ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2015 - Fórum téma

április 5

Apache szerver telepített modul hiánya

Phophilius · 2015. Ápr. 4. (Szo), 22.00
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom miért van az, hogy a weboldalam kettő különböző ingyenes szerveren is tökéletesen fut, de a dotroll-nál bérelt fizetős szerveren pedig nem az igazi.

Konkréten az a problémám, hogy weblapon a főmenü az js-ben van írva. Ezzel idáig nincs is semmi gond ez mind 3 szerveren tökéletesen működik. Viszont, az egyik menüponthoz tartozik egy pop-up menü rész is.
Ez viszont a dotroll szerveren nem akar sehogy előjönni, míg az atw (ingyenes) és a byethost17.com (ingyenes) szerverén is tökéletesen működik.

Szóval 99.9 % hogy a script jól van megírva.

Itt megtudjátok nézni: Az írásaink menüpontnál van a bibi
http://www.onfejleszto.atw.hu/ <- itt működik
http://www.onfejleszto.com/ <- itt meg nem

Nem nagyon értek hozzá, de:
Személy szerint én arra gyanakszom, hogy esetleg valamelyik Apache modul nincs aktiválva a dotroll szerveren...

Ha esetleg valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. Illetve ha ez a probléma Cpanel-en keresztül orvosolható, akkor mit és hol kéne beállítani?

Előre is köszi a segítséget!
 

Online fogyasztói magatartás

GeLoIBS · 2015. Ápr. 4. (Szo), 20.29
Üdv,

az alábbi rövid online kérdőív kitöltésére szeretném kérni a T. Fórumtársakat, többek között egy leendő Amazon.hu témájáról is szó esik benne. Egy IBS-es szakdolgozathoz kapcsolódik, mely az eCommerce témáját dolgozza fel. Kérem, hogy aki kitöltötte, posztoljon ide a topicba egy "Kitöltve" tartalmú sort.

http://bit.ly/1y6nc43

Előre is köszönök minden kitöltést, nélkülük a szakdolgozat mit sem érne!
 

[MySQL] Oldalletöltések és csoportosítás

sandrosdj · 2015. Ápr. 4. (Szo), 09.21
Üdv!

Ezzel a lekéréssel itt megkapom órákra / napokra ... lebontva, hogy hány oldalletöltés történt. Azt vártam, hogy csak az egyszeri oldalletöltéseket számolja (count(loadIp)), de nem.

$starttime/end: unix idő
$divide: a start és end között ennyi másodperces időközök
$items: start/end között ennyi elem legyen maximum /nem releváns/
loadIp (int): IP azonosító
SELECT COUNT(loadIp) AS loads, loadTime AS whenhappened FROM loads WHERE loadTime BETWEEN $starttime AND $endtime GROUP BY loadTime DIV $divide ORDER BY loadTime ASC LIMIT $items
Felvetődött a lehetséges megoldás, miszerint még loadIp szerint is csoportosítani kéne, de ha ezt teszem, akkor az adott intervallumon (start/end) belül maximum 1x szerepel, ez pedig nem jó.

Tehát: egy adott időintervallumban akarom megtudni oldalletöltésekből, hány egyedi látogató volt óránként, naponta, stb.

Milyen ötleteitek vannak, hogyan lehetne megoldani, hogy csak az egyedi látogatók számát tartalmazza a `loads`?

/Ha valami extrém alap dolgot néztem be, elnézést. :)/
 

április 4

Magyar commit üzenetek formája

Udi · 2015. Ápr. 3. (P), 22.19
Elgondolkoztam rajta, hogy a magyar nyelvű megrendelők projektjeiben magyar nyelven írnám a saját commit üzeneteimet, hogy a git logból egyszerű kiadási megjegyzést tudjak generálni nekik.

Van-e valami bevett forma, ami alapján az angolhoz hasonló tömör formában meg lehet írni az első összegző sort? Pl.:
  • Fix bug #123
  • Add feature x, y, z
  • Delete obsolete x, y, z
 

WP Woocommerce Budapest Bank (FirstData HU) bővítmény

orionstar · 2015. Ápr. 3. (P), 08.54
Hello!

Van valakinek esetleg készen Woocommerce-hez Budapest Bank / First Data (HU) payment gateway megoldása, amit megosztana? Természetesen kompenzációért cserébe!

Üdv.:
orionstar
 

április 2

Mysql szerkezet

iddqd · 2015. Ápr. 2. (Cs), 17.35
Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Rendszer: PHP / Codeigniter + Mysql

A jelenlegi meglévő szerkezet:
Adva vannak elemek, kategóriák szerint csoportosítva - 10 különböző - és így listázva az adott oldalon. Ezek közül van olyan kategória, ami további alkategóriákra oszlik. Az alkategóriáknak több csoportjuk van és 1 elem több csoportba is tartozhat. Jelenleg az összes alkategória és hozzá tartozó elem 1 táblában van tárolva. Pl.: Szállások kat. : típusa ( Hotel *** ) + jellege ( wellness ). Többféle típus és jelleg van, 1 szállás rendelkezik 1 típussal és akár több jelleggel. Ez mind 1 táblában van, mint alkategória tábla: alkategoria_neve | elem_id.

Feladat: Szeretnék szűrhetővé tenni alkategóriák alapján a lekérdezett listát.
Értelemszerűen több típus és jelleg lehet egyszerre a feltétel, így azt gondolom ezzel a felállással ez nem megoldható.

Az én megoldásom az lenne eddig:
Mivel a különböző kategóriák különböző alkategóriákkal rendelkeznek, vagy egyel sem, így az hogy kibővítem a táblát több oszloppal ( szállás típusa, jellege, stb ) szerintem nem jó megoldás, mivel sok üres cella maradna.

Amire gondoltam az az, hogy minden alkategóriának létrehozok egy külön táblát ( ez jelenleg kb 6 db ) pl: szállás típusa tábla: típus | elem
Így megoldható, hogy megkapjam a keresett alkategóriák halmazát ( hotel** + hotel*** / wellness ) és nem lesznek redundáns tábláim se. Könnyen bővíthető.
Viszont egy komplett lekérdezésben így akár lehet 6 JOIN is!

Ez mennyire lenne problémás?
Mi a véleményetek erről a megoldásról? Van más lehetőség is amire nem gondolok?

Előre is köszönök minden tanácsot és tippet!

Üdv!