ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2007 - Fórum téma

március 27

Flash videolejatszorol eltunik a control panel

toro · 2007. Már. 27. (K), 21.53
Amit a cimben megadtam:
Flash 8 alatt osszedobtam egy flash video lejatszot, ami gyonyoruen dolgozik egeszen addig, amig be nem kerul a szerver ala. Akar localhoston (WinXP/Apach) akar a webszerveren tesztelem a film lejatszasra kerul, de a gombokat tartalmazo panel eltunik. Van valakinek otlete?
 

Nyomtatás phpban

chipi · 2007. Már. 27. (K), 18.23
Sziasztok!

Azt hogyan tudom megoldani, hogy van egy adabázisom és ami sorokat lekérek belőlek azokat a nyomtatóra küldjem és nyomtassa is ki őket, megformázással eggyüt. Pl táblába teszem őket.
 

Border probléma ie6 alatt

balage020 · 2007. Már. 27. (K), 16.50
Sziasztok!

Csinalok egy oldalt, az elozetes, meg felkesz valtozat itt talalhato:

A problemam az lenne, hogy ie6 es attol regebbi verziok alatt a kozepen levo "osszeragasztott" kep also resze es a tobbi resz kozott egy vekony fekete vonal latszodik, es sehogysem jovok ra, mi lehet a gond.
Tudom, hogy a kepeknek mivel linkekke vannak alalkitva, van egy kek/lila keretuk, de mar minden letezo helyen a border none-ra van allitva, ie7 es ff2 alatt jo is minden, neztem hogy esetleg padding/margin problema-e, de azt se latok.

Ezert dontottem ugy, hogy nyitok neki egy topicot, hatha valaki azonnal meglatja a hiba okat.

Lehet hogy csunya a kod, meg nincs kulon fileban a stiluslap, de az mar csak formasag, most a problema megoldasa a fontos.

Nagyon fontos lenne! :(

Koszi szepen elore is,
Balazs
 

localhost-on nem tudok (a php script nem tud) .txt file-ba írni

HTibi · 2007. Már. 27. (K), 08.28
Egy vendégkönyv müködését bogarászom, ami txt-be menti a bejegyzéseket. A php rész nem hajlandó beírni semmit a txt-be. Ha feltöltöm egy serverre, és a txt-nek irásjogot adok (777), akkor müködik.

DE ITTHON nem tudom mit csináljak. Widows (98) megy a gépen, itt nincs olyan, hogy 777.

Az nem buli, hogy minden egyes kódbeli változtatás után -kapcsolódás a szerverhez -feltöltés/felülírás -böngészöben megnézni/kipróbálni -megint változtatni -folytköv... Közben a kapcsolat is megszakad.

Itthon a htdocs-ban levö file-t nyugodtan szerkeszthetem, és egy mentés/böngészö-frissítés után látom, hogy mit rontottam el már megint(ami addig jó volt)!
Mit kell csinálni?
 

március 26

Array és for ciklus egyben

chipi · 2007. Már. 26. (H), 16.41
Sziasztok!

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy egybeágyazni a tömböt és egy ciklust azaz a ciklus benne legyen.
 include_once("connections/connections.php");

for ($i=1; $i < ($eredmeny+1); $i++) {
     $termek_tomb[$i]=mysql_fetch_assoc($lekeres);
                                        }
                                        
@$lekeres=mysql_query( "SELECT * FROM orszagok $where ORDER BY $rendezes") or die ("<br><strong>Adatbázis olvasási hiba!<BR><a href='?'>[Javítás!]</a></strong>");
$eredmeny = mysql_num_rows($lekeres);

$ZP_AIRPORTS = array(
for($k=1; $k < ($eredmeny+1); $k++) {
    "teszt" => array("city" => $termek_tomb[$k]["varos"], "name" => $termek_tomb[$k]["orszag"]),

  }
  "AAC" => array("city" => "Magyarország", "name" => "Budapest")
);
 

Szerializálás nagy objektumokkal, például 10MB-os levél a sessionbe

rgrrbbt · 2007. Már. 26. (H), 13.57
sziasztok,

a következő kérdésem volna:
a serialize() függvény úgy tűnik, rengeteg memóriát használ. ha pl. egy 10mb-os objektumot szeretnék szerializálni, még 32mb sem elég, mindig "allowed memory size of ... exhausted" üzenettel kiszáll a script. nincs valami ötletetek, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát? a szolgáltatómnál fix 32mb-os memory limit van beállítva, és szeretném, ha pl. egy 10mb-os levelet bele tudnék préselni a sessionbe.

előre is köszönöm!
 

