ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2014 - Fórum téma

január 18

Java 2 - Útikalauz programozóknak című könyvet vennék.

deiksupp · 2014. Jan. 17. (P), 23.10
Java 2 - Útikalauz programozóknak című könyvet vennék.
Mind a 2 kötetet egyben.
Ha van eladó könyved ide írj: deiksupp##kukac##gmail.hu
 

Cisco cert. felkészítő könyveket keresek(CCENT, CCNA)

deiksupp · 2014. Jan. 17. (P), 23.08
Cisco cert. felkészítő könyveket keresek(CCENT, CCNA)
Ha van eladó könyved ide írj: deiksupp##kukac##gmail.hu
 

Facebook feed

gtoma · 2014. Jan. 17. (P), 16.19
Sziasztok!

Egy weboldalba szeretnék berakni az FB oldalának a hírfolyamát.
Igen szerencsétlen módon SZEMÉLYKÉNT regisztrált az ember, így a facebook a like nál nem adja ki miket posztolt. Tehát azt nem tudom használni.

Próbáltam neten rákeresni, találtam is egy oldalt, ami ilyesmi URLt ajánl:

https://graph.facebook.com/bosmark.kft/posts?access_token=226902774100595|gIWv-3nhtFGq_mAoS3yq6NktSwk

De mint látható sajnos csak "barátja lett" típusú válasz érkezik.

Valaki esetleg szedte már ki sikerrel egy MAGÁNSZEMÉLY posztolásait?
 

Google Maps Point cacheelése

bacsisza · 2014. Jan. 17. (P), 12.42
Sziasztok.

Elkezdtem egy boltkereső oldalt készíteni hobbi szinten.
Ehhez Joomla alaprendszert és egy hozzátartozó DJ Classifieds aprohirdető komponenst használok.
Olyan problémám akadt, hogy szeretném térképen is megjeleníteni a boltokat, viszont 1000 bolt felett nagyon lassan tölt be mert a térképre minden alkalommal újra ráhelyezi a pontokat.
Esetleg tudtok valamilyen megoldást ami a saját szerveremről töltené be ezeket az információkat?
 

január 17

MyWordPress = Zend Framework és WP adatbázis

zsoltkunsagi · 2014. Jan. 16. (Cs), 23.01
Sziasztok!

Van egy WordPress oldalam, ha nem frissítettem, akkor kellemetlen dolgok adódtak. A kódolása se tetszik.

PHP Zend Framework (1) alatt készítettem egy publikus felületet, a WP MySQL adatbázisból veszi a posztokat.

Az eredeti WP-t egy védett (.htpasswd) könyvtárba raktam, csak szerkesztőnek használom.

GitHub-ról (jobbra) a kód szabadon letölthető: https://github.com/webeswork/mywordpress

Tervezem, hogy majd Zend Framework 2-ben is elkészítem a programot.
 

Chrome OnChange(), load(), selector probléma.

Incomingson · 2014. Jan. 16. (Cs), 21.34
Kedves weblabor.hu-a tagok.

Nem fordulnék hozzátok ha nem kínlódtam volna a témával vagy több ízben.

Megpróbálom felvázolni a lehető legegyszerűbben az esetet. Ez egy játék itemlistáját tartalmazza, egy bolt menü ahol vásárolni lehet kategóriákra lebontva.

Első probálkozás:

Vagy egy fő php-m. Nevezzük el: index.php.
Ebben az index.php ban tartózkodik a következő kód:

echo '<select class="urlap_selectors" id="boltiaru" name="boltiaru" onChange="$(\'#targyak_\').load(\'bolt/admin_bolt_item.php?boltiaru=\'+this.value)">
<option value="">- Válassz -</option>';
$kategoria =  mysql_query('SELECT * FROM targyak_kategoriak');
while($kat=s($kategoria)){		
	echo '<option value="'.$kat['id'].'">'.$kat['kategoria_neve'].'</option>';
		
}
echo '</select>';
echo '<div id="targyak_"></div>';


Amint látható egy a kódsor a selector onChange fügvény segítségével load() ol egy php fájlt a targyak_ divbe! Ez sikeresen meg is történik. Ekkor létrejön egy $_GET['boltiaru'] az admin_bolt_item.php ben.( Majd egy hozzáad gomb segítségével az index.php elküldi egy ajaxal a szervernek mit rakjon be az adatázisba.)

A listázás megtörténik.

admin_bolt_item.php tartalma:

$k_t_kategoria =  mysql_query('SELECT * FROM targyak WHERE kategoria="'.$_GET['boltiaru'].'"');
	while($ktka=s($k_t_kategoria)){
item adatai.....
<input type="submit" value="Hozzáad" class="urlap_gomb" onClick="prog();">
		
	}
	
echo '<script>
function prog() {
$(\'#targyak_\').load(\'bolt/admin_bolt_item.php?boltiaru=\'+'.$_GET['boltiaru'].');
}
</script>';

Küldéskor az index.php ban lévő divbe (targyak_) betölti az admin_bolt_item.php fájl önmagát és átadja a $_GET ben lévő értéket hogy a kategóriakiválasztás megmaradjon!


Van egy ellenőrzés is a PHP ban, hogy a hozzáadott itemek ne jelenlenek meg!
A gond itt keletkezik: Mivel újratölti magát, ezért a load(); miatt a friss eredményeket kellene megjelenítenie.

SQL nehéz lekérés

Radon · 2014. Jan. 16. (Cs), 19.11
A felhasználók között szeretnék úgy keresni, hogy azokat találja, akikkel közösek a céljaink.
Táblák:
- users (id,name)
- goals (célok) (-id,name)
- user_goals (id, user_id,goal_id)

Felveszünk felhasználókat, és célokat, a felhasználók pedig jelölgetnek maguknak célokat. Mindenkinek különböző fajta és mennyiségű céljai vannak.
Azokat keresem, akiknek hasonló (legalább 1 megfelelés) céljai vannak, mint nekem.
 

Karma

inf · 2014. Jan. 16. (Cs), 01.50
Hallott már valaki a karma test runner-ről?

IDE-ben a JSTD mellett van még ez. Jasmine-el szeretnék tesztelni, és kiderült, hogy a JSTD runner-én már nincs support, viszont van egy karma runnere, amin meg van. Próbálom feltenni, de valamiért mindig empty test suite-ot ír.

január 15

Tomcat webserver config Windows Server 2008-on

szekeres.sandor · 2014. Jan. 15. (Sze), 17.34
Sziasztok,

JSP-ben szeretnék programozni Windows Server 2008 alatt. Eclipseben már meg tudtam csinálni projekteket; ez mind szép és jó csak élesben; a fent előbb leírt rendszerben hogyan kell beállítani a Tomcat-et? Mit kell beállítani ahhoz, hogy megtalálja a Tomcat servert?


Akár egy link is sokat segíteni ahol leírják, hogy hogyan lehet beállítani.

Előre is köszönöm.

ui.: ha jól tudom akkor csak ez kell, hogy a JSP kódom forduljon.
 

január 13

Kaszkádolt mező

Steve31 · 2014. Jan. 13. (H), 09.55
Sziasztok!

Kaszkádolt mezőkről kérdeznék. Tulajdonképpen mire valók ? Sok mindenhol olvastam, meg tanultam is erről, csak a feledés homályába merült. Szóval mit kell tudnom, mondjuk MySQL környezetben ? Előre is köszönöm a válaszokat!