ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2002 - Fórum téma

június 19

RegExp probléma

MP · 2002. Jún. 19. (Sze), 20.03
Én nem tudom, hogy működik ez a PHP-ban, de nekem az alábbi ereg()-el nem sikerült az olyan dátumok találata, amiben az órák száma csak egy jegyű.
pl.: '2001 júl. 26 9:42'
Próbáltam preg_match()-el is, ugyanaz az eredmény...
Ime a kódom:
preg_match("/^(\d{4})\s(\D{3,5})\.\s(\d{1,2})\s(\d{1}\d?)\:(\d{1,2})$/", $row['FelvitelDatum'], $pdate))
ereg ("^([0-9]{4})[[:space:]]([a-záúó]{3,5})\.[[:space:]]([0-9]{1,2})[[:space:]]([0-9]{1,2}):([0-9]{1,2})$", $row['FelvitelDatum'], $datefragments))
Már mindent megpróbáltam... :(
Eredmény semmi. Ha esetleg valaki tudja, hogy lehet MSSQL 7-es szervert rávenni, hogy más formátumban küldje a dátumot, ez is megoldaná szerintem a problémát.
 

PostCalendar problema

vjozsef · 2002. Jún. 19. (Sze), 19.43
Miert irja ki ezt a postcalendar, amikor raklikkelek az egyik esemenyre?

Uj ablak nyilik, majd:

Warning: Missing argument 1 for pnthemeload() in /var/www/pn/includes/pnAPI.php on line 891

Warning: Failed opening 'themes//theme.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /var/www/pn/includes/pnAPI.php on line 923

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at /var/www/pn/includes/pnAPI.php:891) in /var/www/pn/includes/pnHTML.php on line 334

segitsen vki, nem jovok ra mi ez a hiba!
 

június 18

Animáció oldal betöltése alatt/előtt

paal · 2002. Jún. 18. (K), 08.25
Hi!

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy amíg egy oldal töltődik addig egy pl. animált gif mutatja, hogy "loading"? Emlékeim szerint valami css móka. A Xoops CMS-nél (http://www.xoops.org) látam először ilyet, akkor meg is néztem de hát az ember feje nem káptalan... :)

Köszi, Pali
 

június 17

download modul PN 7.x-hez

vjozsef · 2002. Jún. 17. (H), 00.35
Letezik vhol egy Download modul PN-hez? Ertem ezalatt, nekem olyan kellene, ami nem csak a linket tarolja, hanem magat a letoltendo anyagot is?

tehat egy storage vagy ijesmi modulra faj a fogam...melyik tudja ezt?
 

június 15

Van ingyenes MySQL szerver?

Kérésre törölve 1. · 2002. Jún. 15. (Szo), 19.36
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet olyan szervert találni, ahol ingyenesen lehet mySQL-t hostolni? Tárhelyem, meg php futtatási lehetőségem van, meg minden ami kell, csak mySQL nincs, és ezt szeretném megoldani úgy, hogy egy másik szerveren lévő adatbázisomat nyitok meg. Szóval ha tud valaki segíteni, annak megköszönném. Köszi, sziasztok!
 

$_POST értékadás

Detran · 2002. Jún. 15. (Szo), 00.45
Ha egy adatbázis műveletet akarok végezni, akkor gondot jelenthet a Refresh lenyomása a böngészőben, mert illyenkor többször is végrehajtódhat az utasítás. Ennek kivédésére újratöltöm minden műveet után az oldalt, ezeket a sorokat illesztem be a végrehajtás után:

echo "<html><head><meta http-equiv=\"refresh\" content=\"0;URL=linkadmin.php\">";
echo "</head><body></body></html>";
exit;

Ezután szeretnék egy user-azonosító rendszert betenni a struktúrába. Ezt úgy képzeltem el, hogy minden oldalnál a betöltés elején ellenőrzöm a login/password változókat, amelyek minden FORM-ba bekerülnek hidden változóként. A gond az oldal újratöltésnél van. Meg lehet valahogy oldani, hogy $_POST változókat adjak át az újratöltésnél? Vagy van erre más módszer is?

Detran
 

június 9

postgresql+win

stpetrus · 2002. Jún. 9. (V), 13.20
Szegasztok !!

Ha valaki tugya hogyan kell feltelepíteni windózra a popstgresql-t...akor írja már meg..
vagy ha van linkje a telelpítést illetően akkor kűggye már el..

Előreis köszi:::StPetrus
 

június 6

DNS szerver lehet-e a webszerverem?

ketyi · 2002. Jún. 6. (Cs), 21.06
Csinálok egy webszervert. Linux platform + Apache + PHP + MySQL.
Beviszem egy szerverparkba. A kérdés csak az, hogy megtehetem-e azt, hogy ez egyben domain name server is lesz, így nem kellene ezért a szogáltatásért évi díjat fizetnem más szolgáltatóknak, a nálam tárolt honlapokért. Lehet ezt így?
 

currency modul

vjozsef · 2002. Jún. 6. (Cs), 13.55
Mondja mar meg vki pls, h a currency modul a postnuke core-ban hogy mukodik? mit kellene mutatnia s hogy miutan vettem fel ertekeket az adminisztraciojanal?
 

i-partner blokk

paal · 2002. Jún. 6. (Cs), 11.28
Hali!

Felraktam ezt a blokkot (http://www.portalzine.de by MagicX), be is állítottam, a reklámcsík is üzemel mégsem mutat semmit a blokkban. Sejti valaki, hogy miért nem üzemel?

Link: http://haromfa.webpeca.hu/html bal oldalon legfelül.

Köszi, Pali