ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 14, 2002 - Fórum téma

winXP+PHP4.1.2+Apache1.3.20+IE6 hiba

teamtom · 2002. Aug. 14. (Sze), 11.07
Sziasztok!
A következõ, meglehetõsen egzotikus hibajelenséggel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Windows98, Apache1.3.20, MySQL3.23.42, PHP4.1.2, Internet Explorer 5 összeállításban a szkriptjeim az elvárások szerint mûködnek.
Nemrégiben WinXP Pro-ra álltam át, ugyanezekkel az elemekkel, kivéve persze az IE6-ot.
Néhány szkriptem - próbálkozásaim alapján azok, amelyek futtatásának kimenete meghalad egy kb. 40 Kb-os értéket -
az IE6 böngészõben nem jelenik meg: vagy semmi nem történik, vagy a "The page cannot be displayed" hibaüzenet jelenik meg. Ha új ablakba kérem az eredményt, akkor a homokóra õrült vibrálásba kezd, a státuszsorban a "web site found" és a szkript URL-je felváltva villog. Ha pár másodperc után ez megáll, az eredmény az esetek 90 százalékában rossz: szemét karakterek jelennek meg, amik elrontják a formázást. Ha nem áll meg a villogás, akkor semmi sem történik, csak a stop gombra kattintás marad.
Próbáltam több PHP verziót, mind ugyanezt produkálta. Próbáltam a Netscape 4.77-et. Csodák csodája: a Netscape helyes eredményt ad!
Legelõször valami hibás szkriptre gyanakodtam, de a hibajelenséget már a phpinfo(); utasítás kimenete is produkálja.
Babrálva a szkriptjeimet, adódott a fentebb említett 40 Kb-os határ.
Ugyanazon az otthoni gépen van Win98 (böngészõ: IE5) is. Feltelepítve a fennti szerveroldali elemeket, minden mûködik!
Látszólag tehát a WinXP a ludas, gyaníthatóan az IE6.
Szeretném a dolgaimat újra következetesen WinXP alatt használni, a szkripteket IE-rel megjeleníteni! Mit lehet tenni?
Elõre is köszönöm a segítséget!