ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2002 - Fórum téma

augusztus 8

Programozás folyóirat indul, jelentkezz!

PentaxLabs · 2002. Aug. 8. (Cs), 01.53
Azok jelentkezését várom akik már alkottak valami szépet, valami jót!, amit érzésük szerint érdemes lenne a nagy nyilvánosság előtt bemutatni.

További információk a www.tar.hu/pentaxlabs címen illetve a pentax_labs##kukac##yahoo.com címen.

Tisztelettel H. Zsolt
 

Programozás folyóirat indul, jelentkezz!

PentaxLabs · 2002. Aug. 8. (Cs), 01.52
Azok jelentkezését várom akik már alkottak valami szépet, valami jót!, amit érzésük szerint érdemes lenne a nagy nyilvánosság előtt bemutatni.

További információk a www.tar.hu/pentaxlabs címen illetve a pentax_labs##kukac##yahoo.com címen.

Tisztelettel H. Zsolt
 

augusztus 7

Mysql connect gond

Frankie21 · 2002. Aug. 7. (Sze), 19.53
Segítséget kérek.
A postnuke-ot frankón feltelepítettem a saját gépemre, de most az internetre is fel kell raknom.

De nem megy a telepítés. Kértem a szolgáltatót, hogy hozza létre a rogue nevű adatbázist, megadtam, hogy mi a felhasználónév és a jelszó. Visszajeleztek, hogy renden van, elkészült. Ennek ellenáre azt a hibaüzenetet kapom, hogy

No database made.Error connecting to db
Program: /usr/home/webusers/ezahonlapnev/html/install/db.php - Line N.: 45
Database: Rogue
Error (1044) : Access denied for user: 'ittvananevfrankon@localhost' to database 'Rogue'

Ha locahost helyere a www.honlapnev.hu-t irom akkor se jó.

Most mit csináljak?? A rendszergizda azt mondta nem ismeri ezt a rendszert, nem tud segíteni.

> Frankie
 

július 31

Hibát kapok ha a php oracle támogatással használnám.

mofu · 2002. Júl. 31. (Sze), 10.12
Hali

Van egy ilyen gond hogy ha a php.ini-be beteszem ezt a sort
extension=php_oci8.dll és indítom az apache-ot hibát ad egy kis ablakba :



oci8 :Unable to initialize module
Module compiled whit modul API=20020429, debug=0, thread-safety=1
PHP compiled whit modul API=20010901 debug=0, thread-safety=1
There option need to match


Találkozott ilyennek valaki vagy olvasot róla valahól, esetleg megoldást tud rá ?
 

július 30

forumhiba

kempelen · 2002. Júl. 30. (K), 17.26
Hali Robi!

Nagyon zavar, hogy belepes nelkul is be tudok menni a "valasz" menupontba, szepen megirom, es mikor elkuldenem kiirja hogy rosz nev. Nem tudnad beallitani, hogy ne lehessen valaszt fogalmazni ha nem lehet elkuldeni?

Koszi.
Kmp
 

Hírlevél készítése

World-Soft · 2002. Júl. 30. (K), 14.34
Sziasztok!

Szeretnék csinálni PHP-ben egy hírlevélküldő rutint. A levélküldéssel alapjában nincs gond, a címeket egy MySQL táblából ki is tudnám nyerni.
Viszont azt nem tudom milyen módon külgyem el a leveleket. Arra gondoltam, hogy egy ciklus segítségével egyesével küldöm. Még nem próbáltam ki, de attól félek ezzel lesz egy kis gond. Ha több száz (és várhatóan annyi lesz, sőt...) felhasználónak próbálom egymás után elküldeni a mailt, akkor az túl sokáig fog tartani, és a script futása időtúllépés miatt le fog álni.

Ezt hogy lehet kiküszöbölni?

Lehet, hogy a levelek konkrét elküldését nem is PHP-ben kellene csinálni, vagy nem egyesével küldeni? A követelmény az, hogy a címzettek nem láthatják egymás címeit, mert ahoz a többi felhasználónak semmi köze.

Mihamarabbi válaszotokat előre is köszönöm.
 

Nagyon Help!!!!

AndrewBoy · 2002. Júl. 30. (K), 13.16
Segítség!
Egyik pillanatról a másikra a működő Post Nuke (7.13) News modul része ezt írta ki:
DB Error: getArticles: 1030: Got error 28 from table handler

MINDEN megy amúgy!
Hírszerkesztés, módosítás, Minden, csak a főoldalon nem jelenik meg!
Nagyon gyorsan kérnék segítséget!
 

július 28

Mikor e-mail cím az e-mail cím

hoofi · 2002. Júl. 28. (V), 15.52
Sziasztok!

Készítettem egy regisztrációs oldalt.
Az ott megadott e-mail cím a felhasználo későbbi azonositója, hiszen abból csak 1 van.
Ahhoz kérnék segítséget, hogy mikor e-mail cím az e-mailcím?
Gondolok a következőkre.
A címben csak az angol abc betűi, számok, a _ , a @, és a. lehet benne.
@-ból csak 1
nem lehet @. és .@
Az első karakter nem lehet _ és . és @.
Én eddig ennyit ellenőriztem le, lehet, hogy vannak még hasonló buktatók.

A válaszokat előre is köszönöm!
 

július 22

ablakokba adattöltés

stpetrus · 2002. Júl. 22. (H), 18.00
Szeretnék 1 olyan dolgot +valósítani, amelybe több brózer ablak szerepel és az egyiből, ami a menü, a másik brózerablakba nyitom az oldalakat.
NEM frame kell...
Előre is köszi...
 

július 20

Hogyan lehet egy egész sort törölni az adatbázisból?

Kérésre törölve 1. · 2002. Júl. 20. (Szo), 16.24
Azt hiszem, a téma magáért beszél.