok_szama, " tagunk van: ";
echo "<br>";
$tablazat = "<table border=1 width=800 height=200>
<tr>
<td>adat1</td>
<td>adat2</td>
</tr>
<tr>
<td>adat3</td>
<td>adat4</td>
</tr>
<tr>
<td>adat5</td>
<td>adat6</td>
</tr>
<tr>
<td>adat7</td>
<td>adat8</td>
</tr>
</table>" ;

$szamlalo = 1;
while ( $szamlalo <= $tagok_szama )
   {
   print ($tablazat ."<br />");
   $szamlalo++;
   }
?>


Ehhez kérhetnék segítséget?
Előre is köszönöm!
 

Admin felület

peter71 · 2009. Aug. 2. (V), 19.49
Sziasztok!

Készítek egy admin felületet, ahol egyebek mellett termékeket is tud felvinni a felhasználó. A felhasználónak lehetősége van felvitel, módosítás és törlés lehetőségek közül választani.
Az oldal megnyitásakor lefut egy select, amely megjeleníti a termékeket egy táblázatban. A termékhez tartozó leírás azonban sokszor hosszú ahhoz, hogy egy táblázatban kultúrált módon megjeleníthessem.
Gondoltam arra, hogy csak az első két sort kellene megjeleníteni és abból egy linket csinálni. amely az alatta lévő fckeditor szerkesztő ablakába másolja a teljes szöveget.

1. Milyen egyéb normális megjelenítési mód lehetséges ilyen esetben?

2. Hogyan lehet egy szöveg elejéből levágni egy hosszabb részt, amiből linket csinálhatok?

Köszönöm:
Peter71