ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2005 - Fórum téma

december 13

Felhasználói felület nyomtatók adatainak módosításához

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 17.19
Tisztelt Kollégák!

Kezdő PHP-s révén ismét a segítségetekre szorulok.

Egy oldalon egy nyomtatót választok ki a következőképpen egy táblázatból (MySQL-ből):
<?php
print "Válasszon nyomtatót: ";
print "<select name=modositas[]>";
while ($egy_sor=mysql_fetch_row($eredmeny))
  {
  print "<option>$egy_sor[1]";
  }
print "</select>";
Az említett formnál az action="valami.php" method="POST", mivel a valami.php-ban szeretném a kiválasztott nyomtató rekordjának minden mezőjét megmutatni egy text-ben, hogy a felhasználó módosíthassa. Tehát az $egy_sor[0]-t, és az $egy_sor[2]-t is. Hogyan oldjam meg ezt a valami.php-ben? Illetve javasoltok valami más megoldást?

Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm: Sz. Péter (egyébként az eddigi tanácsaitok nagyon jól jöttek, hálás vagyok)
 

Tárhelyszolgáltatói webadmin saját szerverre

lamase · 2005. Dec. 13. (K), 16.48
Üdv, csupán érdeklődnék, hogy amit a tárhelyszolgáltatók használnak adminisztrációs felület az a cégek saját készítésű alkalmazása, vagy az egy letölthető dolog. Minap láttam egy ilyet, ahol lehetett aliasokat, hibaoldalakat és egyéb apróságot állítani a felhasználónak. Ez hogy oldható meg?
 

MySQL 5 strict módban és a default nélküli értékek

docker · 2005. Dec. 13. (K), 13.18
Üdv!

Drupal rendszert telepítettem, egy mysql5-ös adatbázis használatával.
A gond az, hogy inserteknél(talán másnál is) hibaüzenetet dob, hogy az adott mező nem rendelkezik default értékkel. Így amikor egy mezőbe nem adok értéket, akkor hibával leáll. Ha jól tudom a mysql5-nek valami "STRICT" nemtudommilyen beállítása van és ez azért történik.

A kérdésem az, hogy a php-kódrengeteg módosítása nélkül van-e bármiféle megoldás a problémára?
 

Live webcam

lacza · 2005. Dec. 13. (K), 11.26
Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni! Egy élő webcam képet szeretnék létrehozni egy weblapon. valami olyasmit, mint ez. http://www.irisz.hu/webcam_large.html
Ami adott: webkamera, PC, ADSL net nem fix IP-vel, egy weblap az ATW-n, rengeteg lelkesedés, kevés tapasztalat.
 

flashből képméretnek megfelelő ablak nyitása?

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 04.23
hogyan lehet azt megoldani, hogy
egy flashben történő on(release) esemény hatására
egy megadott méretű, eszköz-, státusz-, stb. sor nélküli
(popup) böngésző ablakban nyíljon meg a kívánt tartalom.
getURL(?)

előre is köszi!
 

Teljes középreigazítás CSS-sel

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 00.45
Sziasztok
Lehetséges egy DIV-et a böngészőben vízszintesen és függölegesen is középreigazítani, függetlenül a képernyő felbontástól?
(Tehát 800x600 és 1024x768-as felbontáson is középen)
 

december 12

Spyware virus vagy csak a google idétlen?

klimakiraly · 2005. Dec. 12. (H), 21.51
Helló!

Rákeresek erre "dmoz forum" és azt mondja...

http://www.google.co.hu/search?num=100&hl=hu&newwindow=1&q=dmoz+forum&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

We're sorry...

... but we can't process your request right now. A computer virus or spyware application is sending us automated requests, and it appears that your computer or network has been infected.

We'll restore your access as quickly as possible, so try again soon. In the meantime, you might want to run a virus checker or spyware remover to make sure that your computer is free of viruses and other spurious software.

We apologize for the inconvenience, and hope we'll see you again on Google.


Nektek is?

ja és ha tudtok egy elő dmoz szerkesztőt az se lenne rossz!

K.K.
 

Domain név állapotának ellenőrzése

Anonymous · 2005. Dec. 12. (H), 20.41
Hali!

A kérdésem az lenne, hogy kívülállóként (nem vagyok domain regisztrátor) van-e lehetőségem arra, hogy egy domain név állapotát megnézzem? Tehát, hogy foglalt-e stb. Van-e valamilyen nyilvános adatbázis? (Természetesen mindezt a saját oldalamon.)
 

Kliens környezeti változójának lekérdezése PHP-vel

Anonymous · 2005. Dec. 12. (H), 16.45
Tisztelt Kollégák!

Meg tudná mondani valaki, hogyan tudom lekérdezni a kliens gép rendszerváltozóit? Ugyanis a cégünknél minden gépen van egy bizonyos változó (amelyet pl. dos ablakban set-el is tudok manipulálni), viszont pl. a getenv() függvény nem látja (A változóval amúgy rendben van, mivel más, nem php-ban írt program felhasználja az értékét).

Tudna valaki ebben segíteni?

Köszönettel: Szűcs Péter
 

Checkbox alkalmazása

Anonymous · 2005. Dec. 12. (H), 11.00
Tisztelt Kollégák!

Nemrég kezdtem a PHP-vel foglalkozni, és sajnos segítségre szorulok ,ezért fordulok hozzátok.

MySql adatbázist használok, és szeretném az adatbázis egyik táblájának tartalmát egy html oldalon megjeleníteni úgy, hogy az egyes rekordok mellé egy checkbox kerüljön, amivel a rekordokat törlésre jelölhetem ki. És persze egy nyomógomb lenyomásával törölnöm is kellene. (az adatbázis megnyitása, és az tábla kiválasztása megy, azzal nincs gondom, csak az előbb leírt problémával vívok már néhány napja).

Előre is köszönöm a segítséget: Sz. Péter