BBcode feldolgozás highlight_string()-gel

raczger · 2007. Már. 26. (H), 06.59
nos a következővel próbálkozok most, a highloight-al ( http://hu2.php.net/manual/hu/function.highlight-string.php ) megszínezni azokat a kódokat egy változóban amik két bizonyos karakter között vannak
erre találtam is egyet a php manualon:
<?php
function bbcode($s)
{
$s = str_replace('']\n'', '']'', $s);
$match = array('#\[php\](.*?)\[\/php\]#se');
$replace = array('''<div>'.highlight_string(stripslashes('$1'), true).'</div>''');
return preg_replace($match, $replace, $s);
}
?>
ha csak simán egy szövegrészt akarok vele átalakítani szépen megy is, inkább csak a konvertálással van baj... ha elé teszem akkor html kódban megjelenik ugyebár az egész, ha utána teszem akkor egy kicsit érdekesen, ha pedig hagyom h utána és visszaalakítom az átalakítottakat ott ahol highéight-ot akaok használni úgy is érdekes lesz az eredmény...
pls help me!:) :R
 

március 25

Különbségek az IE-OPERA illetve a FireFox cookie kezelésében

newlamer · 2007. Már. 25. (V), 17.52
Sziasztok. A következő kérdésem lenne: van különbség abban, ahogyan a FireFox a sütiket kezeli az IE-hez és az OPERÁ-hoz képest? Egy alkalmazást készítek, melyben cookie-kal oldok meg néhány felhasználói adat tárolását.
A felhasználó egy gombra kattintva kosarába pakol egy terméket, (termékek listázva vannak az oldalon). Ez egy link, amely PATH info-ként küldi a szervernek a termék ID-jét. A php ellenőrzi az URL-t, kiszedi az ID-t, és egy tömbben tárolja a kiválasztott termék ID-jét. Ezután a tömböt sütibe rakja, majd meghívja a VIEW-t, ahol a süti alapján a 'berakom a kosárba' ikon helyett a kiveszem a kosárból ikon jelenik meg, s mehet az egész a böngészönek.
A probléma ott van, hogy míg IE-ben, OPERÁban jól működik a dolog, FireFox alatt csak a következő képpen:
a felhasználó rákattint a kosárra....betöltődik az oldal, de még mindíg a rekjad a kosárba ikonnal, ekkor a felhasználó frissíti az oldalt... és ekkor, csak ekkor kerül az adat a sütibe, és jelenik meg a másik ikon.
Van ötletetek?
 

Hogyan lehet DBM adatbázisokban ...?

todwardus · 2007. Már. 25. (V), 15.34
Üdv!

Szóval az a problémám,... hogy nem tudom hogyan lehet azt "beállítani", hogy ne kelljen megadnom a kulcsok neveit hanem folyamatosan növekedjen eggyel minden új sornál. (mint pl a SQL-ben)

Köszi
 

css padding dolog

Sepiroth · 2007. Már. 25. (V), 14.51
Vagy egy

#menu { position:absolute; left:46px; top:127px; width:212px; height:146px; background-image:url(menu.gif); }

értékű div
beteszek egy szöveget, amit jobbra akarok igazítani, ha fent lévő kódsorba írom be , hogy padding-left 20px; akkor az egész divet kinyomja jobbra hátérrel mindennel egyűt
külön divet a padding miatt nem szeretnék felvenni
a kérdés az lenne hogy a #menu-ben meglehetne e oldalni, hogy a szöveg jobbra menjen anélkül , hogy bármi gubanc történne ?