ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2002 - Fórum téma

augusztus 30

Bejelentkezés megjegyzése - cookie nélkül - hogy???

parhuzamos · 2002. Aug. 30. (P), 10.52
Azt szeretném, hogy a felhasználó - gépe újra indítása után is - be tudjon lépni, de úgy, hogy a jelszavát nem kell beírnia, mert az "meg van jegyezve" (felhasználónévvel együtt).

Hogy lehet ilyet csinálni?

Cookie-ban nem akarom letárolni a felhasználónevet és jelszavat, mert ugye az elolvasható vagy másolható egy másik gépre.

Milyen megoldást javasoltok?

parhuzamos
 

augusztus 28

mit hogy?

drey · 2002. Aug. 28. (Sze), 18.08
sziasztok!
namondjuk olyat lehet-e valahogy php-vel elérni, hogy egy adott könyvtárban lévő összes fájlt beinklúdozza szépen egymás után??? és ha lehet akkor hogy - főleg ez érdekelne :))

köszi
drey
 

POST kérés

A-Tom · 2002. Aug. 28. (Sze), 01.13
Szeretnék kapcsolatot nyitni PHP-ben egy másik PHP fájllal, fsockopen() segítségével. Szeretnék neki GET vagy POST kérést küldeni. Csak nemtudom hogy kell olyat írni. Akinek van ilyesmi leírása az írjon.
 

augusztus 23

win php ben nincs postgres support?

stpetrus · 2002. Aug. 23. (P), 14.10
A wines apacsomról szeretnék kapcsolódni a linuxos postgres adatbázisomhoz. és ez a hibaüzenet.:
Fatal error: Call to undefined function: pg_connect() in d:\appserv\www\hotel\oldalak\gb\functions_pg.inc on line 20

Mi lehet ennek az oka? nem tartalmaz a php postgres kiegészítőt? ha ez a gáz..honnan lehet letölteni és hogy lehet beélesíteni?
 

PHPedit debugger nem működik

BNorbi · 2002. Aug. 23. (P), 09.24
Sziasztok !
Én még nagyon kezdő vagyok a PHP-ban. Olyannyira, hogy még a fejlesztőkörnyezetet most próbálom kialakítani. Na ezzel van a bajom.
Az összeállítás: Win XP + Apache 1.3.26 + PHP 4.2.2 + DBG 2.10lp1 + PHPEdit 0.7.1.78
A bajom az hogy nem megy a debug. A PHPEdit debugger status az mondja monden OK.
Ha azonban megpróbálok egy oldalt debuggolni, néhány másodperc méla csend után ezt az üzenetet kapom: "Sessin start timeout has expired." Na most ennek akkor mi baja? Kérem ha valaki tud segítsen.
Előre is köszönöm!!!
 

Php.ini valtozatlansag

gyraphe · 2002. Aug. 23. (P), 08.57
A kovetkezo problemaval kuzdok mar jo par napja: Windows NT4 alatt, Apache 1.3.2x es PHP 4.3.0-dev eseten barhova teszem a php.ini-t, hiaba modositok benne valamit, a modositasok nem kerulnek ervenyre. Tehat hiaba allitom be a max_execution_time-t, nem azt hasznalja.

Mar minden lehetoseget kiprobaltam (osszes php.ini torlese, kulonbozo helyeken valo tarolasa - C:\Winnt.400, C:\PHP, C:\Winnt.400\system32), de sehogyan sem mukodott.

Az erdekes dolog az, hogy pl a session.name direktivat sikerult megvaltoztatnom.

A problema a 4.2.2-es stabil verzioval is fennal.

Tovabbi reszeletek itt: http://www.phpbuilder.com/board/showthread.php?s=c50912638e049f562f00cfdbe0442657&threadid=10207264

Otlet? :(
 

augusztus 16

Képfeltöltés

sirico · 2002. Aug. 16. (P), 15.05
hello
Valaki tud egy jó leírást hogyan lehet képet feltölteni php segítségével.
mysql hozzáférés van de a szolgáltató nem engedi azt a módszert, hogy
egy temp- be feltöltöm a képet, ami aztán átkerül a tárhelyedre
file_uploads=off
help!!!
 

augusztus 14

winXP+PHP4.1.2+Apache1.3.20+IE6 hiba

teamtom · 2002. Aug. 14. (Sze), 11.07
Sziasztok!
A következõ, meglehetõsen egzotikus hibajelenséggel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Windows98, Apache1.3.20, MySQL3.23.42, PHP4.1.2, Internet Explorer 5 összeállításban a szkriptjeim az elvárások szerint mûködnek.
Nemrégiben WinXP Pro-ra álltam át, ugyanezekkel az elemekkel, kivéve persze az IE6-ot.
Néhány szkriptem - próbálkozásaim alapján azok, amelyek futtatásának kimenete meghalad egy kb. 40 Kb-os értéket -
az IE6 böngészõben nem jelenik meg: vagy semmi nem történik, vagy a "The page cannot be displayed" hibaüzenet jelenik meg. Ha új ablakba kérem az eredményt, akkor a homokóra õrült vibrálásba kezd, a státuszsorban a "web site found" és a szkript URL-je felváltva villog. Ha pár másodperc után ez megáll, az eredmény az esetek 90 százalékában rossz: szemét karakterek jelennek meg, amik elrontják a formázást. Ha nem áll meg a villogás, akkor semmi sem történik, csak a stop gombra kattintás marad.
Próbáltam több PHP verziót, mind ugyanezt produkálta. Próbáltam a Netscape 4.77-et. Csodák csodája: a Netscape helyes eredményt ad!
Legelõször valami hibás szkriptre gyanakodtam, de a hibajelenséget már a phpinfo(); utasítás kimenete is produkálja.
Babrálva a szkriptjeimet, adódott a fentebb említett 40 Kb-os határ.
Ugyanazon az otthoni gépen van Win98 (böngészõ: IE5) is. Feltelepítve a fennti szerveroldali elemeket, minden mûködik!
Látszólag tehát a WinXP a ludas, gyaníthatóan az IE6.
Szeretném a dolgaimat újra következetesen WinXP alatt használni, a szkripteket IE-rel megjeleníteni! Mit lehet tenni?
Elõre is köszönöm a segítséget!
 

augusztus 14

PostNuke MAGYAR DOKSI

szolo · 2002. Aug. 13. (K), 23.37
Igazat bevalva ma találkoztam először a témával, úgyhogy egyelőre csak sejtem, mi is ez az egész. Tartalomkezelő rendszer... rendben, de hogy kell installálni, programozni, használni... Szóval még az elején vagyok, így ha tudnátok ajánlani valami magyar doksit a témához, vagy ha el tudnátok inditani valamilyen irányban, nagyon hálás lennék.
 

4.2.2. nincs paraméter

dobee · 2002. Aug. 13. (K), 20.14
Egy kicsit tele lett a hócipőm még nyáron is amikor feltettem a phped 3-at. Ezután behalt a jól bevált 4.1.2-es php-m. Gondoltam leszedem akkor már a legujabb 4.2.2-t. Erre ez a legujabb STABLE release nem akar átadni egyetlen változót se. SE GET, SE POST!

Ez hibás ahogy van, vagy én vagyok béna?