ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2002 - Fórum téma

március 19

ASP futtatása WindowsXP, Apache környezetben

kmarci · 2002. Már. 18. (H), 23.41
Sziasztok!

van 1 gondom:

Szeretnék megismerkedni az ASP-vel, de sajnos nem tudom megfelelően beállítani az Apache-ot.

IIS-t próbáltam, de már le is szedtem mert kabaré az egész.

Kérem segitsen aki már próbálta az ASP-t, Windows alatt, Apache-al.
Mit és hogyan kell csinálni hogy jó legyen az Apache?

egyébként az Apache 1.3.23 fenn van és a PHP fut rajta.
köszi
 

postnuke .71 - első tapasztalatok

einstand · 2002. Már. 18. (H), 21.14
Kipróbáltad már a hivatalos .71-et? Mik az első tapasztalataid?
Install, belövés, fordítások....
Írd meg!
 

március 15

freeweb?

Szendwich · 2002. Már. 15. (P), 19.06
Szasztok!
Végig próbálgattam pár magyar/külföldi szolgáltatót, és nem jutottam eredményre. Tud valaki olyan ingyenes, php-t, és feltöltést támogató ingyenweb oldalt??
 

php és Windows iis server ??? Lehetséges?

chris2 · 2002. Már. 15. (P), 02.09
Üdvözletem mindenkinek!
Lenne egy egetverő nagy kérdésem, problémám.
Nem tudja valaki, hogy a microsoft iis-servere alá hogyan lehet berakni a php-t?
Nagyon fontos lenne, mert sajnos apachot, és egyéb szerverekerót a microsoft hülye szerződése miatt nem használhatunk, és nemsokára várjuk a Ms-eseket softverellenörzésre. Eddig apach-ot használtunk, de ha azt meglátják, jaj neküknk!
Aki tud legyen szíves segítsen! Előre is thx!
 

március 15

Free szerver?

barti · 2002. Már. 14. (Cs), 23.39
Üdv mindenkinet!
A phpnukevel lenne egy kis problémám.... Készen van az oldal, de nincs szervergépem. Lehetséges ezt ingyenes szervereken elhelyezni, ami támogatja a PHP-t és a MySQL-t? Egyáltalán van ilyen?

Előre is köszi:
barti <barti##kukac##index.hu>
 

március 13

emailbol postolni

vjozsef · 2002. Már. 13. (Sze), 12.13
Hali!

Feladatot kaptam: a postnuke rendszerbe kivulrol email utjan elsosorban cikket/hozzaszolast eljuttatni, s ott mintha a user a php-s oldalon vitte volna be a cikket, eltarolni mysql-ben...lenyeg, hogy a user olyannyira lusta, hogy emailbol szeretne postolni a postnuke oldalra...lehetseges ez?

otleteket varok! :D
 

március 6

PHP SAPI for Windows

Phanatic · 2002. Már. 6. (Sze), 17.59
A PHP csomagban van ugye egy SAPI könyvtár, amiben van egy php4apache.dll, ami ugye arra szolgál, hogy a php-t nem CGI módban futtatja, hanem modulként.

Na mármost ehhez milyen beállításokat kell eszközölni (Apache és PHP).

Persze mindezt Windows-ban...
 

március 4

valtozo darabolasa

szisti · 2002. Már. 3. (V), 22.19
Sziasztok a kovetkezo a problemam

van egy valtozo (000325 stb) en azt szeretnem hogy az elejerol eltunjon 2 db 0 es csak 4 karakter maradjon

hogy lehet megcsinalni?????
 

február 22

Hogyan lehet...?

Szeder · 2002. Feb. 22. (P), 00.46
Én freewebes vagyok és a munkámat amit csináltam php-vel azt csak a szerveren tudom megnézni! Ez text-es php alkalmazás és azt hogy lehet hogy megtudjam nézni a gépemen is ,tehát hogy a merevlemezen?
 

február 16

PHP cookie probléma

KergeKacsa · 2002. Feb. 16. (Szo), 18.10
Van egy kis gondom.
Az index.php oldalamon idáig volt egy setcookie parancs, és ugyanazon az oldalon kicsit lejjeb kiolvasta a cookie tartalmát(HTTP_COOKIE_VARS), és attól függően folytatódott a futás. (természetesen csak a következő lekérésnél vette figyelembe a cookie-t.)
Most áttértem egy másik módszerre az egyszerűség kedvéért. Az oldal elején require-el berántok egy design.php-t (ugyanabban a könyvtárban van.), amiben függvények (function) írják ki az oldal HTML-kódjának elejét, végét. Magyarul behúzom, és utána lefuttatok egy felso() sort. Na ebbe a függvénybe került a cookie beállítása és a lekérdezése is. Viszont nem müxik.
A setcookie bellítja a cookie (ezt látom), de visszakapni nem tudja.
Mi lehet a probléma? (Esetleg a setcookie parancs domain és/vagy path argumentumaival lehetne büvészkedni.)