ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2014 - Fórum téma

január 22

Datepicker

doctorwho · 2014. Jan. 22. (Sze), 21.59
Sziasztok!

Hogy tudom betenni a datepicker-t egy oldalon többször is? (5-ször kellene)
 

link kód

picci · 2014. Jan. 22. (Sze), 11.59
Sziasztok! Nem tudok rájönni, hogyan linkeljem a következőt:
Adott egy egyszerű weblap, a menüpontból iframe-be rakja a tartalmat. Eddig minden ok.

Azt szeretném megoldani, hogy egy másik weboldalról ne a fő oldal jöjjön be hanem egy adott (pl. Rólunk) menüpont...

Milyen kóddal tudom ezt megoldani? Mert ugye ha beírom:
weblapom.hu - akkor a főoldalt hozza be.
a
weblapom/rolunk.htm akkor csak a rolunk.htm oldalt hozza be de nem az iframebe, nem is látni az oldal többi részét...

Előre is köszönöm a jótanácsot...
 

január 21

egy uj online piactér - vanmit.hu

blik · 2014. Jan. 21. (K), 19.53
Sziasztok,

A véleményetekre lennék kiváncsi. Egy online piactéröl lenne szó, www.vanmit.hu. Mit is tudd amit a többi hasonló oldal nem? Egyszerüen lehet regisztrálni, a terméket amit el szeretnél adni egy rövid leírassal már fel is töltheted az oldalra. Webkamerával vagy mobillal készithetsz képet vagy googlenak a képkeresöjét használod. A térkép, amire a térbeli piac, alapszik szinkronba müködik a bal oldali listával, a keresésnek a feltétele a térképen látható terület, pl. ha budapesten keresel egy cipöt, bezoomolsz pestre. Miért is jo ez? Egyszerü modon megszabadulhatsz azoktol a dolgoktol amikre már nincs szükséged vagy olyasmit vásárolsz ami tetszik. Az üzlet megkötése csakis a vásárló és a vevö közöt történik, az oldal használata teljesen ingyenes.

Várom a véleményeket,
Üdv.
 

mysql Select darabolás

GreenEar · 2014. Jan. 21. (K), 09.18
Sziasztok ismét itt vagyok.

Egy kérdésem lenne, van egy dolog ami régen foglalkoztat, de csak most jutottam el odáig hogy szükségem is legyen rá.

Ha adott egy alap select lekérés mysql-ből, azt hogy lehet részletekben lekérni?


<?
require_once('kapcsford.php');
 
$dbc = mysqli_connect(DB_HOST, DB_USER, DB_PASSWORD, DB_NAME);

$query = "SELECT * FROM tablanev WHERE xy='" .$_GET['xy']. "', yx='" .$_GET['yx']. "', xyz=" .$_GET['xyz']. "";
$data = mysqli_query($dbc, $query);

?>



A lényeg az lenne hogy feltételek alapján csak akkor csatoljon a select-hez egy egy feltételt, ha arra valóban szükség van.

Van egy gondolatom de szerintem messze vagyok a lényegtől:


<?
require_once('kapcsford.php');
 
$dbc = mysqli_connect(DB_HOST, DB_USER, DB_PASSWORD, DB_NAME);

$query = "SELECT * FROM tablanev WHERE";

if ($_GET['xy']) {

$query = "xy='" .$_GET['xy']. "',";

}

if ($_GET['yx']) {

$query = "yx='" .$_GET['yx']. "',";

}

if ($_GET['xyz']) {

$query = "xyz='" .$_GET['xyz']. "',";

}

$query = "ORDER BY date ASC";


echo '...................';


?>


Ha tudtok nekem infót adni azt megköszönném. Bár eddig már sok dolgot sikerült megoldani a segítségetekkel. Lehet mindegy lenne ha tandíjat a weblabornak fizetném, én is jobban járnék meg ti is :D
 

PHP regisztáció és bejelentkezés

xentu · 2014. Jan. 21. (K), 00.41
Szeretném annak a bátor és ügyes embernek a segítségét kérni aki lenne olyan kedves hogy megírja nekem egy php alapú regisztációs és bejelentkeztő rendszert,
Regisztrációs során meg kéne adni a nevet, felhasználónevet, jelszavat és eha-kódot mivel ez az oldal egyetemisták számára készül, bejelentkezésnél csak fnevet és jelszót megadásával lehetne belépni, aminél ha jó a fnév-jelszó páros akkor továbbítana egy másik keretes szerkezetű oldalra,
 

január 19

Automatikus frissítés

GreenEar · 2014. Jan. 19. (V), 09.57
Sziasztok!

Egy kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok ismét.

A problémám az , hogy egy adott script segítségével szeretném ha az oldal 10 másodpercenként újratöltődne, hogy a mysql-ből lekért adatok automatikusan frissüljenek. Ez eddig működik is, csak az oldalon található egy form is, benne egy textarea, amibe ha pont írnak akkor a frissítés miatt törlődik a begépelt tartalom.
Gondolom kitaláltátok, amolyan chat szerűségről van szó. Beállítottam hogy a script csak akkor fusson le ha a textarea mezőnek az értéke =0. A probléma a következő:

Csak akkor frissül, ha írok valamit a mezőbe majd kitörlöm. Amit szeretnék, hogy 10 másodpercenként frissüljön esemény nélkül, de ha épp szöveget írnak akkor ne frissüljön. Nem tudom mi a hiba, remélem megvilágítjátok hogy mi a baj, a menyasszonyom szerint az hogy belevágtam a chat-dologba.
Bemásolom a scriptemet (enyém mert én loptam egyes egyedül :)) meg a formot is.

