ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 11, 2016 - Fórum téma

$_SERVER['HTTP_HOST'] probléma

mezoltan · 2016. Jan. 11. (H), 19.32
Egy olyan problémába ütköztem, hogy a $_SERVER['HTTP_HOST'] tömbelem értéke idáig a várt megfelelő értéket tartalmazta (www.valahol.hu), de jelenleg valamilyen oknál fogva ip címet ad vissza. Mi okozhatta ezt a változást? (A futtató környezetben elméletileg nem történt változás.)
 

Milyen Linux distro-t ajánlotok otthoni szervernek?

inf · 2016. Jan. 11. (H), 17.07
Konkréten ennek az odroid xu4-nek kellene egy oprendszer, amire feltennék adatbázist meg HTTP szervert itthoni használatra, esetleg később VPN-el kitenném netre, de ahhoz még nem értek. Telepítésnél rádugnám a monitort, egyébként meg SSH-n kommunikálnék vele, szóval ha lehet kerülném a GUI-t a felesleges terhelés miatt, esetleg GUI-val telepíteném, és később text mode-ban indítanám, ha lehet ilyet.

A manual ezt írja:

The ODROID-XU4 can run many free, full-featured, Linux-based, open-source operating systems. Two of the most popular, Ubuntu and Android, are available for download from Hardkernel’s website, while many other flavors of Linux may be compiled
from source, such as ARCH Linux, FreeBSD, Fedora, CentOS, OpenSUSE, Slackware, and Mint. All of them have a common customized
kernel which allows the operating system to communicate with the
ODROID hardware. Hardkernel publishes kernels that are specific to
the ODROID architecture, and maintains a repository where they may
be downloaded and installed as improvements are made.


Én egy darabig Arch-ra gondoltam, de túl gyorsan változik (rolling release), és sokan mondják, hogy emiatt nem alkalmas szervernek.

A FreeBSD-t ajánlották, de pár tavalyi levlista bejegyzés alapján elég instabil még ezzel a kütyüvel.

Én erősen az Ubuntu felé húzok, mert azt már ismerem, és általában stabilnak tartom. Van LTS verziója és hatalmas közösség van mögötte. Érdekelne valaki olyannak is a véleménye, aki már foglalkozott szerver üzemeltetéssel, nehogy benézzek valamit.
 

Batch File konvertálás linux Shell Scriptsbe

jzsolti · 2016. Jan. 11. (H), 12.44
sziasztok!

Ezt a bat file-t kellene megírnom linux shell scriptbe:
@echo off
:LOOP
cls
e:\wamp\bin\php\php5.3.13\php.exe gen.php
pause
goto LOOP

Idáig jutottam:
#!/bin/sh

echo +v
:LOOP
clear
php /opt/lampp/htdocs/teszt/Generator/gen.php
sleep
goto LOOP

Hibaüzenet:
"/opt/lampp/htdocs/tesztAz adatbzis szerver nem elérhető!sleep: hiányzó operandus
További információkért adja ki a(z) „sleep --help” parancsot.
/opt/lampp/htdocs/teszt/Generator/gen.sh: 8: /opt/lampp/htdocs/teszt/Generator/gen.sh: goto: not found
"

Tudnátok segíteni? A LOOP-nak sehol nem találom a megfelelőjét.
 

Milyen boot rendszer van az androidos kütyük alatt?

inf · 2016. Jan. 11. (H), 06.13
Látom, hogy sokan rootolják az androidos mobilokat, tableteket oprendszer csere miatt. Érdekelne, hogy hogyan megy pontosan a boot ezeknél, illetve, hogy ennek a sajátosságai miatt miért nem lehet szimplán pendrive-ról telepíteni rájuk egy másik Linux disztrót?