ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2015 - Fórum téma

szeptember 5

Oszlopok szerinti sorbarendezés PHP-ban

andras10 · 2015. Szep. 5. (Szo), 01.29
Üdv. a Fórumozóknak !

Van egy egyszerű kérdésem, amit sajnos nem tudok kitalálni.
Van egy akármennyi sorból és N db oszlopból álló, | jellel elválasztott rendezett adatbázisom.

A Unixban van egy ilyen utasítás :

system ("/usr/bin/sort -t\\| -k4 -r -n $ut/dat/adatallomany.dat.bak -o $ut/dat/adatallomany.dat");
Ezt a sort a PERL nyelvű programba be lehet írni, ott működött.

Ezen paraméterek közül a -k4 jelenti, hogy a 4 oszlop elemei szerint, az -r pedig azt, hogy fordított sorrendben.

Kérdésem, hogy a PHP-ban van-e valamifajta sorbarendezést végző utasítás, amit hasonlóan lehet paraméterezni.
 

szeptember 3

Websocket továbbítás IP alapján

vmarci21 · 2015. Szep. 3. (Cs), 18.18
Sziasztok,
azt szeretném megoldani Node.js-el, hogy a Websocket-el küldött üzenetek csak ugyanarra az IPcímről jövő kapcsolat(ok)ra legyenek továbbküldve amelyről jöttek.

szeptember 1

Távmunkahely - Ti már voltatok így?

phpWalter · 2015. Szep. 1. (K), 17.07
Sziasztok!

Hónapok óta dolgozom egy cégnek távmunkában, egy nagy projektet kódolok PHP alatt egy most népszerű keretrendszerben. A problémám az, hogy nem fizetnek. Munkámmal meg vannak elégedve, de újabb és újabb igényeik vannak, amik az elkészült modulokból adódnak. Sajnos a megállapodáskor jóhiszemű voltam, de most úgy érzem, hogy kihasználnak. Pár hete azt gondoltam, hogy végre be tudom fejezni a projektet, de az ügyintézőjük a megrendelőre hivatkozva újabb és újabb igényeket küld.
Munkatársak nincsenek, véleményemet nem hallgatják meg felülről, a viszony diktatórikus.

Nem vagyok kezdő, ~ 10 éve ezzel foglalkozom, de egyre idegesebb vagyok, hogy mikor kapom meg a megbeszélt összeget.
Hamar kiderült számomra, hogy csak ezt az 1 projektet szabad elvállalni, többet nem.
Nem számítottam, hogy 4-5 hónapig tart a projekt, 1-másfél hónapot terveztem.

Ti már voltatok így?

Néhány biztató szónak, javaslatnak örülnék. Köszönöm.