ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2005 - Fórum téma

december 5

Email mellékletek letöltése

jaky · 2005. Dec. 5. (H), 21.04
Sziasztok!

Egy POP3-as szerverről szeretném hogy a levelek mellékletei egy adott alkönyvtárba másolódjonak.
Ami nehezíti a dolgort hog Netware alatt fut az Apache+PHP és ott nincs ott imap függvénytár (legalábbis én nem találtam) és van még egy csavar, hogy csak a digitálisan aláírt leveleket szeretnék foglalkozni...
 

Apache Modrewrite kérdés

csaapi · 2005. Dec. 5. (H), 20.15
Sziasztok!

az alábbi probléma merült fel, melyet meg kellene oldanom:
domain.hu/valaki/ -t át kellne irányítanom a www.domain.hu/user_profile.php?username=valaki alá
viszont van egy két almappám, ami kellene, pl:
domain.hu/port , domain.hu/zene
addig eljutottam, hogy ezeket kizárom:
RewriteEngine On
RewriteOptions inherit
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/port
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/zene
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domain.hu/user_profile.php?username=$1

de ez sajna a www.domain.hu -t is megpróbálja ide átirányítani.
hogyan tudám megoldani, hogy ez is működjön?

Köszi a segítséget
Csápi
 

TinyMCE es Ajax hasznalata

Barkóczi Roland · 2005. Dec. 5. (H), 17.41
Sziasztok!

a kovetkezo problemaba utkoztem:
adott egy lista, amelyhez uj elem hozzaadasa, illetve az elemek modositasa egy olyan form-on keresztul tortenik, amelyet AJAX-szal kuldok el. Ez a form tartalmaz egy textareat is.
Namost, a lap betoltodesekor a tinyMCE.init() meghivasakor meg is jelenik a szerkesztofelulet a textarea felett. Sot, amikor egy elem modositasara kattintok, es ujra elkuldi a szerver a formot, akkor is meg tudom jeleniteni a szerkesztot a tinyMCE.execCommand("mceAddControl", false, "TXT"); [TXT a textarea id-je] fuggveny hivasaval, viszont it van a gondom:
hiaba modositok barmit a richtext editorban, a TXT nevu textarea tartalma nem valtozik, amikor elkuldom a formot, ugyanaz marad, hiaba irok az editorba barmit is.

Mimyen fuggvenyt kell meghivni ahhoz, hogy a tinyMCE be beirt adatot "atvegye" a textarea?

Mas kerdes:
ti hogy oldanatok meg azt, hogy AJAX-szal a szervertol egy tabla egy sorat (amely tetszolegesen tartalmaz szoveget, szamot, stb) kapjuk meg, mondjuk egy form elemeinek felulirasahoz? (jelenleg az egesz formot legeneraltatom, es ezt rakom bele egy div-be, de ezt pocsekolasnak, illetve gany megoldasnak erzem; sokkal elegansabb lenne, ha csak a valtozok ertekeit kuldene el az szerver. Gondoltam itt egy olyanra, hogy valamilyen szeparatort hasznalok a valtozok elvalasztasara, mint a GET nel a & de ez nem jo, mivel a szovegek tartalmazhatjak ezt a karaktert)

Koszi:BR
 

december 5

Divben floatolt diveknél a külső div háttérszínét nem látom

Aquir · 2005. Dec. 4. (V), 23.38
Adott 1 teljesen alap oldal, amiben van 1 DIV (nevezzük ezt fokeret-nek), amiben 3 másik div van elhelyezve egymás mellett float-tal. Minden DIV-nek saját háttérszine van és a html-ben a body-nak is állítottam saját háttérszínt. A baj az, hogy a Firefox 1.5 a "fokeret" háttérszínét nem állítja be. A többi DIV-nek olyan a szine mint amire beállítottam, de a fokeret-nek nem, annak megmarad a sima body háttérszín. Opera és Explorer6.0 jól mutatja, tehát átszinezik rendesen. Kérdésem az, hogy mit csinálok rosszul?
<html>
<head>
<title>Untitled</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="kellek/stilus.css">
</head>
<body id="body">
<div id="fokeret">
<div id="menu">ngbxnxn</div>
<div id="kozep">gnfgnfngvn</div>
<div id="jobboldal">bhzhdhnd</div>
</div>
</body>
</html>
és itt van hozzá a teljesen alap CSS is:
#body {background:#F0DEAE; text-align:center;}
#fokeret {width:762px; margin-left:auto; margin-right:auto; background-color:#C9BA92; text-align:left;}
#menu {width:200px; height:250px; background-color:#C90D31; float:left;}
#jobboldal {width:200px; height:250px; background-color:#2E10C9; float:right;}
#kozep {width:250px; height:400px; background-color:#0BC910; float:left;}
 

GET-ből globális változó nem jön létre PHP-ben

Anonymous · 2005. Dec. 4. (V), 20.37
Szaasztokj!
ő ez most nem megy nekem
<a href="/2.php?umid=2">2</a>
2.php:
<?php print $umid
rámegyek
és nem irja ki h 2
eddig kiirta csak ujrainstaláltam a szervert és sztem ninc beálitva a php.ini-ben
csak nrm tom h mit kell átálitani
kérlek segítsetek
előre is kösz
 