Van sok chat-es és oldalrész frissítős fórum a google-ben, de ha mód van rá akkor ezzel szeretném megoldani. Előre is köszönöm a segítséget/kritikát/hozzászólást mindenkinek.


<script type="text/javascript">
window.onload = function () {
frissites();
}
function frissites() {
var value = document.getElementById('szovegmezo').value;
if (value.length == 0) {
window.setTimeout('window.location.reload()', 10000);
}
}
</script> 



<form method="post">

<textarea name="szovegmezo" id="szovegmezo" onkeyup="frissites()"></textarea>

<input type="submit" name="submit" value="mehet">

</form>

 

Php tömb adatbázisba mentése

cezar62 · 2014. Jan. 19. (V), 09.33
Sziasztok.

Az alábbi kódban
  $szoveg = "http://weblabor.hu http://weblabor.hu";  
      
        if (preg_match_all("/\b(https?|ftp|file):\/\/[-A-Z0-9+&@#\/%?=~_|!:,.;]*[-A-Z0-9+&@#\/%=~_|]/i", $szoveg, $tomb))  
            {  
            for($x=0;$x<count($tomb);$x++)  
                {  
                for($y=0;$y<count($tomb[$x]); $y++ )  
                    {  
                    if ($tomb[$x][$y] != "http")  
                        {  
                        print $tomb[$x][$y]."\r\n<br />";  
                        }  
                    }  
                }  
            }  






 print $tomb[$x][$y]."\r\n<br />";    //után szeretnék egy adatmentést beszurni

$ujlink = "insert into email values ('', '$tomb[$x][$y]', '', '', '', '')";
mysql_query($ujlink) or die(mysql_error());
de csak Array[0] Array[1] ... kapok az adatbázisban iráskor, milyen megoldással lehet helyesen beiratni az adatot?
A preg-match_all át lett irva emailra és helyesen ki is listázza a képernyöre.
if (preg_match_all("/\b[A-Z0-9._%-]+##kukac##[A-Z0-9.-]+\.[A-Z]{2,4}\b/i", $forras, $tomb)) 
Üdv. cezar62
 

január 19

javascript scoroll

vikgfk · 2014. Jan. 18. (Szo), 23.31
Sziasztok

Egy javascriptes plugin után kutatok a neten, de nem sok sikerrel.
Egy div tartalmat szeretnék scorollozi úgy hogy ha az egeret ráviszem a div jobb vagy a bal felére akkor automatikusan kezdje el görgetni vízszintesen a tartalmat míg az egeret le nem veszem a divről vagy a div közepére nem húzom.

Valami hasonlóra gondolok mint a lapozónál van megoldva.
A linket vagy ha netán lenne valakinek valami hasonló példakódja akkor előre is köszönném.
 

Weboldal reklámfelületek

zsoltkis · 2014. Jan. 18. (Szo), 17.44
Sziasztok!
Egy olyan témával kapcsolatban kérnék tanácsokat, hogy készítettem egy weboldalt, nos kb 3 hete indult az oldal, jelenleg napi 5-6 száz az egyedi látogató, 16-35 év közöttiek. Nos a kérdésem az lenne hogy hol tudnék vevőket találni a reklámfelületeimre, van ilyen média csoport aki nem szemtelenül sokat vesz le, vagy van valakinek valami jó tanácsa, előre is köszönöm.
 

Beviteli mezőben csak szám karakter leütésének engedélyezése

vikgfk · 2014. Jan. 18. (Szo), 13.42
Sziasztok
Van egy javascript kódom amivel beviteli mezőbe leütött billentyűzetet ellenőrzőm, ezt úgy hogy a beviteli mezőben csak szám alapú billentyű leütések jelennek meg.
A problémám az hogy egy űrlapnál csak egy beviteli mezőt tudok vele ellenőrizni.
Mármost nekem kilenc beviteli mezőt kellene leellenőriznem.
Ami problémám a kóddal hogy ha többször használom ugyanazt a kódot /az azonosító átírásával/ akkor az összes közül csak az utolsó javascript kód működik, a többi meg nem.
A kérdésem az hogy miképpen tudnám úgy átalakítani hogy több azonosítót is tudjak leellenőrizni?

<script type="text/javascript">
<!--
window.onload = function() {
document.getElementById('arRange').onkeypress = function(e) {
var c = (window.event ? e.keyCode : e.which);
if (isNaN(String.fromCharCode(c)) && c != 8 || c == 32 ) { return false; }
}
}
-->
</script>

'ccmRange'
'futott_km'
'uzemora'
'szelep_szam'
teljesitmeny
sajat_tomeg
ossztomeg
szall_szem_szam


Ezeket az azonosítókat szeretném még hozzáfűzni úgy hogy rendesen működjön az összes beviteli mezőn.