ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 16, 2013 - Fórum téma

vodafone smtp (nyílt)

Pepita · 2013. Jún. 16. (V), 19.09
Sziasztok!

Létezik ilyen? Mi a cím?

Tudom, a helyzet igen gyanúsan hangzik, de a helyzet a következő.
Egy eléggé eldugott helyen vagyok, nálam van egy barátom vodás stick-je, ami kb 100x gyorsabb, mint az én telefonom modemként (telenor).
Levelezőkliens: Outlook express 6 (WinXP).

Fontos, hogy ezt használhassam, nagy forgalom, sok saját cím, címjegyzék és gagyi ebes felületek miatt.

Tudna valaki segíteni fiókbeállításban? Semmilyen jelszót, stb. nem tudok (barátom sem), vodát telenorról hívnom pedig vagyon.

Kérlek, legalább valami támpontot adjatok!

Üdv. Pepita.
 

Analitikai szolgáltatás API

webproghu · 2013. Jún. 16. (V), 14.10
Sziasztok!

A következő problémában szeretném a tanácsotokat kérni:
fejlesztek egy analitikai szolgáltatást, amihez tartozik egy API. Ehhez az API-hoz szeretnék egy PHP library-t írni, ami minél egyszerűbben beépíthető más weboldalakba. A lényeg, hogy szerver oldalon ha történik valamilyen esemény (regisztráció, belépés, stb), akkor azt valamilyen módon el tudjam küldeni az analitikai szolgáltatásnak. Például regisztrációnál a kódba egy ilyet illesztünk:

Event::create(
  'registration',
  'test##kukac##example.com'
);
A háttérben CURL-el hívom az API megfelelő metódusát.
A gondom ezzel az, hogy ha nagy a latency, az analitikai szolgáltatás szervere lassan válaszol, netalántál nem válaszol, akkor az eléggé meg tudja fogni az eredeti oldalt. Olyan megoldást próbálok keresni, ami minél egyszerűbb és akár egy shared hosting-os oldalba is beilleszthető, tehát nem igényel semmilyen különleges PHP extension-t, fork-olást, trükközést, stb.

Valaki találkozott már ilyen problémával, esetleg van javaslata a megoldásra?

Előre is köszönök minden segítséget!