Word dokkumentum beolvasása

hunge · 2005. Dec. 4. (V), 19.02
Sziasztok a következő dolgot szeretném megoldani. Word dokumentumot kívánok txt-be alakítani majd a kapott txt fájlt berakni egy adatbázisba. Elég alaposan utánaolvastam már a témának így találtam meg töbek közt ezt http://weblabor.hu/hirek/20040429/word2html linket is.
így a korában használni kívánt antiword programot a jobb wvText programra cseréltem.
Ez parancssorba kiválóan működik! Pl: konzolba beírom wvText /home/pappg/Teszt.doc /home/pappg/Teszt.txt. A gond ott van, hogy nem sikerül rábírnom a php-t, hogy "adja ki" ezt a parancsot. Következő a kódom (az ürlap feltöltés és feltöltött állomány elhelyezését végző kódot nem irom ide mivel az egyrészt triviális feladat másrészt jól működik nálam)

<?php .
.
.
. 
        $program="/usr/bin/wvText";
	   $mit=$all_tomb['tmp_name']. '/' .$all_tomb['name'];
	   $mive= "/tmp" ."/" ."ideglenes" .".txt";
	   print "$program <br>\n";
	   print "$mit <br>\n";
	   print "$mive <br>\n";
	   passthru("$program $mit", $mive);
	   //passthru($futtat,$Doctxt); //ahol a $futtat egyenlő volt a program+mit+mivé -vel.  
	   //print "$program $mit $mive";	   
	   //exec($program $mit $mive, $dokumentum);
	   
	   $dokumentum=fopen("/tmp/ideglenes.txt",'r'); 
	   foreach($dokumentum as $sor){	   
	   print "$sor";
	   }
	//itt jön majd az ideglenes állomány törlése untouch()-val.
	// illetve az adatbázisba írás,de most a cél a képernyő.
....
?>
 
Mint a kommentekből látható elég sok féle képpen próbáltam megoldani, rá is ment fél napom, de sajnos kifogott rajtam. Ugyanis még igencsak ujjonc vagyok php terén + soha nem hívtam meg külső programot a php-ből. Mi(ke)t rontottam/hattam el? Nagyon köszönök minden segítséget/ötletet.
 

Általam megadott PHP használata docroot-omon belül

Anonymous · 2005. Dec. 4. (V), 17.59
Sziasztok!

Épp egy olyan problémával küzdök, hogy rákényszerítsem a webszervert, hogy az általam megadott php-t használja az én docrootomon belül.
htaccess használható, az allowoverride-ot módosíthatom.
Megoldható ez szerintetek? UTFG már megvolt :)

Kösz
Mekett
 

Dátum szerinti szűrés (MySQL)

Immortal · 2005. Dec. 4. (V), 17.28
Az lenne a kérdésem, hogy pl. egy fórumnál hogy szűrhetem ki az adott hónapban küldött hozzászólásokat? A hozzászólások időpontját egy "datum" nevű mezőben tárolja a program, típusa datetime.

A segítséget előre is köszönöm!
Immortal
 

Összekeverednek a session és normál változók

Anonymous · 2005. Dec. 4. (V), 10.23
Sziasztok!

Egy érdekes problémával találkoztam. Kivonatos formában:

<?php
	session_start();
	
	$v="valami";
	$_SESSION["v"]="";
	
	echo "A v értéke: ".$v;
?>
A sessionid-t cookieban tárolom. A probléma a következő: bejön az oldal, a $v értéke megjelenik szépen ("valami"). Azonban, ha frissítek egyet, akkor már a kimeneten nem jelenik meg a $v értéke. De ha törlöm a cookiet (és ugye ezzel új sessionid generálódik), akkor újra rendesen működik.
Localhoston jól működik (register_globals off), viszont a tárhelyen nem (register_globals on). A probléma csak akkor jelentkezik, ha azonos nevű session és normál változót használok!

Természetesen megoldhatnám így (is):

<?php
	session_start();
	
        $_SESSION["v"]="";
	$v="valami";
	
	echo "A v értéke: ".$v;
?>
Viszont ez esetben $_SESSION["v"] értéke is "valami" lesz. Feltételezem, hogy ez a register_globals miatt van. De hogyan tudom ezt kiküszöbölni? (A register_globals értékét NEM tudom megváltoztatni sehogy sem, mert nem saját szerver és sem ini_set-tel, sem .htaccess-szel nem lehet megváltoztatni sajnos.)
 

Ingyenes, kívülről elérhető MySQL felhasználó

docker · 2005. Dec. 4. (V), 02.00
Üdv!

Keresgettem itt a témában de semmit nem találtam... :(

Szóval: Olyan MySQL accountra lenne szükségem, amit más szerverről is el tudok érni, és persze mindezt ingyenesen :)
Van regisztrálva egy domain és ott súlyos összegeket kérnek ha még ilyesmit is szeretnék...